• Reklama

ogólne parametry tel - bateria, gps itp

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

ogólne parametry tel - bateria, gps itp

Postprzez zimon » 16 sie 2015, o 12:46

witam, zamierzam zakupić smartfona i interesuje mnie kilka rzeczy (pytania pewno banalne, za co z góry przepraszam ale nie znam się a nie chciałbym popełnić błędu):

1. Na jakich procesorach jest dobry GPS?
trochę poczytałem i wychodzi na to żeby szukać raczej mediateki: 675x, 6735, 6595, Snapdragon 801. który byście polecili? Być może jeszcze jakieś inne?

2. Zauważyłem że wiele smartfonów ma wbudowaną baterie? jest to dobra opcja czy lepiej unikać i poszukać z wymienną? co w przypadku gdy bateria do wymiany się kwalifikuje?

3. Częstotliwości. jakie powinien obsługiwać żeby bezproblemowo działał w Polsce zarówno gsm jak i internet (sieć PLUS)?
2G:GSM:?
3G:WCDMA:?
4G:FDD-LTE: ?
TDD-LTE: ?
czym sie rózni FDD-lte od TDD-lte i czy oba są wykorzystywane w polsce?

4. rozmiar karty sim?
zauważyłem że dużo jest z wejściami micro i nano sim. co w przypadku gdy posiadam zwykłą sim? przycina się ją jakoś i czy po przycięciu jest jeszcze możliwosć wykorzystania jej w starym tel bez micro/nano sim?

5. oprogramowanie
czy kupując tel w chinach lub eu będę musiał coś w oprogramowaniu majstrować? tzn wgrywać nowe żeby był PL.

będę wdzięczny za każdą pomoc
zimon
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 16:04
Telefon:: nubia m2 / le max 2

Reklama

Re: ogólne parametry tel - bateria, gps itp

Postprzez pawellabedz » 16 sie 2015, o 17:48

Odpowiem może nie na wszystkie pytania ale się postaram :)

2) Co do wymiennej baterii to zależy właśnie od twoich upodobań, bo telefon, który chce wyglądać na designerski raczej nie ma wymiennej baterii, a wiadomo, że trzeba i tak ładować codziennie albo co dwa dni. Tutaj twoje gusta wybierają, więc możesz kupić telefon i dodatkową baterię na zaś, żeby mieć :)
4) Jeśli masz starą kartę sim to większość sieci w polsce wymienia za darmo takie karty na takie micro lub nano sim, więc o to się nie musisz martwić, chyba, że chcesz dociąć, to możesz sobie dokupić takie adapterki to których możesz potem taka kartę dociętą włożyć, żeby mieć standardową kartę mini sim :)
5)Tu też zależy od twoich gustów, bo jeśli kupujesz telefon na czystym androidzie, to masz z automatu język polski, mogą się zdarzyć pewne rzeczy nieprzetłumaczone, ale to są jednostkowe wypadki. Jeśli chcesz kupić xiaomi to chyba jest konieczność wgrania polskiego softu, a np letv są sprzedawane tylko z chińską i angielską warstwą tekstową :) Co do reszty pytań to na pewno ktoś ci pomoże :)
pawellabedz
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 15:14
Pochwały: 2
Telefon:: Prestigio

Re: ogólne parametry tel - bateria, gps itp

Postprzez zimon » 16 sie 2015, o 18:14

pawellabedz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

bardziej o strone praktyczna sie rozchodzi

pawellabedz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tu najlepiej by było jakbym nie musiał nic instalować tylko włączyć zmienić język na polski i używać. póki co zastanawiam sie nad
Meizu MX4
Lenovo K3 Note
mi4i
meizu m2
zimon
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2 sie 2015, o 16:04
Telefon:: nubia m2 / le max 2

Re: ogólne parametry tel - bateria, gps itp

Postprzez pawellabedz » 17 sie 2015, o 16:52

Praktyczny plus baterii wymiennych - szybkość wymiany i możesz zrobić reset poprzez wyjęcie baterii jak się coś zatnie :)
To raczej przy markach jak lenovo nie trzeba nic instalować unboxing mi4i jest na kanale na youtube i o ile się orientuję więc polski jest normalnie :)
pawellabedz
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 5 lip 2015, o 15:14
Pochwały: 2
Telefon:: Prestigio


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama