• Reklama

Odtwarzacz HD Bluetimes MX5 z XBMC sterowany smartphonem

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Odtwarzacz HD Bluetimes MX5 z XBMC sterowany smartphonem

Postprzez bumbum » 3 lip 2013, o 17:15

Obrazek

Zamówiłem ostatnio taki odtwarzacz sieciowy.
zbudowany na dwurdzeniowym Cortex-A9 AMLogic AML8726-MX z 1gb ramu , Android 4.2. Posiada pełne wsparcie XBMC, czyli mozna sterować go smartphonem przez program np. Yatse.
Dlaczego to takie wazne?
Otuż posiadam obecnie odtwarzacz sieciowy z radiem internetowym i odtwarzaczem plików FLAC. Niestety do słuchania muzyki trzeba włączac TV aby surfowac po menu. Mając kontrolę ze smartphona, mozemy uzywac MX5 bez włączania TV, wybierając z menu muzykę znajdujacą się w sieci czy na podłączonym dysku HDD. Do tego na smartphonie wyswietlaja sie okładki, tytuły i wszelkie opisy o albumie, piosence czy wykonawcy. Do tego urzadzenie posiada własny modem z anteną wifi, więc bedzie działac w naszej sieci domowej.
Posiada oczywiscie porty HDMI, USB, Ethernet, audio i video oraz cyfrowe optyczne.
Dźwięk oczywiscie DD5.1,

Wkrótce podzielę sie wrazeniami odtwarzacza jak tylko dojdzie do mnie z chin.
[hide]
http://www.aliexpress.com/item/Bluetime ... 06431.html[/hide]
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Reklama

Postprzez kojot » 3 lip 2013, o 18:03

Chcę kupić dla brata, by mógł puszczać mojemu chrześniakowi na tv bajki i teledyski jakie będzie chciał. TV jest duzy, ale to tv projekcyjny, więc nie wchodzi w grę HDMI.
Ma wyjście AV i wejscie ethernet co jest doskonałe w moim przypadku.

Moje pytanie, czy andek automatycznie wykryje rozdzielczość tv i do niej sie dopasuje?
kojot
AKTYWNY

Telefon:: ZP998

Postprzez Grech » 3 lip 2013, o 19:45

Oddam królestwo za takie urządzenie ale które będzie miało możliwość zainstalowania wewnątrz dysku 3,5" SATA. Udało mi się znaleźć takie coś ale poza stroną producenta nigdzie nie ma tego w sieci.
[hide]http://ebluetimes.com/en/ProductView.asp?ID=267[/hide]

O jednak jest :)
[hide]http://www.aliexpress.com/store/product/Bluetimes-3548M3-Android-HD-1080p-XBMC-Media-Center-HDMI-WiFi-Player-Mini-PC-TV-Box-HTPC/702748_812170085.html [/hide]
Gdyby ktoś zamawiał niech podzieli się opinią :) Czym się różnią te procki? Ten z pierwszego postu oznaczony jest jako M6(MX) a ten z kieszenią na HDD to M3.
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez bartazzz » 4 lip 2013, o 14:11

Grech, nie potrzebujesz instalowac dysku, wystarczy że kupić router do którego będziesz mógł podłączyć i udostępnisz dysk. Potem można wszystko odtwarzać po uprzednim przeglądaniu np ES eksploratorem. Filmy i muza chodzą bez problemu. Mam taką konfigurację z MK808
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez bumbum » 6 lip 2013, o 11:16

też tak mam zdobione na fergusonie Ariva, ale wtedy trzeba włączać i odtwarzacz i kompa.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez Grech » 6 lip 2013, o 11:24

Taki odtwarzacz z HDD to takie 2 w jednym. Teraz mam filmy na zewnętrznym dysku. Jak chcę je oglądnąć to muszę i dysk i laptop przenosić w pobliże tv. Tak to ten player stałby sobie na stałe przy tv. Tylko obawiam się o współpracę dysku z Androidem. Są takie odtwarzacze z kieszenią ns HDD ale nie pracują pod Androidem. Są dostępne od lat i są dopracowane. Tutaj mamy nowy produkt.

[ Dodano: 2013-07-21, 10:55 ]
Jak wygląda sterowanie takimi playerami przez smartfona? Smartfon łączy się z playerem przez router czy bezpośrednio?
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić