• Reklama

Odesłanie zrewidowanej paczki, a zwrot pieniędzy.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Odesłanie zrewidowanej paczki, a zwrot pieniędzy.

Postprzez michalen » 8 lut 2013, o 13:55

Witam,

Moja paczka z dokładnymi podróbkami telefonów została zatrzymana i zrewidowana przez Urząd Celny, po otrzymaniu listu z UC, okazało się, że mam dwa wyjścia z tej sytuacji:
1. Zniszczenie zawartości paczki.
2. Odesłanie do nadawcy z Chin.

Oczywiście wybrałem drugą opcje, dlatego mam pytania odnośnie tej sytuacji.
Jakie mam szanse na zwrot pieniędzy od sprzedawcy?
Czy ktoś miał podobną sytuacje?
michalen

Reklama

Postprzez bumbum » 8 lut 2013, o 14:11

Zalezy czy byłeś świadomy kupna podróbki? Jesli w aukcji było wyraźnie ze to podróba (logo firmy itp.) to masz małe szanse. Ja na przykład kupowałem STAR-a i nie wiedziałem nic o logo samsunga. Było zaklejone tasma na tylnej klapce. Uzywałem dodatkowej klapki takiej zamykanej i dopiero po kilku dniach zauwazyłem ze na oryginalnej po zdrapaniu naklejki jest samsung. No ale miałem szczęscie.
Ogólnie na aliexpress jest zakaz sprzedazy podróbek, tak doczytałem sie w regulaminie, więc jakies szanse masz. Zalezy tez u kogo kupowałes? Jesli celnicy nie zniszczyli towaru to powinien sprzedawca zwrócić ci kase albo zaproponuje cos na ugodę. Z doswiadczenia wiem ze chinczycy bardziej dbają o klientów niz sprzedawcy na naszym rodzimym allegro.
A jaką przesyłkę wybrałes ze cię skontrolowali?
Ostatnio edytowano 8 lut 2013, o 14:14 przez bumbum, łącznie edytowano 1 raz
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Postprzez michalen » 8 lut 2013, o 14:14

bumbum napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiedziałem o logo, ale nigdzie w opisie aukcji nie było o tym napisane (logo miało nałożone piksele na zdjęciach).
Przesyłka EMS.
michalen

Postprzez bumbum » 8 lut 2013, o 14:17

EMS!! I tu masz odpowiedx dlaczego zrewidowali. EMS,DHL,UPS itp. zwiększa szanse na kontrole. Lepiej brac singpost, niekiedy dochodzą nawet niewiele dłuzej niz EMS a sa nikłe szanse na kontrol.
A co to za sprzedawca? Moze znam?

A to ze pozwolili Ci odesłac, to potraktowali Cie bardzo ulgowo.
Moja kobieta ma znajomosci w urzedach celnych, (jest agentem celnym w duzej firmie), i mówi mi ze z reguły niszczy się. Z duzymi ilosciami są inne procedury.
Ostatnio edytowano 8 lut 2013, o 14:23 przez bumbum, łącznie edytowano 1 raz
bumbum
VIP

Postprzez east-import.pl » 8 lut 2013, o 14:22

Raczej już nie odzyskasz Kasy ani towaru W statusie będzie Odmowa przyjęcia. Zapoznaj się z regulaminem na aukcji i zobaczysz że nie masz prawa żądać zwrotu przy odmowie przyjęcia przesyłki Nie odprawieniu celnym itd.. Więc kasa w błoto . Są szanse jak wie się z kim robi się interesy Ale jak kupiłeś jako detalista nie masz szans odzyskać Niestety ;(
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez michalen » 8 lut 2013, o 14:25

Czytając wcześniejsze tematy mogłem się tego spodziewać, ale zależało mi na czasie, choć jak się później okazało EMS idzie bardzo wolno. Czyli wychodzi na to, że popełniłem podstawowy błąd w sprowadzaniu podróbek z Chin.
Jak z Waszego doświadczenia wygląda sytuacja rewizji w przypadku przesyłek typu SingPost?
michalen

Postprzez east-import.pl » 8 lut 2013, o 14:27

Pozctą także rewidują Lecz ryzyko jest mniejsze. EMS to także Poczta
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY

Postprzez bumbum » 8 lut 2013, o 14:30

Teraz wszystko zalezy od sprzedawcy. Przed chwilą czytałem regulamin i serwis nie ponosi odpowiedzialności za nielegalne sprzedawane towary.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez michalen » 8 lut 2013, o 14:33

To był mój pierwszy raz, jeżeli chodzi o sprowadzanie z Chin. Niestety będzie ostatnim, wychodzi na to, że straciłem ponad 1500 zł. :-(
michalen

Postprzez bumbum » 8 lut 2013, o 14:34

Przez singpost nigdy mi nie kontrolowali i nie słyszałem od znajomych by komus skontrolowali. To samo China post i HK post. No ale ten 1% zawsze istnieje ze skontrolują.
A EMS to nie zwykła poczta tylko kurier pocztowy, a te częsciej kontrolują.

[ Dodano: 2013-02-08, 12:37 ]
michalen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to sporo!! Co to był za model ze az tyle kosztował? O ile moge wiedziec.
Mozesz podac linka?

[ Dodano: 2013-02-08, 12:41 ]
Obstawiam ze cos takiego [hide]
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 11639.html[/hide]
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Postprzez michalen » 8 lut 2013, o 14:52

Właśnie tutaj pojawia się mój kolejny błąd. Nie kupowałem w Aliexpress tylko w Fastcardtech...1500 zł płaciłem tam za 2 klony 1:1 Iphona 5 189$ i HTC ONE X 220$, oczywiście przepłaciłem, patrząc na standardy cenowe Aliexpress.
michalen

Postprzez bumbum » 8 lut 2013, o 15:06

Każdy uczy sie na błędach.
1. Jak kupujesz cos co może nosic znamiona nielegalnego, wybieraj wysyłkę zwykła pocztą.
2. Nigdy nie wybieraj wysyłki dwóch przedmiotów w jednej paczce. Jak w deklaracji jest sztuk:2 , to zwiększa szanse na kontrol.
Gdybys wziął w osobnych przesyłkach w odstępach czasowych (ja tak robię), to byc moze straciłbyś tylko jeden .
3 zawsze żądaj aby w deklaracji był wpis "GIFT", tez zmniejszy szanse kontroli.

A tak na marginesie, to nie lepiej kupic firmowy Chinski i miec spokojne sumienie? Za taka kase miałbys taki wypas ze głowa boli.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI