• Reklama

Obtaining IP adress

Xiaomi

Obtaining IP adress

Postprzez Dunn » środa, 20 kwietnia 2016, 22:36

Witam ponownie,

tym razem mam inny problem z Redmi 3. Otóż nie mogę połączyć się z siecią przez WIFI. Cały czas wyświetla mi komunikat "obtaining IP adress" i nic się nie dzieje, choćbym nie wiem jak długo czekał. Dosłownie 2 godziny temu połączyłem się normalnie i internet działał, po czym przestał (pomimo, iż telefon w dalszym ciągu pokazywał połączenie). Od tamtego momentu dzieje się tak, jak opisałem powyżej.

Jakość sygnału jest znakomita. Laptopem połączyłem się do tej samej sieci bez problemu (i bez problemu działał internet).

Dodam, jeżeli ma to jakieś znaczenie, że jest to internet udostępniony innym komputerem przez Virtual router.

Na niektórych stronach znalazłem poradę, żeby zmienić ustawienia IP z DHCP na static. Skutek był taki, że połączyłem się z siecią, jednak internet, pomimo tego połączenia, nie działał.

Czy ktoś wie czym spowodowany jest powyższy problem i jak go rozwiązać? Zauważyłem, że chyba sporo osób ma podobny problem, jednak nigdzie nie znalazłem klarownej odpowiedzi jak się go pozbyć (i czy w ogóle się da).

Z góry dzięki za pomoc
Dunn

Reklama

Powrót do Pomoc techniczna