• Reklama

Nubia z7 vs Axon mini

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Nubia z7 vs Axon mini

Postprzez mentorkmk » wtorek, 29 listopada 2016, 16:06

jak w temacie, ostatnio pojawiły się w cenie około 130-140$, czy ktos jest w stanie porównać w jakimkolwiek względzie poza papierem? mam obecnie mi4c prime, ale ta bateria.....
będe wdzięczny za jakiekolwiek opinie
mentorkmk
AKTYWNY

Pochwały: 13

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Nubia z7 vs Axon mini

Postprzez fake4r » wtorek, 29 listopada 2016, 16:11

To baterię lepszą nie licz raczej. bo rozumiem że narzekasz? bo Axon ma 2800mAh tylko a Z7 3000mAh. Jak bawiłem się chwilę Axonem to widać że bateria leci, tak że pewnie jeden dzień wytrzyma. Szukasz z baterię to coś od Xiaomi z 4000mAh.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Postprzez mentorkmk » wtorek, 29 listopada 2016, 16:15

wcześniej miałem mi4 kilka sztuk, redmi 1, meizum3s, wszystkie mialy zblizone baterie, w zadnej nie bylo problemu dotrwac do konca dnia, tu jest i to spory
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez fake4r » wtorek, 29 listopada 2016, 16:19

Powinien Ci trzymać ten Mi4C cały dzień, w końcu tam jest 3000mAh. Chyba że siedzisz na jakimś romie co nie bardzo idzie z baterią w parze, lub z samą baterią jest coś nie tak. W każdym bądź razie tu bym nie liczył że któryś z tych modeli będzie lepiej trzymał. Sam bym się zamienił moim R3 na tego Axona bo bardzo mi się spodobał. Ale to taka zamiana siekierki na kijek, niby 1GB ramu więcej ale bateria za to dużo gorsza. Pomijam już ekran, ale nie będę się przesiadał na podobny model, poczekam już i na coś lepszego się zamienię. W Axonie podoba mi się jego rozmiar, fajny mały, cienki i lekki.

Autor postu otrzymał pochwałę
fake4r
VIP

Postprzez tomikitwo » wtorek, 29 listopada 2016, 16:46

Jeśłi chodzi o baterię to ten Axon mini powinien sobie nieźle radzić ze względu na AMOLEDa, ale to jest ogólnie gorszy telefon od Mi4c. Na bank odczujesz spadek wydajności, bo ich procków nie ma co nawet ze sobą porównywać. Zaś jeśli chodzi o czas pracy na baterii w Nubiach to z7 max > z7 nx506j

tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez fake4r » wtorek, 29 listopada 2016, 16:58

No procek w Axonie jest akurat ten sam co w moim R3, dlatego też nie przesiadam się, to kolejny powód, i również raczej nie polecałbym przesiadki na niego z Mi4C.
fake4r
VIP

Postprzez Flyagaric » wtorek, 29 listopada 2016, 17:01

No właśnie, Z7 Max ponoć spisuje się całkiem nieźle na baterii. W Axonie nie powinno być źle, ale tu sporo zależy od optymalizacji. Używający tego samego procka i b.podobnej baterii Samsung A5 2016 w wersji US spisuje się super, ale jest też na rynku kilka fonów z tym CPU, która radzą sobie kiepsko. Jak widać optymalizacja ROMu może sporo wnosić.
Procek Nubii, to jeden z najbardziej udanych Snapów ever, ten w Axonie, to jeden z mniej udanych. Nawet mimo tego Axon pozostaje wartym uwagi fonem w tej cenie.
Mi4c ma najwydajniejszy procek z nich wszystkich, ale potrafi się zagrzać.
Telefony różnią się też mocno rozmiarem! Axon i Mi4c nie, ale Z7 Max jest sporo większa.

Jeśli chodzi o Mi4c, to tutaj powinno być znacznie lepiej niż doświadczasz. O ile nie masz uszkodzonej baterii, to sprawa pewnie jest do poprawienia i to znacznego. Postaraj się spędzić nad nim trochę czasu. Wgraj świeży ROM, zresetuj go i może nawet spróbuj obniżyć takty proca, a powinno być bardziej niż zadowalająco.
Jest o tym masa postów u nas na forum i na XDA.

Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez mentorkmk » wtorek, 29 listopada 2016, 17:32

dzieki, w kwestii mi4c, obecnie jestem juz pewnie na 10 wersji romu, na zadnej nie widze zadowalajacej poprawy, nie mam jak sprawdzic baterii bo musialbym unieruchomic tel na pare dni
generalnie uzywam tel do endo-fajny bylby gps z dobrym fixem, kilka nieenergetycznych appek w stylu sports.pl, zakupowe, z social media tylko tweeter i whatsapp, meizu byl nawet fajny, ale ten ekran w porownaniu do xiaomi to jakis kosmos koszmarnosci w moim odczuciu, no i muzyki slucham, zadnych gier i messengerow, snpaow, instwo nie mam
dlatego te dwa wydaja mi sie dobre bo ekrany ok, bo muza dobra, bo chipsety ok, to 5,5 duzawe, 1+1 wydawal mi sie duzy, ale przy dluzszym uzytkowaniu, sam nie wiem czy nie do zaakceptowania, i dlatego dziwne wydaje mi sie ze dzien nie wytrzymuje bateria, niezaleznie co mu nagram
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » wtorek, 29 listopada 2016, 18:00

O Mi4c pytaj kolegę @basswitek - on sporo w tym grzebał i wyciąga bardzo zadowalające czasy na swojej baterii.

Z tych dwóch z tematu, to Nubia ma lepsze czasy na baterii i lepszy proc, ale wielka. Axon ma Amoled, bliżej 5-ciu cali, ale słabiej sobie radzi z prądem. Procek raczej da radę do wszystkiego - sam używam fona z prockiem o podbnej wydajności i starcza mi idealnie.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez basswitek » wtorek, 29 listopada 2016, 19:42

http://forum.xda-developers.com/nexus-5 ... r-t3269557

Jeśli masz roota to zainstaluj Kernel Auditor, ustaw w CPU zarządce interactive (powinien być domyślny) i powklejaj te wartości z 1 posta - dokładnie co do spacji ma się zgadzać. Powinno pomóc zoptymalizować zużycie cpu. Jak dalej mocno ciągnie to ustaw max częstotliwość dla little na 460mhz, ewentualnie dodatkowo big na max 1.2ghz.

Oprócz tego warto sprawdzić czy telefon przechodzi w stan uśpienia (statystyki w Kernel Auditor), jeśli nie za często to Wakelick Detector pokaże co ciągnie tak energię w tle.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez mentorkmk » wtorek, 29 listopada 2016, 23:19

dzieki basswitek
zainstalowalem, jest domyślnie i tu pierwszy zonk, przy bigu wartosci mam max 1824MHz, min 384MHz, przy little mam max 1440MHz a min 384MHz
drugi zonk, to w pierwszym poście wartości jest w pici polo i jeszcze troche, które dokładnie powinienem wpisać? ze wszystko wszystko??
mentorkmk
AKTYWNY

Postprzez basswitek » wtorek, 29 listopada 2016, 23:26

Kopiuj i wklej wartości z działu "money shot" 1 i 2 (dla big i little są różne). Zapomniałem jeszcze żeby w zakładce CPU wyłączyć całkowicie input boost po kolei dla każdego rdzenia.

Jak nie grasz to możesz też ustawić GPU na powersave i 180mhz.

W I/O zwieksz odczyt do 1024 z 512

Pochwały przyznane za posta: 2
basswitek

Pochwały: 7

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów