• Reklama

Nubia Z7

Nubia Z7

Postprzez Darkseeder » poniedziałek, 8 lutego 2016, 23:29

Witam wszystkich,

Forum śledzę od dawna, postanowiłem jednak się zarejestrować. Kupilem kilka dni temu nubię z7 , nie max ani mini. Zawsze mi się telefon podobał, a teraz trafił się w dobrej cenie (na gearbest, 199usd)
Nurtuje mnie jedna sprawa, czy ktoś wie skąd taka mała ilośc romów do tego telefonu i wogóle mała ilośc informacji o nim, testów itp? czy to jest słaby telefon?
Za ta cenę postanowiłem zaryzykować, mam nadzieję że nie będę żałował...
Darkseeder

Reklama

Re: Nubia Z7

Postprzez Maltis » wtorek, 9 lutego 2016, 01:01

Mała ilość Romów wynika z małej popularności tego telefonu, która to spowodowana jest zbyt wysoką cena jaka ZTE wypozucjonowalo ten telefon. Długo kosztował ponad 400$. Dopieroro niedawno ceny spadły poniżej 300$, a gearbest mocno obniżyl cenę.

Żałował nie będziesz. Za 200$ to jest super telefon.

Wysłane z mojego X5 przy użyciu Tapatalka
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez eyesore » wtorek, 9 lutego 2016, 02:43

Stockowy soft od Nubii jest naprawdę bardzo dopracowany i ma ciekawe "fjuczery" - dzielony ekran, obsługa jedną ręką itp. Aplikacja aparatu wymiata konkurencję funkcjonalnością. Dawniej miałem kilka mies. Z7 mini, a najprawdopodobniej jutro otrzymam Z7 i wtedy podzielę się opinią.
eyesore

Pochwały: 1

Postprzez Darkseeder » wtorek, 9 lutego 2016, 09:35

Dzięki za odpowiedź.Mam nadzieje że się nie zawiodę..Powinienem dostać ją w piątek.
I jeszcze mam pytanko - czy stockowy rom ma możliwość nagrywania rozmów??
Znalazłem jeszcze taki rom: http://www.androidiani.com/forum/moddin ... -bb72.html
Testował ktoś?
pozdr
Darkseeder

Postprzez Maltis » wtorek, 9 lutego 2016, 11:00

To rom 2.05 którego ja też miałem. Wszystko działa bez zarzutu.
Ja używałem bez tego language packa. Jest tam też polski język?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Postprzez eyesore » środa, 10 lutego 2016, 03:30

Będę porównywał tylko do tego co miałem ostatnio w posiadaniu na dłużej (LeTV x800, x600, Nubia z7 mini), albo przynajmniej miałem częsty kontakt (rodzina, znajomi itp.).

Jakość wykonania na poziomie Xiaomi Mi4 czyli niezła. Plastikowy tył czasem skrzypi jak się go mocniej ściśnie, almuiniowa ramka dookoła jest miękka i dosyć łatwo zostają na niej ślady. Generalnie nie jest źle, ale jakość wykonania moim zdaniem jest niższa od LeTV x600, a do x800 nawet nie ma startu. Nubia z7 jest wyraźnie i odczuwalnie dłuższa od LeTV.

Wydajność jest na poziomie LeTV x600. Miałem też wcześniej Nubię z7 mini, SGS4 i 5 i tutaj czuć wyższą wydajność. Snap 801 4 x 2.5 GHz pomimo ekranu 2k daje radę i telefon działa podobnie szybko jak Helio x10 przy FHD. Antutu 6 robi niecałe 50 000 punktów.
Wymagające gry chodzą lepiej niż na x600 i oczywiście gorzej niż na x800.

Ekran mi się nie podoba. Barwy są mocno ciepłe, biel ma żółtawy odcień i na dodatek w moim egzemplarzu w dolnej części ekranu biel ma cieplejszy odcień niż w górnej części WTF? 10 punktów dotyku. Jasność na zadowalającym poziomie (wyższa od LeTV x600, a niższa od x800).

Dźwięk na słuchawkach i na głośniku nie ma startu do LeTV x600, a o x800 nie wspominając. Póki co mam porównanie na moich codziennych Takstar HI 1200 oraz Pistonach v2 i słychać różnicę w jakości dźwięku pomiędzy ZTE a LeTV na niekorzyść Nubii. Loud speaker jest naprawdę loud, ale dominują tutaj tony niskie. Na LeTV dało się słuchać muzyki z głośnika, a tutaj nie bardzo. Na dodatek jak rzucisz telefon np. na łóżko to będziesz miał automatycznie tryb mute, bo głośnik jest z tyłu.
W zestawie są całkiem fajne i znośnie grające słuchawki. Rzadkość, ale ten tel na premierze kosztował ponad 500 zielonych, więc słuchawki gratis można zrozumieć.

Cieszę się z NFC, muszę ogarnąć w końcu płatności zbliżeniowe telefonem. Jakość rozmów jest świetna, lepsza niż w LeTV, zasięg BT i WiFi również lepszy od LeTV. GPS jeszcze nie sprawdzałem.

Aparatu jeszcze nie testowałem dokładnie, ale pamiętam, że Z7 mini miała wspaniały, więc tutaj nie może być gorzej. Jedno foto do oblookania (sztuczne światło, automat): http://imgur.com/HNyMLdn
Ogromny + za fizyczny spust migawki! Wymierająca funkcja.
eyesore

Postprzez Darkseeder » środa, 10 lutego 2016, 13:57

Ciekawe co piszesz bo jak czytałem opinie użytkowników to ekran i jakość dzwięku była zawsze jako atut. Czy mi się zdaje czy z7 ma jakiś specjalizowany chip do audio?
Darkseeder

Postprzez eyesore » środa, 10 lutego 2016, 15:32

Każdy tam sobie porównuje do czegoś innego. Ekran i jakość dźwięku na bank jest lepsza niż w jakichś elefonach, ulefonach, doogich itp. itd. Jakiś tam chip ma, ale Letv mają lepsze xd Nie mówię, że jest źle. Gra dobrze i mega głośno, ale jakość dźwięku jest gorsza niż u Letv.
eyesore

Postprzez Darkseeder » środa, 10 lutego 2016, 18:59

kupowałeś przez gearbest?
Darkseeder

Postprzez eyesore » środa, 10 lutego 2016, 20:14

Nie. Kupiłem miesięczną używke w Polsce.

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
eyesore

Postprzez Darkseeder » poniedziałek, 15 lutego 2016, 14:20

Witam,

W sobotę dostałem swój egzemplarz z gearbest EU - oryginalnie zapakowany z plombami zte i naklejką US.
Telefon fajny, dobrze leży w dłoni. Wyświetlacz ok, nie zauważyłem zółci, podświetlenie równomierne.
Bardzo dobry zasięg w miejscach gdzie inne telefony nie dawały rady. Zdjęcia super, nawet w ciemności ostrzy przy lampie bez problemu.
Nagrywa w 4K. Jak dla mnie muzyka gra pięknie i głośno. Trzeba tylko pozmieniać ustawienia equalizera dolby.
Telefon jest szybki.
Co mi się nie podoba. ROM z Nubia UI V2.6.3 nie do końca spolszczony. Po zainstalowaniu jakiegoś programu pojawiają się jego dwie ikonki i nie odzie jednej usunąć - odinstalowywuje.
Dialer i apka do sms taki sobie,będę musiał poszukać innego. Na plus można nagrywać rozmowy automatycznie lub wybiórczo. Nie wiem czemu nie działa YT, wczytuje film po czym komunikat o rozłączeniu z serwerem. Bateria niestety leci szybko, wyświetlacz zużywa ok 57% całego prądu. W poprzednich telefonach przy nowej baterii też na początku tak leciała szybko a potem się normowało. Mam nadzieję że będzie tu podobnie.
Musze na spokojnie rozgladnąć się za jakimś romem ale chyba będzie ciężko. Dziwi mnie że nie ma na niego lolipopa, nie ma przeciwskazań sprzętowych (toż to prawie to samo co zuk z1 ).
Znalazłem taki temat na xda http://forum.xda-developers.com/zte-z7/ ... s-t3275235 ktoś próbował?
Darkseeder

Postprzez swiezak82 » poniedziałek, 15 lutego 2016, 16:27

Darkseeder napisał(a):Po zainstalowaniu jakiegoś programu pojawiają się jego dwie ikonki i nie odzie jednej usunąć - odinstalowywuje.

Sklep play > ustawienia > dodaj ikonę na ekran główny
Odznacz to i po problemie
swiezak82
VIP

Pochwały: 36

Następna strona

Powrót do Dyskusja o telefonach ZTE