• Reklama

Nubia Z7 Mini - Port USB/Ładowanie

Nubia Z7 Mini - Port USB/Ładowanie

Postprzez whitemerry » wtorek, 22 marca 2016, 22:04

Hej, pierwszy post, więc cześć wszystkim. Chciałem podziękować za przekazany ogrom wiedzy, wiele się nauczyłem i kilka razy dzięki radom z forum poradziłem sobie z naprawą.
Tym razem sprawa jest poważna i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, może od początku:
- Telefon przeszedł brick, było gorąco, przeleżał z miesiąc na półce, albo i więcej ale udało mi się ogarnąć sytuacje (Snapdragonów nie da się hardbrickować <3)
- Dość często były zmieniane romy, od oficjalnych z androidami 4.4 do 5.1 przez oficjalne narzędzia jak i porty MIUI i kilka innych. Aktualnie stock, najnowszy v3.78
Wszystko działało bez zarzutu, mimo mojego dość intensywnego korzystania z jego zasobów. Pewnego dnia po powrocie do domu telefon się po prostu rozładował, na ładowarkę reagował przekreślonym piorunem (obrazek w załączniku). CO WAŻNE - telefon włączał się na 0% baterii powiedzmy na minutę, wszystko działało, ale się nie ładował i zaraz wyłączał. Skoczyłem do serwisu, (nie)miły pan powiedział, że to najprawdopodobniej bateria, ALE pewności nie ma - w sumie nie ma pojęcia co się mogło stać ale wymienił by baterie. Z bezradności zamówiłem nową baterie, korzystając z okazji zamówiłem pojemniejszą, od HSA. Rozbieram telefon, wymieniam baterię, włączam i wszystko działa tak jak wcześniej, aczkolwiek bateria u producenta była naładowana do 45% i można korzystać. Telefon nadal się nie ładuje i nie wykrywa go włączonego pod komputerem przez usb(najprawdopodobniej, korzystam z linuxa, i nie mam pewności). I nadal po podłączeni do ładowarki pokazuje się załączony obrazek. Brak mi pomysłów, proszę, pomocy.

Przypomniało mi się, pod ładowarką na rozładowanej baterii przez pewien moment miga czerwone kółko(przycisk home) przez jakieś 10 sekund i wraca do pioruna.

Obrazek
whitemerry

Reklama

en.001phone.cn=

Powrót do Pomoc techniczna