• Reklama

Nubia Z7 mini ciężko się wybudza z wygaszonego ekranu

Nubia Z7 mini ciężko się wybudza z wygaszonego ekranu

Postprzez Tebe » wtorek, 20 stycznia 2015, 14:18

Cześć! Posiadam Nubię Z7 mini, niestety telefon bardzo ciężko wybudza się z wygaszonego ekranu, tak jest od kiedy go mam. Próba przerzucenia informacji na kartę pamięci w niczym nie pomogła. Czy znacie ten problem? Czy możecie mi wskazać jakiś możliwie aktualny i przede wszystkim sprawdzony i stabilny ROM pozbawiony tej wady? Wersja polska mile widziana, ale to zdecydowanie mniej ważne.
Tebe

Reklama

Re: Nubia Z7 mini ciężko się wybudza z wygaszonego ekranu

Postprzez lajsta » wtorek, 20 stycznia 2015, 15:22

Ściągnij sobie 5.8.1
lajsta
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez swiezak82 » wtorek, 20 stycznia 2015, 16:33

@up
A powiedz mi kolego ten rom to jest to samo co oferuje smartdigi tylko z całym chińskim śmieciem czy może on tam jeszcze coś pozmieniał. I drugie pytanie bo widzę, że jest już coś nowszego v5.8.5, wie ktoś może czym on się różni od tego wyżej?

edit:
I jeszcze jedno przez jakie recovery to instalować?
swiezak82
VIP

Pochwały: 39

Postprzez Gravis » wtorek, 20 stycznia 2015, 21:26

No ja też nie bardzo rozumie różnicy pomiędzy tymi wersjami. Tylko Multi language? Niestety nie jestem tego sprawdzić z racji tego, że nie mam dostępu do komputera. Lajsta dzięki za link. Możesz coś więcej na temat tego romu napisać? Jak się sprawuje?
Recovery cwm
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Pochwały: 25

Postprzez Gravis » środa, 21 stycznia 2015, 13:23

Zainstalowałem, przywróciłem aplikacje i zaczynam zabawę, zobaczymy jak się spisze ten ROM. Z tego co wyczytałem to różnica jest tylko w tym, że jest dodany Multi
Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade RedBull
Gravis
VIP

Postprzez filozof71 » środa, 21 stycznia 2015, 14:06

Tebe napisał(a):Cześć! Posiadam Nubię Z7 mini, niestety telefon bardzo ciężko wybudza się z wygaszonego ekranu, tak jest od kiedy go mam. Próba przerzucenia informacji na kartę pamięci w niczym nie pomogła. Czy znacie ten problem? Czy możecie mi wskazać jakiś możliwie aktualny i przede wszystkim sprawdzony i stabilny ROM pozbawiony tej wady? Wersja polska mile widziana, ale to zdecydowanie mniej ważne.

Co to znaczy? Ciężko się wzbudza za pomocą przycisku czy podwójnego topnienia. Czy masz jakiegoś lock managera lub battery several. Miałem kilka ROM ów i na żadnym mi się to nie przytrafiło.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez Gravis » środa, 21 stycznia 2015, 16:29

W 5.8.1 zauważyłem ścinki ekranu, szczególnie na fb. Był już ten problem wcześniej przed 5.7 na którejś wersji,a bynajmniej podobny.
Gravis
VIP

Postprzez Tebe » czwartek, 22 stycznia 2015, 13:29

filozof71 napisał(a):Co to znaczy? Ciężko się wzbudza za pomocą przycisku czy podwójnego topnienia. Czy masz jakiegoś lock managera lub battery several. Miałem kilka ROM ów i na żadnym mi się to nie przytrafiło.

Ciężko się wzbudza po wciśnięciu klawisza. Kiedy już w końcu zapali się ekran, przesuwam palcem palcem na otwartą kłódkę, wtedy telefon znowu ma przestój po czym znowu się wygasza. Zamykanie aplikacji nic nie daje, dopiero reboot.

Nic takiego nie instalowałem, chyba że coś takiego wchodzi w skład fabrycznego softu.

Podanego wyżej softu jeszcze nie instalowałem. Zgodnie z tym co znalazłem wrzuciłem go na pamięć telefonu, zmieniłem nazwe na update, z ustawień wybrałem "informacje o telefonie", następnie "aktualizacje systemowe", niestety bezskutecznie. Co robię nie tak?
Ostatnio edytowano czwartek, 22 stycznia 2015, 13:37 przez Tebe, łącznie edytowano 1 raz
Tebe

Postprzez Gravis » czwartek, 22 stycznia 2015, 13:31

No to źle szukałeś. Soft musisz wgrać przez cwm i wcale nie musisz zmieniać nazwy pliku
Gravis
VIP

Postprzez Tebe » czwartek, 22 stycznia 2015, 13:39

Czy możesz podać link do instrukcji? Tematu ROMu w Nubii zawiera 55 stron, nie ma podwieszonej żadnej ostatecznej wersji instrukcji. To co jest na I stronie jest dla mnie totalnie nieczytelne.
Tebe

Postprzez Gravis » czwartek, 22 stycznia 2015, 14:03

Jaki masz obecne Soft? Dokładnie.
Masz roota?
Gravis
VIP

Powrót do Pomoc techniczna