• Reklama

Nubia Z11 czy coś innego?

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nubia Z11 czy coś innego?

Postprzez jarr25 » poniedziałek, 10 października 2016, 14:42

Witajcie, w zasadzie już wybrałem telefon i podoba mi się nubia z11. Jednakże, chciałbym zapytać was, bardziej poinformowanych w temacie, czy nie jest w produkcji (nie ma wkrótce premiery) telefon na który może lepiej poczekać - bo rynek chiński charakteryzuje się dużym dynamizmem. A może czekać na nowego HTC z aktywnymi ramkami co myślicie?

Aktualnie szukam telefonu, dla pewnie z dość specyficznym zestawem priorytetów:
Cena (bez VAT): bez znaczenia
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Zero ramek (tych brzydkich czarnych) jak w leeco, ekran zakrzywiony - dodatkowy plus za aktywne ramki. Czysty look. Borderless, czyli jak największa powierzchnia zajęta przez ekran.
Ilość RAM/ROM/Procesor: bez znaczenia
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): bez znaczenia - ma być możliwość naprawienia na gwarancji
Wymagania (parametry, funkcje): NFC, dobre połączenia (wszystkie sieci), wireless charging (tak wiem nubia nie ma ale zaakceptuję), czysty look, brak przycisków systemowych, mają być fizyczne na obudowie, czytnik linii z przodu lub boku (nubia ma z tyłu ale zaakceptuję), dobry aparat ze wszystkimi funkcjami, dobra bateria.

Opis:
Jak widzicie, nubia jest w jakimś sensie telefonem kompletnym z tym zestawem funkcji które ma. OnePlus3 nie wydaje mi się tak elegancki , nietuzinkowy jak nubia, nikt tego telefonu nie zna, a wygląda zajebiście. Zależy mi raczej na informacji czy nie będę niezadowolony z zakupu że kupiłem a wychodzi coś lepszego pod względem produktywności i designu. To najważniejsze.

Obrazek

Kiedy i skąd najlepiej kupić? Czy aliexpress będzie dobrym źródłem?
Czy możecie mi coś doradzić, prosze pisać co wam się nawinie aby rozkecić temat ;)

Ostatnim czasem pojawił się taki render od leeco i powiem szczerze że wygląda to rewelacyjnie, czy coś wiadomo więcej o tym projekcie?
Obrazek
Obrazek
jarr25

Reklama

Re: Nubia Z11 czy coś innego?

Postprzez jarr25 » czwartek, 20 października 2016, 23:39

Podbijam. Chciałbym kupować telefon, czy moglibyście odpowiedzieć na moje pytania?

1. Telefon już da się kupić. Na co narażam się kupując telefon z aktualnych źródeł?
2. Czy ktoś coś wie o wymienionych prototypach telefonów których zdjęcia podałem? Wyglądają rewelacyjnie.
jarr25

Postprzez moth » czwartek, 20 października 2016, 23:53

nubie bardzo spoko telefony, tylko czy jest sens sprowadzać telefon za 2000zł i mieć gwarancje niewiadomej jakości czy lepiej kupić za te cenę coś z polski?
imho zakupy telefonów z rynku chińskiego mają sens przy telefonach budżetowych.
no i kto wie jaki będziesz mieć ten soft na tej nubi, pewnie nawet angielski będzie nie do końca angielski, a co dopiero polski.

te zdjęcia które wrzuciłeś to rendery jakich jest zawsze milion. nie zapowiada się na razie żaden leeco z nowym designem.

podsumowując: najlepiej kup sobie za te cene coś w polsce
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10
Ostrzeżenia: 1

Postprzez ra-vau » piątek, 21 października 2016, 06:33

Jw. Zarowno z7, jak i z9 w rozmiarach mini i max mialem okazje doświadczyć... Porządny sprzęt, ale za obecna kwote, zakup z11 jest noe rozasadny. W przyszlym roku cena poleci na polowe :)

Chyba, ze to drobne dla ciebie, to bierz. Jest jeszcze np Axon 7, tez ciekawy.

Ja natomiast bym kupil na twoim moejacu z polska gwarancja S7 Edge za 2200 juz nowe chodza na olx. . :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez jarr25 » piątek, 21 października 2016, 17:00

Dzięki za odpowiedzi ;)
Co do Axona to nie dla mnie, nie podoba mi się
Całkiem o trzeźwym umyśle mi podałeś argument o cenie która mocno spadnie - tylko że za pół roku znowu będę następne telefony, fajniejsze niż obecna nubia :p
Dobra namyślę się jeszcze. Natomiast nie jestem przekonany do S7edge, bardziej do note7 ale z nim znowu afera z bateriami jak na złość...
jarr25

Postprzez tomikitwo » piątek, 21 października 2016, 17:08

tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez TLasky » środa, 26 października 2016, 05:27

Może zaczaj się na Xiami Mi Mix-a? (nie Mi Max-a ;-)). 6,4 cala i 91% pokrycia ekranem.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 80

Postprzez jarr25 » sobota, 29 października 2016, 21:04

TLasky napisał(a):Może zaczaj się na Xiami Mi Mix-a? (nie Mi Max-a ;-)). 6,4 cala i 91% pokrycia ekranem.

T.

NO I JEST! :-D :-D :!:

i pięknie. Zawsze chciałem żeby ktoś przerobił Aquos'a

https://www.youtube.com/watch?v=m7plA1ALkQw

O Nubii można w zasadzie zapomnieć.
Mam jeszcze takie pytanie - co myślicie o spadku ceny? Cały czas wychodzi coś nowego, nie ma kiedy kupić telefonu...
jarr25

Postprzez hitachi139 » niedziela, 30 października 2016, 00:25

jesli myslisz ze spadnie cena mi mix-a to obawiam sie , ze dlugo tego nie doswiadczysz.Sprzet ma byc scisle reglamentowany 10 000sztuk na miesiac. Model ten powstal by xiaomi bylo kojarzone z marko premium ,innowacyjno a nie budzetowo.
Co tam Panie w polityce ?Chińczyki trzymają się mocno?
hitachi139

Pochwały: 4

Powrót do Jaki telefon kupić ?