• Reklama

Nowy sprzedawca na Alli i ceny po 0.01$ - oszustwo?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez existe » 23 cze 2013, o 16:57

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

no fakt, po co przeplacac :-)))))))))))))))))))
ale ubaw, rozbawiles mnie
napisalem maila w sprawie wymiarow paczki - bo ten czat nie dziala
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Reklama

Postprzez ePiotr » 23 cze 2013, o 21:59

ja tez zkupiłem 1 szt, napisałem żeby wysłał jako próbkę to i podatku może nie zapłacę :-P
...Nigdy Nie Mów Nigdy...
ePiotr

Pochwały: 1

Postprzez peekay » 23 cze 2013, o 22:26

Eh ale przepłaciliście. Gościu zauważył, że cena jest zbyt duża i spuścił. Ten tańszy kosztuje teraz tylko $0.04. Myślę, że to rozsądna cena. Napiszę mu, żeby zapakował w kopertę z folią bąbelkową (nie chcę, żeby mi się części porysowały podczas transportu) hehe

ePiotr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak szalec to szaleć. Napiszę mu, żeby zaniżył cenę to może VATu uniknę a nawet jak nie to chrzanić. Nie jadę w tym roku na wakacje ale oszczędzę te $0.0086 na VAT ;p
peekay

Postprzez ebola1972 » 23 cze 2013, o 23:15

faktycznie mu nie schodza te quady po 0,09 bo opuscil na 0,05 ;-)
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez marx » 24 cze 2013, o 12:15

ale się ubawiłem :)
Jutro wszystkie transakcje zostaną anulowane.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez resmiki » 24 cze 2013, o 13:02

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I co mniej zabawne, karty kupujacych mogą być poblokowane na ali i moze byc potem potrzebna procedura weryfikacji kart.
resmiki

Pochwały: 3

Postprzez peekay » 24 cze 2013, o 15:17

Rozmawiałem ze znajomym prawnikiem. Powiedział, że jakby nawet Chinol taki sprzęt posiadał i jakimś cudem opłacało mu się sprzedawać za 4-5 centów to bez europejskiej homologacji i karty pojazdu nie zarejestruję go w PL więc zostaje tylko jazda po bezdrożach w nadziei, ze nas nie chapną. Zakładam, że to szwindel więc się nie skuszę, ale czekam z niecierpliwością na opinię osób, które zaryzykowały :)
peekay

Postprzez dedman » 24 cze 2013, o 16:32

można zarejestrować i to nawet "bez problemu" jako pojazd typu SAM. Tak już robiłem koszt w zależności od upierdliwości urzedników od 500- 1200PLN średnio / warunek które kategorycznie musi być spełniony to posiadanie UWAGA katalizatora hehehe - pytam klienta jak w motorze mam mieć katalizator skoro gaznik i się nawet kat nie zmieści koleś takie są przepisy :) albo przerabiasz wydech żeby spelnił norme hałasu i poziomu spalin albo "inaczej" z diagnastą
-musi mieć niezbędne oświetlenie oraz klakson
-przygotować papiery do weryfikacji foto i opis
- orzeczenie rzeczoznawcy w celu dopuszczenia do ruchu /z odp kawalifikacjami najlepiej PZMOTu/
- przejść rozszerzony przegląd / też tylko wybrane stacje/
-wyrabiamy kartę next:(((
- Nie WKU@#$%^jąc się czekać XXX godzin w kolejce wydziału komunikacji walączac z biurokracją
średnio po 2-4tyg mamy miękki papier i blachy ale z tym różnie bywa
Przykład GUPOTY urzedniczki japoński quad bezpośrednio do nas uwaga kwiatek "orzeczenie rzeczoznawcy w celu dopuszczenia do ruchu PRAWOSTRONNEGO ??? Należy dodać że pojazd posiadał homologacje japońska a zegary mają 2 skale i występuję odp europejski tylko pod inna nazwą
Jak cos to PW odp
dedman

Postprzez existe » 24 cze 2013, o 19:13

wszystkie produkty juz ma skasowane
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez donaspl » 25 cze 2013, o 01:15

kupiłem u kogoś podobnego niedawno telefon za 1$, po kilku dniach Aliexpress napisało że to był oszust i zwrócili pieniądze:P
donaspl
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez kritersik » 25 cze 2013, o 01:24

Moze bedziemy tu podawac taki sprzedawcow czasem naprawde za klka cento mozna cos otrzymac :) ja ostatnio z 9 centow kupilem czape i nawet przyszla po 2 miechach :)
kritersik

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI