• Reklama

Nowy sklep ze sprzętem Xiaomi - Xiaomiforsale

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Nowy sklep ze sprzętem Xiaomi

Postprzez blue_voyager » 6 mar 2015, o 10:46

Ta dyskusja jest zupełnie bezprzedmiotowa z jednego powodu - ceny po jakich takie firmy kupują towar to kwestia umów pomiędzy producentem a sprzedawcą i nic nikomu do tego. A nie znając cen zakupu to wszystkie te wyliczenia można wyrzucić do kosza.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Postprzez hellhammer » 6 mar 2015, o 10:50

A tak pozatym na ali tak jak mowisz 170$ za ten redmi note lte (tez sprawdzałem ceny u dobrych sprzedawców)? To w tym sklepie masz dokladnie za 175,74$(dolary - mozna zmienic na inna walute w górnym prawym rogu ceny z euro) + 3,32$ za presylke czyli masz 179$ gdzie na ali sa juz za 168$ u dobrych sprzedawcow, wiec mowisz tanio :D w tym sklepie? No ja bym powiedział, że cena bardzo prownywalna. Wychodzi 37 zł drozej niz na ali. Więc? Pomijamy juz ten tax free, gdzy nie znamy cen po jakich kupuja od producenta czy innego dealera. Napewno im sie oplaci skoro tax masz wliczony. Watpie zeby to był szwindel.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez tomeklodz » 6 mar 2015, o 10:56

Nie wiem czy jest czy nie ale wracając do tematu chyba się skuszę 3 dni i tel w domu
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez bartazzz » 6 mar 2015, o 11:04

jak ktoś się skusi to prosimy o umieszczenie doświadczeń tutaj
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez tomeklodz » 6 mar 2015, o 11:05

Na forum miui sobie chwalą nawet płatność przy odbiorze
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez hellhammer » 6 mar 2015, o 11:18

No ja zastanawiam się nad remi 2 za cene 583zł plus wysylka, tylko ze jeszcze nie jestem zdecydowany czy ten xiaomi zcy elephone p6000 czy zte v5s,lenovo k3. Ale jak kupie tutaj to dam znac :)

Btw a to nie ebdzie wyslane z wroclawia z Bacciarellego 75A/4 ?
hellhammer
VIP

Postprzez Quis » 6 mar 2015, o 12:05

Podobno ten sklep nie wystawia jakichkolwiek paragonów i faktur, więc pewnie niedługo odwiedzi ich skarbówka i znikną.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez ra-vau » 6 mar 2015, o 12:09

E... no to ja bm sie tak nie napalal, bo jesli rzeczywiście nie wystawiaja kwitu na nic, to zaraz po sklepie bedzie.

Nawiasem mowiac, w prawym gornum rogu jest zmiana waluty i prawidlowo przelicza na zlotowki.
Czy ktos widzi na tej stronie, gdzie znajduje sie siedziba tej firmy, gdzie sa ewentualne odbiory osobiste? 8-)- juz znalazlem, Praga.

Wszystkie produkty sklepu dostępne są w cenach z zawartym podatkiem VAT, a telefony posiadają oznakowanie CE. Na telefony udzielana jest roczna gwarancja realizowana w Polsce i płatny serwis pogwarancyjny.

Krótko:

Siedziba i magazyn w Pradze
Sklep rejestrowany w Chinach
Ceny w sklepie są ostateczne i klient nie ponosi dodatkowych związanych z opłatami celno-skarbowymi
Wysyłka kurierem UPS, DHL, DPD, GLS w 1-3 dni
Gwarancja w Polsce (chyba, że nie będzie możliwości naprawy to w Chinach)
Serwis pogwarancyjny w Polsce
Możliwość wyboru walut Euro, Dolar i Złoty
Telefony mają zainstalowany system wielojęzykowy (multilang), co oznacza bezproblemowe przejście na MIUIPolska wg. instrukcji

http://miuipolska.pl/nowy-sklep-xiaomiforsale-com/
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez hellhammer » 6 mar 2015, o 12:23

Quis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podbno.... a napewno? Dostaje sie fakture na maila w pdfie. Podejzewam ze nei wystawia jak ktos nie napisze do nich ze chce fakture, przeciez faktura dla klienta to nie obowiazek. Tak samo masz w sklepie. A kto ich zlikwiduje? Skąd wiesz jak tam naprawde jest. a polowa komentów tam to istne bzdury...
hellhammer
VIP

Postprzez mkgga » 6 mar 2015, o 12:39

Ja zamówiłem wczoraj redmi note lte za pobraniem,dostałem jakiś rachunek w pdf.Jak telefon dojdzie to dam znać.

Obrazek

Obrazek
mkgga

Pochwały: 17
Telefon:: lg

Postprzez hellhammer » 6 mar 2015, o 12:44

mkgga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O tym włąsnie mowie, że połowa tam komenarzy to bzudra. Pisza ze nie wystawiaja faktur, ze zniknie sklep :D haha a czasem wystarczy po prostu napisac do sklepu lub sprawdzic w spamie na mailu, albo podaja jakies bledne dane albo cos przy rejestracji a potem biadola.

Albo ludzie powtarzaja nie sprawdzajac takie info jak poprzednik Twoj "podbno" Podbno to baba w szpitalu na oko umarla :)

Pozatym rozbroil mnie tam komentarz:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A to co mysli ze,tam sprzedawca lata sobie po kantorach i wymienia kase czy jak :D? hahhah Przeciez to normalne ze kwotal w zlotowka i innych walutach jest po przewalutowaniu po danym kursie. Dziwni Ci ludzie.....
hellhammer
VIP

Postprzez mcdogg » 7 mar 2015, o 13:41

Było wałkowane tysiąc razy, że niewystwiają dowodu sprzedaży. Ten pdf bez numeru NIP co najwyżej można o kant dupy rozbić. Równie dobrze możecie sami stworzyć taki pdf, ale spróbujcie później zanieść taką "fakturę" do księgowej :-)

I cena w której kupują również jest znany każdemy, ponieważ Xiaomi sprzedaje tylko i wyłącznie przez ich sklep i nie oferuje niższej ceny dla dużego odbiorcy, nie ważne ile sztuk kupujesz. Stąd tak niska cena produktów Xiaomi, ponieważ nie prowadzą standarowego modelu dystrybucji: producent->dystrybutor->hurtownia->sklep->konsument tylko producent->konsument. Oczywiście w praktyce wygląda to tak, że wszystkie produkty są wykupywane w kilkanaście sekund przez chińskie boty, które posiada każdy reseller chiński. Nie zmienia to faktu, że ceny na XFS są niemożlwie niskie, ponieważ uwzględniając czeski VAT, cena wychodzi dużo wyższa (a gdzie ich zarobek? koszty utrzymania firmy?). Zakładając, że płacą VAT na Cyprze (najniższa stawka VAT w EU) wychodzi na to, że i tak sprzedają poniżej kosztu importu.

Wyjaśnić można to tylko na 3 sposóby:
albo przemycają w jakiś sposób towar i nie opłacają VATu od importu (bardzo prawdopodobne)
albo sprzedają towar kradziony (mało prawdpopodobne na tak dużą skalę)
albo sprzedają poserwisowy towar (np skupują od dużego chińskiego resselera - w Chinach ogromnych resselerów, posiadających po 200 oddziałów w całych chinach jest jak mrówek)

Wystarczy porównać ceny do ibuygou i okazuje się, że są niemal identyczne, a przecież chińskie sklepy (ibuygou itp) nie muszą płacić VAT, cła, odpraw celnych od importu, ponieważ prowadzą sprzedaż w Chinach, a nie w Europie jak XFS. WIęc niech mi ktoś to wyjaśni w logiczny sposób jak to jest możliwe?

Mnie natomiast zaciekawiła jedna kwestia - pierwsze osoby które otrzymał towar napisały na miuipolska, że na pudełku z telefonem nie było kodu zdrapki, tłumacząc to tym, że Xiaomi zrezygnowało z tego sposoby weryfikacji. Mi się wydaje to podejrzane ponieważ kupiłem ostatnio Redmi 2 i na pudełku jest jak najbardziej kod zdrapka oraz IMEI, SN oraz data produkcji 02.2015 a więc świeży model. Jeśli ktoś z telchina również zakupił w XiaomiForSale.com telefon mógłby napisac czy na opakowania są naklejone naklejki z IMEI oraz SN?
mcdogg

Telefon:: s4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić