• Reklama

Nowy regulamin działu bazar

Propozycje zmian na forum?

Nowy regulamin działu bazar

Postprzez Quis » 8 kwi 2015, o 18:38

Użytkownicy wystawiający swoje oferty w dziale "Bazar" pewnie się ze mną zgodzą, że limit odświeżania raz na tydzień jest trochę zbyt rygorystyczny. Nie chodzi mi o podbijanie swojego tematu żeby był na pierwszej stronie, a o dokonywanie zmian w swojej ofercie.

Załóżmy że chce sprzedać telefon. Wystawiam jednego dnia ofertę. Następnego dnia robię zdjęcia i chce je wrzucić do tematu, ale nie mogę bo jest limit odświeżania - muszę czekać 7 dni...
Idziemy dalej, wstawiłem zdjęcia, ale teraz chciałbym zmienić cenę. I znów muszę czekać 7 dni...

Krótko mówiąc: nie jest to najwygodniejszy system dla użytkowników.

Z drugiej strony nie jestem na forum od wczoraj i wiem, że bez tego limitu był ostry spam w tym dziale. Dlatego najlepszym rozwiązaniem było by zniesienie limitu czasowego na edycję swoich postów w tym dziale, tak aby można było edytować tytuł tematu i swoje posty bez względu na to ile czasu minęło od ich napisania.

Co Wy na to? Jest to technicznie wykonalne?
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Reklama

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez blue_voyager » 8 kwi 2015, o 18:58

Ta regulacja powstała z jednego powodu - całkowitego braku umiaru niektórych. Odświeżanie po 5 razy dziennie nie było czymś rzadkim.

Ok,propozycja padła, decyzja należy do administracji.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez Venn » 8 kwi 2015, o 19:11

Ja dałem rade przywyknąć do tego nowego regulaminu bez większego problemu. Siadam po prostu raz, a porządnie do napisania ogłoszenia jak już mam porobione zdjęcia i gotowe linki. Jak nie mam czasu zrobić tego wszystkiego to czekam z dodaniem ogłoszenia kilka godzin albo dzień, to żadna tragedia:)

A co do ceny: a) może to i dobrze, bo wystawiający zastanowi się porządnie za ile realnie chce sprzedać sprzęt b) jak ktoś jest zainteresowany tym co sprzedajesz to nic nie stoi na przeszkodzie żeby o zmianę ceny zapytał na pw, poza tym to obniżanie cen o 10-30zl na pewno nagle nie przekona kogoś do tego, że "o kurka, wcześniej to bym kijem tej oferty nie ruszył ale jak jest dychacza taniej to bierę" :)
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez TLasky » 8 kwi 2015, o 19:16

Skoro powstał już taki wątek to i ja wniosę swoją propozycję- ściągam/kupuję na miejscu dość dużo sprzętu z Chin, żeby się z nim co nieco zapoznać. Niestety brak mi czasu na to, żeby stworzyć sensowne recenzje (a gówna nie będę publikował), jednakże staram się dzielić zdobytą w ten sposób wiedzą z użytkownikami, doradzać im itp. Ponieważ sprzętów pozbywam się (zazwyczaj ;-)) z marżą minimalną/żadną/ujemną to ciężko nazwać to typowym handlem i forum jest ku temu najlepszym miejscem (ewentualnie allegro ale niekoniecznie mam ochotę tłumaczyć się przed USkarbowym ze swojego hobby :-D), bo z olx i gumtree szkoda się bawić... tam ludzie pojęcia nie mają, że w Chinach może powstać coś fajnego :-/. Drażni mnie tak rzadka możliwość dodawania ogłoszeń w dziale "Bazar", rozmawiałem na ten temat z marxx-em i dowiedziałem się, że jedyna opcja to promowanie forum na innych stronach, co z mojej strony jest awykonalne czasowo, gdyż ledwie na poczytanie i rozwijanie forum starcza mi czasu (mam dwójkę dzieci i dość nietypową pracę :-D). Do pazernych nie należę i jak dla mnie nie jest problemem zapłacić parę złotych za ogłoszenie ponad limit, tylko niech ktoś da mi taką możliwość. Uzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na rozwój forum :mrgreen: . Największy fail-em całego systemu jest to, że dodać można jedno ogłoszenie na kilkanaście dni, niezależnie od tego czy jest to kategoria "Sprzedam" czy "Kupię" :-/. Nie chciałbym srać we własne gniazdo, ale jest to trochę przeginka :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez Quis » 8 kwi 2015, o 19:41

@Venn nie zawsze jest czas żeby od razu przygotować cały opis. Poza tym zdziwił byś się co potrafi zdziałać obniżenie ceny o 20 zł :-)

@TLasky jeśli będzie możliwość edycji swoich postów i tematów to będziesz mógł dowolnie zmieniać ofertę w obrębie 1 tematu i nie martwić się limitami.
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez szymi » 8 kwi 2015, o 20:12

na allegro też ogłoszenia wystawiasz w 5 etapach? bądźmy poważni, cenę też można ustalić na podstawię innych sprzedaży i nie trzeba samemu ze sobą targować i zmieniać codziennie, a jak chcesz szybko się pozbyć sprzętu to po prostu dajesz atrakcyjniejszą cenę od razu
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez MikeM » 8 kwi 2015, o 20:52

A teraz jest tak ze każda zmiana w temacie podbija temat na górę? Jeżeli tak to zlikwidować podbijanie przez edycję i tyle
Avatar użytkownika
MikeM
 
Posty: 175
Dołączył(a): 12 sie 2014, o 13:36
Pochwały: 7
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez blue_voyager » 8 kwi 2015, o 20:54

Nie, edycja nie podbija tematu, ale post można edytować tylko przez jakiś czas po dodaniu. Nie wiem czy można wydłużyć ten czas, to już marxxx musiałby się wypowiedzieć.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez marx » 8 kwi 2015, o 22:28

Edycja jest możliwa przez 30 minut po napisaniu posta, to wystarczający czas aby poprawić błędy.
marx
Administrator
 
Posty: 12526
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez sequential » 8 kwi 2015, o 22:51

Także jestem za przywróceniem mniej rygorystycznych zasad, bądź za wprowadzeniem innych zasad dla stałych bywalców forum. Nie każdy musi chcieć pisać recenzje.
Aktualnie sprzedam:
- UMI TOUCH - DWA KOLORY - umi-touch-z-pl-dwa-kolory-t27482.html
sequential
AKTYWNY
 
Posty: 224
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 00:50
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez bonano » 8 kwi 2015, o 23:18

Ja proponuję, żeby podbicie jako takie zostało tak jak jest, czyli co 7 dni. Ale jeżeli ktoś zamierza przede wszystkim obniżyć cenę towaru, dodać zdjęcia czy dopisać do tematu kolejny przedmiot - niech ma taką możliwość. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, czyli bez obniżania ceny co dwa dni o kolejne 5 złotych albo dorzucania po jednym zdjęciu.

W przeciwnym razie kilkudniowe bany jak najbardziej wskazane dla ostudzenia zapału ;)
Avatar użytkownika
bonano
 
Posty: 63
Dołączył(a): 7 sie 2014, o 12:33
Pochwały: 1
Telefon:: 3210

Re: Nowy regulamin działu bazar

Postprzez Venn » 8 kwi 2015, o 23:21

Tylko rozsądek dla jednego będzie przegieciem dla drugiego. Trzeba by wymyślić jakąś konkretną regułę i się jej trzymać, takie nieprecyzyjne zwroty i zapisy szybko mszczą się na tych, którzy je wprowadzają.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Następna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron