• Reklama

Nowy lub używany do 700 zł z najlepszym aparatem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Nowy lub używany do 700 zł z najlepszym aparatem

Postprzez Flyagaric » 19 lut 2016, o 22:00

klyent napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jest bardzo dobrze w tym względzie. Wykonany też super. Jak ci się go uda w tym budżecie, to miód-malina.
Niestety mało pamięci wewnętrznej - tylko 16GB i bez slotu na microSD. Są też wersje 64GB, ale bardzo drogie.
Przy kupnie trzeba uważać, bo niektóre wersje były bez LTE.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez zielony14 » 19 lut 2016, o 22:07

LeTv x600 3/32
Pomoc w zakupach z Chin

Więcej informacji PW lub "zleceniekupna@gmail.com"
zielony14
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: LeTv x600
ROM: BB72 010S

Postprzez klyent » 19 lut 2016, o 22:19

Jedynie wersja z "i" jest w zasięgu chociaż i tak lekko ponad budżet.
Wygląda że SGS4 w tym budżecie nie ma konkurencji poza G2.
klyent

Telefon:: Lumia 520

Postprzez hard2code » 20 lut 2016, o 03:40

Bez żartów - Z9 mini można wyrwać. nie miałem S4 ale Meizu M2 mini ma bardzo przyzwoity aparat i chyba nie gorszy od S4
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Telefon:: iphone 5 / Note II
ROM: CyanogenMond 12.1

Postprzez hard2code » 20 lut 2016, o 03:44

No może ciut gorszy w foto a lepszy w video
https://www.youtube.com/watch?v=sMNVZNnmG_E
jak za ta cenę to rewelacja
Ip5->l920->m7->rn2->z9->g5-UTouch->RN3Pro->Mi5 Kilka słuchawek na zbyciu w dobrej cenie
hard2code

Telefon:: iphone 5 / Note II
ROM: CyanogenMond 12.1

Postprzez tpawel » 20 lut 2016, o 08:42

Moj brat ma s4 na snapie 800 i jak dla mnie jego aparat deklasuje wszystko to co do tej pory widzialem w chinczykach. Nawet w serii mi xiaomi. Tyle ze jakoscią wykonania,plynnoscią dzialania nie zachwyca.

Wyslane z G7 przez Tapatalk
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez klyent » 20 lut 2016, o 13:25

Tu ciekawe porównanie.
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era1=30006
Nubia Z9 mini wypada najgorzej więc pewnie Z7 mini też nie będzie lepsza.
Wychodzi na to że jedyny rywal dla S4 to Xiaomi Mi4i ale i tak wygrywa Samsung.
klyent

Telefon:: Lumia 520

Postprzez djdanto » 21 lut 2016, o 00:07

Ja tak samo jak wy planuje zmienić telefon który posiadam obecnie a jest to w pełni sprawny sg4 i9505. I teraz zależy od tego w jakiej cenie wyrwe nowy model. Chociaż żal się mi rozstawać z S4 więc ten drugi wchodzi jako opcja drugiego telefonu w którym będzie większy niż w S4 wyświetlacz, oraz dual sim obsługa micro ponieważ z tymi nano to nie do końca wiem jak to jest. Jakieś ciekawe propozycje co po S4 do 1400.Raczej wolę kupić w Polsce np allegro, czy jest lista sprawdzonych sprzedawców którzy nie klikając teraz na chińskim sklepie nie robią nic więcej po za tym jak sam kupił bym to i zrobił na allegro

Wysłane z mojego SM-T810 przy użyciu Tapatalka
djdanto

Postprzez zielony14 » 21 lut 2016, o 00:09

Czemu zadajesz pytanie w tym wątku skoro szukasz do 1400 ?
LeTv x600 3/32
Pomoc w zakupach z Chin

Więcej informacji PW lub "zleceniekupna@gmail.com"
zielony14
VIP

Pochwały: 58
Telefon:: LeTv x600
ROM: BB72 010S

Postprzez microbi » 21 lut 2016, o 22:28

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Poczytaj specyfikację układu OV13850, element światłoczuły ma 1.4 mikrometra (większość ma 1.12 mikrona), dzięki czemu wyłapuję większą ilość światła, co w prostym języku przekłada się na jasność układu, (jak nie wierzysz, to poczytaj specyfikację układu np. Sony i zobacz jaką ma powierzchnię pojedynczy element światłoczuły).

Co dopowiada w telefonie za zdjęcia? dwie rzeczy, układ oraz oprogramowanie (optykę w telefonach można pominąć, bo jest to część układu jako całość).
Większość telefonów obecnie ma układ Sony/Samsung, ale Paris ma OV13850, czym się własnie wyróżnia. Czasami wystarczy zmienić oprogramowanie do robienia zdjęć, żeby "wycisnąć" z niego lepszą jakość. Pomijam wiedzę o fotografowaniu fotografującego, która przeważnie jest żadna.

W skrócie, szukając telefonu, który robi "dobre" zdjęcia, powinniśmy skupić się na szukaniu układu fotograficznego, który daje największe możliwości a w drugiej mierze oprogramowania do robienia zdjęć, o ile to pierwsze jest stałe (nie można zmienić po zakupie) o tyle oprogramowanie można zmienić. Ot i cała filozofia robienia zdjęć w telefonie.

BTW
Warto czasami wejść w jakiś typ serwisowy, lub użyć oprogramowania, żeby dowiedzieć się, co tak naprawdę posiadamy, ja np. byłem pewny, że XN2 ma układ Sony, a okazuje się, że ma jakiegoś klona Sunny
microbi

Telefon:: Wiele

Postprzez Flyagaric » 21 lut 2016, o 23:49

microbi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co za farmazony?
Co ma element światłoczuły do wartości przesłony? Skoro wiesz co odpowiada za jakość zdjęcia, to nie wypisuj bzdur. Optykę można pominąć... omg. Tak, to część sensora pewnie jest.
I co ten cały elaborat ma do faktu, że Paris robi kiepskie zdjęcia? Pełno sampli w necie - obczaj i przestań się ekscytować. Nienajgorsze zdjęcia w świetle dziennym robi dziś prawie wszystko. W gorszym oświetleniu radzi sobie niewiele modeli. Paris radzi sobie fatalnie.
Pie...nie do kwadratu - szukając fona robiącego dobre zdjęcia, szukamy układu. Kim ty gościu jesteś i skąd się urwałeś??
Na rynku są setki fonów z porządnymi sensorami i zdecydowana większość z nich robi zdjęcia gówniane.
Wiedza nic tu nie ma - to jest aparat w telefonie - ma robić dobre snapy z automatu, i tyle.
Przyszedł nam kolega wykład o sensorach robić, ja dziękuję...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 99
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez microbi » 22 lut 2016, o 00:43

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ma dokładnie to, co napisałem, większa powierzchnia, może przyjąć więcej światła, proste i logiczne. Znaczenie ma zarówno wielkość pojedynczego elementu światłoczułego jak i wielkość matrycy.

Zgadza się, gdybyś się nie nakręcał, tylko czytał ze zrozumieniem, to byś doszedł do tej części mojej wypowiedzi, w której wskazuję, że większość aparatów ma ten sam sprzęt od SONY, Samsunga oraz OmniVision. Stąd wszystkie te aparaty robią podobne zdjęcia, reszta zależy od oprogramowania, które daje producent danego modelu telefonu. Skoro mamy powszechność przeciętnych matryc, sttaramy się wybrać tę, która jest najlepsza w danym przedziale cenowym, skoro zwracamy aż tak wielką wagę do aparatu fotograficznego.
Jeżeli chcemy sobie robić snapy, to każdy lepszy aparat spełnia te wymagania. Dlaczego? Dlatego, co sam napisałeś, większość z nich robi takie same zdjęcia. Więc idąc twoim tokiem myślenia, nie ma znaczenia, co kupimy skoro i tak to samo otrzymamy. Logika.

A zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych ZAWSZE stanowiły wyzwanie, już od początku powstania fotografii, zarówno tej tradycyjnej jak i cyfrowej. Dlatego znaczenie ma ilość światła (przysłona), czas (naświetlenia), czułość filmu/matrycy, oraz robiący zdjęcie, który te wszystkie parametry dobierze w odpowiedni sposób (lub zda się na automatykę, jak ma to miejsce obecnie), o czym też wspominałem wcześniej.

Pokaż mi aparat w telefonie, który robi wg. Ciebie takie super zdjęcia w słabych warunkach oświetleniowych, bez lampy, po zachodzie słońca, aż z ciekawością się im przyjrzę. (w kwocie do 700 zł, czas start)

A teraz trochę farmazonów jak nazywasz wiedzę - podstawową, jeżeli chce się zabierać głos w sprawie fotografii, a tym bardziej uchodzić za "znafcę".

Ale to takie ABC, że aż szkoda pisać do analfabety.
microbi

Telefon:: Wiele

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?