• Reklama

NL czy SG Post?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

NL czy SG Post?

Postprzez Kelen » 30 wrz 2014, o 12:14

Kupuje pierwszy raz na aliexpress.com i sprzedawca dał mi wybór pomiędzy 2 darmowymi sposobami wysyłki:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czy jest jakaś specjalna różnica pomiędzy nimi? Przy którymś jest mniejsza szansa na zapłacenie vatu, albo szybciej przesyłka będzie szła?
Kelen

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: NL czy SG Post?

Postprzez existe » 30 wrz 2014, o 12:33

existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez mrergie » 30 wrz 2014, o 13:02

NL jest szybsze ale obecnie chyba bardzo często kasowane na Urzędach Celnych. Pierw wszystkie paki z NL przechodziły bez VATU ale ten czas minął.

Autor postu otrzymał pochwałę
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez sonic » 30 wrz 2014, o 13:12

Dokładnie, ostatnio większość sprzedawców oferuje NL Post bo jest tańszy, i SG post zaczął przychodzić mi szybciej ;) moj rekordzista Nl postu leżał 3 tygodnie w sortowni w Amsterdamie ;/

Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
sonic
VIP

Pochwały: 15

Postprzez dominiss1990 » 30 wrz 2014, o 14:01

Z SG Post ostatnio nie miałem doczynienia, więc porównać nie mogę.
Natomiast o NL Post nie mam złego zdania, bo miałem ostatnio dwie paczki, w różnym czasie, i obie przeszły bez VATu, i dość szybko dotarły do mnie. Jedna równe 2 tygodnie, druga niecałe 2 tygodnie.

dominiss1990
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Jiayu G4S 2/16
ROM: 4.4.3 SPAOSP

Postprzez Kelen » 30 wrz 2014, o 22:02

Dzięki za pomoc ;)
To chyba wybiorę SG Post, skoro niektórzy z was mówią że NL sprawuje się aktualnie gorzej niż kiedyś (że niby częściej naliczają Vat obecnie, a na to na razie nikt jakoś aż tak się nie skarży w przypadku SG Post) i obecnie czas dostawy w obu przypadkach podobny.
Choć jeszcze mam kilka dni na przemyślenie tego, może jeszcze zmienię zdanie ^^ .
Kelen

Telefon:: Samsung

Postprzez filozof71 » 30 wrz 2014, o 22:34

Inteligentni ludzie a tworzycie mity jak w średniowieczu. Czy przejdzie z VATem czy bez, w kółko ten sam temat. Qrwa ma być VAT to będzie, jest nagonka, bardziej gorliwy lub mniej wyspany celnik i inne czynniki a wy non stop wróżycie z fusów. Zamiast dyskutować merytorycznie to 90% to wróżenie kiedy przyjdzie paczka i czy zapłącę VAT. Dwa tematy dyżurne. Korzystasz z darmowej wysyłki - czekaj cierpliwie. Sprowadzasz tani towar z Chin - zapłać VAT. Nie zaśmiecaj forum. Gdyby to forum miało jakis FAQ i dyscyplinę a każdy frajer byłby wywalany z takimi pytaniami może więcej ludzi chciałoby coś z pasją tu pisać.

Pochwały przyznane za posta: 2
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez pbalinski » 30 wrz 2014, o 22:43

Z mojego doświadczenia wynika, że ostatnio SG post jest bardzo szybki, wszystkie moje przesyłki były po 7-9 dniach od czasu wysłania.

pbalinski

Pochwały: 1
Telefon:: Samsung Galaxy S3

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI