• Reklama

Nieuczciwe praktyki na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nieuczciwe praktyki na aliexpress

Postprzez piotr_ali » 20 sie 2014, o 10:15

Witam.
Chciałbym poruszyć kwestię pewnych zachowań sprzedających na aliexpress jak i samego aliexpress.
Chodzi o "pomyłkowe" wystawianie produktów, jak chociażby podczas ostatniej promocji gdzie wielu zakupiło opo, czy inne produkty, które potem jak się okazało sprzedawca nie ma zamiaru wysłać. Podobnie w moim przypadku, sprzedawca nie ma zamiaru wysłać redmi 1s za 80$ czy wcześniej zenfona.
My, jako kupujący nie możemy nic zrobić. Zasada jest prosta, nawet jak zapłacimy to sprzedawca ma czas na wysyłkę i jeżeli do tego czasu nie wyśle, to z automatu aukcja przechodzi jako zakończona, przy czym nie możemy nawet wystawić negatywnego komentarza... Po moich próbach pisania z czatem aliexpress mam wrażenie, że im taka sytuacja pasuje, potrzymają kasę z miesiąc, kasa od odsetek będzie... Niby nic nie tracimy poza czasem, kiedy nasza kasa jest zamrożona, no ale niektórzy stracą na przewalutowaniach, czy przepadną kupony. Może jakbyśmy więcej osób napisali coś do ali to coś z tym zrobią?
piotr_ali

Telefon:: htc desire

Reklama

Re: Nieuczciwe praktyki na aliexpress

Postprzez SeventyThree » 20 sie 2014, o 10:19

Serio to trzeba by poruszyć temat na FB i na zagranicznych forach UK, US, DE, albo bojkot i przestać kupować ... w to drugie nie wierzę, w pierwsze też średnio.
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Postprzez majkel_94 » 20 sie 2014, o 12:51

Trzeba wybadać zagraniczne fora duże gdzie jest o Ali, zaspamować im fejsa albo tweetera, bo tickety do supportu to dostaniesz standardową formułkę ;)
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez Maltis » 20 sie 2014, o 13:13

No to zajebisty ten festival zakupow...;/ daj linka do sprzedawcy
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez serfmen » 20 sie 2014, o 14:22

Sprawa raczej nie do ruszenia bo taki Aliexpress jest jak państwo - im nie podskoczysz ;) Nie można zrobić nic tylko się z tym pogodzić albo przestać kupować, ja po tym całym "festivalu wyprzedaży" wyciągnąłem kilka wniosków:
1. Nie kupować żadnych produktów na -50% i więcej bo to albo ściema (redmi 1s 300$ -50% = 150$) albo nie wyślą i refund, kasa zamrożona i strata na przewalutowaniu
2. Wykorzystywać kupony na zwykłe zakupy ale w dobrych cenach (czasami jakieś 10-15% uda się kupić)
3. Gaga Deals - szkoda w ogóle tam zaglądać
Podsumowując ich całe wyprzedaże: jedna wielka ściema - nie ma praktycznie żadnych okazji, ceny sztucznie zawyżane żeby zrobić z tego potem -50%. Dla mnie jedyny plus to kupony ale te trzeba wykorzystać na "zwykłe" okazje i tak będę robił bo tutaj da się te parę dolarów przyoszczędzić.
Im większa "okazja" tym większa ściema i DUŻE prawdopodobieństwo, że będzie refund a szkoda żeby Ali obracał sobie moimi pieniędzmi i tracić na przewalutowaniach ;)
Od siebie dodam, że mi zwracają kasę za Redmi 1S (80 $), które kupiłem o godz. 09.00.08 czyli 8 sekund po rozpoczęciu wyprzedaży więc śmiem wątpić czy w ogóle jakieś redmi wysyłają chyba, że mieli 2 sztuki na promo.
Oprócz tego zwracają kasę za Oneplus One (w tym było 40 $ w kuponach) więc zobaczymy jak to będzie ale cóż trzeba się uczyć na błędach.
Pozdrawiam
serfmen

Telefon:: ZTE SAMSUNG
ROM: Nie lubie romów

Postprzez SeventyThree » 20 sie 2014, o 14:23

Oto te gatki topmall China

serfmen -> obsmarować im dupę nie zaszkodzi
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Postprzez Gravis » 20 sie 2014, o 14:27

Już dawno twierdziłem, że lepiej upatrzyć sobie konkretny model telefonu, w dniu wyprzedaży przeglądnąć oferty, ale nie te z kosmosu i od niesprawdzonych sprzedawców, a odwrotnie i dobrze spożytkować kupon. Wtedy zaoszczędzimy o cenę kuponu a czasem jeszcze jest obniżka na dany model co daje kolejne kilka $.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez SeventyThree » 20 sie 2014, o 14:38

W innym wątku pisałem, że ten sprzedawca trochę dziwny, bo właściwie tylko rosjanie u niego kupują ...
Zobaczyłem to dopiero po zakupie, bo ferworze walki o łyknięcie OPO za 220USD, przestałem na chłodno analizować sytuację :oops:
SeventyThree
AKTYWNY

Postprzez picapau » 20 sie 2014, o 14:39

E tam narzekanie, jak się poszuka to można trafić na okazję - 99 % http://m.aliexpress.com/item/1431041874 ... sitedetail
na pewno prawdziwe i nie oszukane :lol:
picapau

Telefon:: Zenfone 5 2/16

Postprzez serfmen » 20 sie 2014, o 14:40

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No tak ja kupiłem u sprawdzonego sprzedawcy redmi i oneplus one - topmall do tej pory jak sprawdzalem to mieli 100% feedback, pierwszy raz coś takiego widziałem ;) Może jakiś wałek kręcili ;P
SeventyThree napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi tam szkoda czasu - będziesz pisał gdzieś po forach, FB ale ludzie i tak będą kupować, temu Ali ma w d*pie to wszystko bo i tak interes się kręci.

Z plusów to przynajmniej można być w miarę pewnym, że jednak tą kasę zwrócą a nie przepadnie. Chociaż z drugiej strony kupując w jakiś chińskim sklepie przez Paypala ta gwarancja jest jeszcze pewniejsza ;D
Zauważyłem też, że zwrócili mi już kupon 20$ (na zamówienie od 119$) na konto i wydłużyli czas ważności do 27.08 więc chociaż tyle, może uda się coś kupić taniej w normalnych cenach. Oczywiście gdybym nie sprawdził kuponów to pewnie kupon by przepadł - nie dostałem żadnej informacji (zresztą tak jak o zwrocie pieniędzy za telefony) na maila - przypadek ? Nie sądze ;)

EDIT Zwracam honor Aliexpress - własnie dostałem maila (z przed 8 godzin) z informacją o zwrocie pieniędzy za telefony i o tym, że kupon jest do ponownego wykorzystania.
Ostatnio edytowano 20 sie 2014, o 15:45 przez serfmen, łącznie edytowano 1 raz
serfmen

Telefon:: ZTE SAMSUNG
ROM: Nie lubie romów

Postprzez karolw2 » 20 sie 2014, o 14:50

No Topmal China trochę poleciał z tymi promocyjnymi cenami, sam się trochę wkopałem i dostałem takiego maila od ali Dear Karol,

AliExpress has checked the prices submitted by this seller for the 8.19 promotion and found mistakes in the prices. Hence order no. XXXXXXXXXXXX can not be processed. The system will process a full refund. We have punished the seller for this mistake and we sincerely apologize for the inconvenience caused.

AliExpress customer service team

Stracę na tym interesie na przewalutowaniach ok 40zł. (tak jest jak się płaci kartą kredytową)

Mam jeszcze kupioną Nubie Z7 mini za 275$ ale nie opłaconą.
Wie ktoś czy nubie są na stanie u ET??
P.S.
Czekam od nich na odpowiedz i dopiero zapłacę bo 900zł piechotą nie chodzi. a 40zł jakoś przeboleje.

P.S.
Nie zamierzam już kupować na takich promocjach.
A każdy niech robi co chce.
karolw2

Pochwały: 4
Telefon:: Nokia

Postprzez ra-vau » 20 sie 2014, o 15:06

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupon oddali na 20$, no ale co z tego, skoro za zakup wczoraj powyżej 200$, można było dostać a automatu 20$, ... plus nasz kupon, co z sumowane dało 40$. ... :-/

TAKŻE niesmak pozostanie na dłużej. W dodatku transakcja nadal ma status "FROZEN ORDERS"... więc pewnie kase chwilę dłuższą potrzymają. :-x
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI