• Reklama

Nieuczciwe praktyki na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Nieuczciwe praktyki na aliexpress

Postprzez Robbo » 20 sie 2014, o 15:11

Trzeba mieć kartę w USD i Aliexpress nie straszny.
Ja zaoszczędziłem na zakupach w sumie około 100 $/700.
Cała rodzina będzie szczęśliwa :-)
Tylko dla żony nie udało mi się mopa kupić :-(
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Reklama

Postprzez serfmen » 20 sie 2014, o 15:20

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kupon oddali na 20$, no ale co z tego, skoro za zakup wczoraj powyżej 200$, można było dostać a automatu 20$, ... plus nasz kupon, co z sumowane dało 40$. ... :-/

TAKŻE niesmak pozostanie na dłużej. W dodatku transakcja nadal ma status "FROZEN ORDERS"... więc pewnie kase chwilę dłuższą potrzymają. :-x

Tak jak pisałem, trzeba wyciągnąć wnioski i drugi raz po prostu zlać ciepłym m*czem całe GAGA Deals (poza kuponami ;) Mi też przepadł kupon na zamówienie powyżej 200$ ale bardziej martwi mnie przewalutowanie :/ Wpadł mi do głowy pomysł żeby spróbować w razie czego skorzystać z chargeback karty kredytowej gdyby strata była duża (na przewalutowaniu) ale nie wiem jak to zadziała z płatnością zagraniczną i w dodatku po tym jak zwrócą pieniądze - zobaczymy jak pieniądze wrócą.
serfmen

Telefon:: ZTE SAMSUNG
ROM: Nie lubie romów

Postprzez Robbo » 20 sie 2014, o 15:24

Chcesz często kupować na Aliexpress, MUSISZ mieć kartę w USD.
Robbo
AKTYWNY

Postprzez serfmen » 20 sie 2014, o 15:25

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mając kartę w USD trzeba mieć też środki w USD a to wymaga ich zamrożenia (trzeba wcześniej przewalutować PLN i przelać), ewentualny zwrot też w USD na kartę i trzymanie pieniędzy do następnego użycia (bo przewalutowanie z karty USD na PLN też kosztuje), dla mnie to raczej nie opłacalne. Oczywiście jakby ktoś non stop w USD kupował to te kilka % można zaoszczędzić ale ja wolę obracać pieniędzmi "na bieżąco" :mrgreen:
serfmen

Postprzez Robbo » 20 sie 2014, o 15:29

Alior kantor, nic nie musisz przewalutowywać, zamrażać nie musisz mieć żadnych środków.
Robbo
AKTYWNY

Postprzez serfmen » 20 sie 2014, o 15:44

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rzeczywiście sprawdziłem i chyba przeoczyłem ofertę karty do kantora walutowego (mam konto w aliorze i konto walutowe w EUR), może nawet skorzystam - dzięki ;)
Z tego co sprawdzałem to nie ma chyba żadnych opłat za prowadzenie, kartę itd o ile się zrobi w ciągu pierwszych 6 miesięcy jakąś transakcję ?
Żeby nie było offtopu to zwracam honor Aliexpress - własnie dostałem maila (z przed 8 godzin) z informacją o zwrocie pieniędzy za telefony i o tym, że kupon jest do ponownego wykorzystania.
serfmen

Postprzez Robbo » 20 sie 2014, o 15:50

Tak jest, żadnych opłat, nawet 1 grosza.
Kupisz drożej o 1 grosza niż na walutomacie ale wygoda dużo więcej warta.
Robbo
AKTYWNY

Postprzez ra-vau » 22 sie 2014, o 12:29

Panowie... czy ktos juz dostal zwrot $ za kupno przedmiotow na fake'owych aukcjach? Od 19, ciagle mam status 'Frozen orders'. Wchodze w financial, a tam ciaagle pierwszy etap - 'waiting refund'.

Czy ja mam cos gdzies jeszcze 'klikac', czy oprostu pozostaje czekac az pieniadza wroca? Majac konto rozliczane w dolarach (eKarta) w mbanku, rozumiem zenie bedzie problemow ze zwrotem?

Jak to wyglada w praktyce?
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez Robbo » 22 sie 2014, o 12:48

Czekać.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY

Postprzez majkel_94 » 15 wrz 2014, o 18:10

Tak informacyjnie - dopiero dzisiaj dostałem zwrot kuponu użytego przy kupnie O+O :-D Do wykorzystania do 23-go, więc dam radę połączyć 21-go z nową promocją -20$ i kupić Coolpada F1 ;-)
Z7 Mini odsprzedam po kosztach, jak ktoś chętny to PW w przyszłym tygodniu jak z celnego przyjdzie :-P
majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Postprzez SeventyThree » 16 wrz 2014, o 00:04

Też do mnie dotarł kupon, a tydzień temu kupiłem innego fona, bo już zwątpiłem ... :-(
I co teraz? Znowu na zakupy?
Napisz coś więcej o promo z 21.09, bo nic nie widzę na stronie Ali.
Ostatnio edytowano 16 wrz 2014, o 00:16 przez SeventyThree, łącznie edytowano 1 raz
żeby był jakiś porządek i sens wszystkiego nieznanego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...
SeventyThree
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo A806
ROM: 16GB

Postprzez majkel_94 » 16 wrz 2014, o 00:13

majkel_94
VIP

Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Poprzednia stronaNastępna strona