• Reklama

Nietypowy problem z gps-em S 3 2G

Nietypowy problem z gps-em S 3 2G

Postprzez gigi » wtorek, 5 maja 2015, 01:43

Nie wiem czy u was wystąpił taki problem? A jeśli tak to jak to można rozwiązać? Po zamontowaniu drugiej karty sim w wewnętrznym gnieździe, praktycznie przestaje działać navi. GPS test nie widzi żadnych satelitów z włączonym i z wyłączonym wspomaganiem(agps, wifi). Po wyjęciu tej jednej karty sim z wewnętrznego gniazda , zostaje podstawowa karta t- mobile w zewnętrznym gnieździe, i na tej karcie łączy satelity i fixuje pozycję bez problemu. Kilkukrotnie wyjmowałem kartę i zawsze ten sam efekt. Dodaję że montowałem karty od t-mobile i plusa. Może macie jakieś sugestie? Za wszystkie będę wdzięczny.
gigi

Reklama

Re: Nietypowy problem z gps-em S 3 2G

Postprzez ddr » wtorek, 5 maja 2015, 02:41

Piszesz że wsio działa gdy karta t-mobile siedzi w zewnętrznym slocie. Rozumiem że próbowałeś wsadzać także drugą kartę w zewnęrznym slocie? Ogólnie kolejność nie ma znaczenia bo wszystko się ustawia z poziomu systemu. Korzystałem z orange w wewnętrznej, a aktualnie z Mob.Vikings(PLAY) na wewnętrznej i orange na zewnętrznej. GPS działa bez zmian.

Jpróbuj jeszcze jednego rozwiązania. Po włożeniu 2 kart gdy GPS nie działa, przejdź sięgdzieś gdzie powinno złapać sygnał, zdejmij plecki i dociśnij w miejscach gdzie są otworki w antenach. Któraś jest od GPS. Jeżeli to górna to istnieje możliwość, że wsadzona karta (czy jest to fabryczna micro sim, czy wycinana?) minimalnie odpycha tylnią cześć obudowy od przedniej, gdzie przy słabo zagiętych stykach na płycie poskutkuje brakiem połączenia z anteną.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Postprzez gigi » wtorek, 5 maja 2015, 10:28

Niestety dociskanie nic nie dało. Spróbuję jeszcze dokręcić te śrubki w narożnikach , może jakaś nie jest dokręcona i styków nie dociska prawidłowo. Ale to już w domu (teraz jestem w robocie). Ale dzięki za sugestie. :-)
gigi

Postprzez gigi » piątek, 8 maja 2015, 08:28

No i okazało się że po dokręceniu śrubek na rogach gps działa, trochę niestabilnie ale działa. :mrgreen: :mrgreen: Dzięki za pomysł.
gigi

Powrót do Pomoc techniczna