• Reklama

Nietypowa sytuacja z przesyłką (PROSZĘ O POMOC)

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nietypowa sytuacja z przesyłką (PROSZĘ O POMOC)

Postprzez alioz » 22 wrz 2014, o 23:29

Witam, dokładnie 10 września zamówiłem na aliexpress 2 android boxy z wysyłką kurierem DHL. Pieniądze wpłaciłem kartą kredytową, 13 września sprzedawca poinformował mnie że przesyłka została przez niego nadana. Na stronie do śledzenia przesyłki, 13 września, pojawiła się informacja: "Shipment information received" i widnieje ona do dnia dzisiejszego... Skontaktowałem się z DHL, otrzymałem odpowiedź:

"Pana przesyłka nie została nadana. W naszym systemie są dane wskazujące na wygenerowanie listu przewozowego. Sama Paczka nie została jednak przekazana do transportu.

Sugeruję kontakt z Pana kontrahentem w Hong Kongu i wyjaśnienie sytuacji. "

W między czasie dowiaduje się na zagranicznych forach, że niedawno odkryli w Hong Kongu przemyt ogromnej ilości podrobionych banknotów amerykańskich, przez co każda paczka jest dokładnie sprawdzana: http://www.aspkin.com/forums/shipping-t ... -kong.html trochę poszperałem na zagranicznych forach internetowych, i okazało się że inni też mają podobny problem do mojego. Chinczyk upiera się że wysłał, zresztą ma ponad 550 feedback'ow i nie ma żadnej opinie że towar nie doszedł lub był jakiś problem z wysyłką. Teraz moje pytanie komu wierzyć? czy rzeczywiście trafiłem się jako pierwsza ofiara tego chinczyka? czy może rzeczywiście wysłał a paczka czeka w kolejce do kontroli? Mam do tego jeszcze dziwną sytuację, codziennie pojawia się i znika informacja "pieces" na stronie do śledzenia przesyłki na stronie DHL, wie ktoś może jaka jest tego przyczyna?
alioz

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Nietypowa sytuacja z przesyłką (PROSZĘ O POMOC)

Postprzez filozof71 » 23 wrz 2014, o 03:22

Nie ufałbym Chińczykowi mimo to. Otwórz spór dopóki nie minie Ci ochrona kupującego określona w aukcji. Jeśli paczka dojdzie nie będzie problemu a tak dostaniesz zwrot a on się będzie pałował z DHL. Nie sądzę żeby DHL mogło mieć aż takie opóźnienie. Jeśli nadałby paczkę byłby odpowiedni status. Podaj link do aukcji jak prosisz o pomoc.

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Postprzez hellhammer » 23 wrz 2014, o 08:07

tak naprawde jeszcze nic straconego , moze nada, masz czas, kilka dni przed uplywem wystap o spor i tyle.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez Kostek142 » 23 wrz 2014, o 09:58

Zostaw Chińczyka bo nie kłamie. Sam zamówiłem dwie paczki od dwóch różnych dostawców mniej więcej w tym samym czasie(DHL oczywiście). Przesyłki były wysłane właśnie ok. 10 września i do tej pory czekają gdzieś w HongKongu.
Historie z przemytem potwierdza nawet Aliexpress i odradza sprzedawcom wysyłanie DHLem tymczasowo http://seller.aliexpress.com/notices/ar ... menotice01 (przetłumacz sobie)

Także solidaryzuje się z tobą w czekaniu....
Kostek142

Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo

Postprzez alioz » 23 wrz 2014, o 19:23

Kostek142 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak byś mógł to napisz w tym temacie gdy już zatwierdzą ci odebranie i wysłanie w Hong Kongu. :->
alioz

Telefon:: HTC

Postprzez szkatu » 26 wrz 2014, o 18:46

Jestem importerem i mam taki sam problem. Szlak mnie strzela czekam już 10 dni, a paczka jak stoi tak stoi, w zasadzie to DHL jej nie ma tylko ona czeka na sprawdzenie przez celników. Ciekawe kiedy to wszystko wróci do normy. Tylko kasę i klientów tracę.Aha i ta sprawa nie dotyczy tylko DHL tylko każdego przewoźnika DHL, UPS, FEDEEX EMS i rzeczy wysyłanych z Hong Kongu. A prawda jest taka, że tam wszystko chyba trafia.
Napiszcie czy ruszyło wam się coś ?
szkatu

Telefon:: 530369728

Postprzez Kostek142 » 27 wrz 2014, o 13:02

Jedna paczka jest od dziś procesowana w Hongkongu. Reszta dalej stoi
Kostek142

Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI