• Reklama

Nieprawidłowa ilość towaru w paczkce (pcs zamiast lotów)

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nieprawidłowa ilość towaru w paczkce (pcs zamiast lotów)

Postprzez oranos7 » 14 lis 2013, o 15:46

Witajcie.
Zakupiłem na aliexpress 150 plytek drukowanych, 100 na jednej aukcji (10 lotów) i 50 na drugiej (5 lotów). Paczka przeszła przez urząd celny, zapłaciłęm kurierowi cło i wat otwieram paczkę a tu niespodzianka.
na fakturze mam takie cos:
100 x płytki numer jeden (pcs) = 200$
5 x płytki numer dwa (pcs) = 100$

Otwieram paczke i wszystko sie zgadza 100 + 5 płytek w srodku. Niestety ja kupowałem loty czyli 1 lot to 10 sztuk, a przy drugiej aukcji chinczyk wpisał mi 5 sztuk, mimo że na aukcji wyrażnie napisane było ze kupujac 1 lot otrzymujesz 10 sztuk. Niestety chinol chyba nie założył okularów i wpisał mi 5 sztuk po cenie 10 razy wyższej. Tak wiec brakuje mi 45 sztuk które obiecał dosłać. Tylko jak to teraz załatwić, nie mam zamiaru znów płacić cła i watu, a zwrot pieniedzy od sprzedawcy tez nie wchodzi w grę...
oranos7

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Nieprawidłowa ilość towaru w paczkce (pcs zamiast lotów)

Postprzez tacim » 14 lis 2013, o 18:10

Masz cos o lotach na 2 stronie
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez oranos7 » 14 lis 2013, o 18:15

Tak wiem o co chodzi z lotami. Kupiłem 5 lotów towaru, gdzie na aukcji było wyrażnie napisane ze 1 lot = 10pcs. 1 lot kosztował 10$. Chinczyk wpisał mi jednak na fakturze
5 x pcs x 18 $, i nie bylo by w tym nic złego gdyby nie fakt ze wysłał mi 5 SZTUK zamiast 50 SZTUK które zamowiłem, a wiec zapłaciłem vat za 50 sztuk a dostałem tylko 5 sztuk.
oranos7

Postprzez tacim » 14 lis 2013, o 18:18

A nagrywałeś otwarcie paczki czy coś. Bo tak to cięzko będzie udowodnic . Choć po wadze paczki możesz zerknąc co jest na opakowaniu i nagrać ile waży opakowanie oraz ile jest po wsadzeniu 5 sztuk a nie 50 .
tacim
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Postprzez oranos7 » 14 lis 2013, o 19:56

Sprzedawca napisał na fakturze 5 sztuk, gdyby było w paczce 50 sztuk to by nie przeszła bezproblemowo odprawy celnej. To ewidentnie jego błąd wziął ode mnie kase za 50 szt wystawił fakture na 5 sztuk i tyle do mnie wysłał, tylko ze cena za 5 sztuk na fakturze to cena jaką zapłaciłem za 50 szt . Oczywiście chinczyk przyznał się do błędu i obiecał dosłać brakujace 45 sztuk, tylko co teraz, skoro ja zapłaciłem już vat, przyjdzie nastepna paczka i znowu zapłace kolejny raz za to za co juz zapłaciłem...
Zostały 2 drogi:
1. Skorygowanie w urzędzie celnym wszystkiego tj. skoro dostałem 5 sztuk zamiast 50 szt to należy mi się zwrot VATu za 45 sztuk (23% od kwoty 90$) - pani w feedexie mowi ze to gra nie warta świeczki i jest to bardzo skomplikowane w wyjaśnieniu
2. Zakładam spór na aliexpress i żądam od sprzedawcy zwrotu za 45sztuk towaru (90$), kosztów VAT (23% x 90 $ = 20,7$). Niestety przez jego pomyłke dojdą mi dodatkowe koszty za ponowne zamowienie brakujących 45szt , ale to zamowie juz listem i jakos przeboleje te kilka $.

P.s. dodam jeszcze ze gdy przesyłka dopiero wychodziła z Chin napisałem do sprzedawcy zapytanie o wyjaśnienie czemu na fakturze ktorą przesłał mi feedex widnieje 5 sztuk zamiast 50. Otrzymałem taką odpowiedz:
"hi yes ,it is 50 pieces ,and the total value is correct ,you dont need to correct it:)"

Tak jak sprzedawca zasugerował nic nie zgłaszałem. Myslałem ze po prostu towar jest fabrycznie pakowany w zbiorcze opakowania po 10 sztuk i dlatego na fakturze jest 5 pcs zamias 50 pcs (bo cena sie zgadzała),a tu psikus w paczce przyszło 5 sztuk, bo osoba pakująca nie wiedziała ze chodzi o 5 lotów i zapakowała tylko 5pcs
oranos7

Postprzez fxxx » 16 lis 2013, o 10:32

Niech Ci wyśle resztę z fakturą na 20$.
fxxx

Telefon:: SE

Postprzez szatri » 17 lis 2013, o 21:34

Mam mały problem,już spory czas temu kupiłem v987, w ubiegłych dniach go w końcu otrzymałem ale tylko sam telefon bez giftów, ktore jak byk wiszą w aukcji, chinol nie che mi ich dosłać bo to dla niego za duże koszty wysyłki i obiecuje mi ze przy następnym zakupie mi je dołoży do paczki, lecz ja nie prędko będę coś u niego kupował wiec też mi się to nie uśmiecha (brałem w ugood) Mam filmik z otwarcia, czy on wystarczy by otworzyć spór i wymusić wysyłkę lub zwrot $

Ps a może ktoś z Zamościa w lubelskim będzie coś kupował w ugood?
szatri

Postprzez Robbo » 17 lis 2013, o 21:39

Jasne, że wystarczy. Otwieraj spór i dostaniesz.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez oranos7 » 17 lis 2013, o 22:58

Jeśli w paczce brakowało towaru (5 szt zamiast 50) to jaką opcje wybrać w sporze: "Quantity shortage" czy "Empty parcel with no items inside" ?? bo nie widze zadnego innego ktory by pasował do sytuacji
oranos7

Postprzez bartazzz » 18 lis 2013, o 11:02

szatri napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a czego Ci konkretnie nie wrzucił?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez szatri » 18 lis 2013, o 11:15

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a czego Ci konkretnie nie wrzucił?

tych gratisów, najbardziej boli mnie brak pokrowca

Obrazek
szatri

Postprzez fake4r » 18 lis 2013, o 11:21

Spróbuj zaproponować zwrot kilku-kilkunastu dolarów i kup sobie pokrowiec na allegro z przesyłką z Polski.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI