• Reklama

NIEOTRZYMAŁAM ZWROTU PIENIĘDZY ZA ZAKUPY

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

NIEOTRZYMAŁAM ZWROTU PIENIĘDZY ZA ZAKUPY

Postprzez paulinaTOMA » 6 paź 2014, o 22:49

Napiszcie mi prosze co ja teraz mam zrobić?

Zakupiłam telefon na allieexpress. Płatność była przez zwykły przelew bankowy. Podczas przelewu źle zaznaczyłam i wyszło na to że sprzedający też pokrył koszty przelewu, wobec tego dostał mniej kasy na konto. W między czasie stwierdziłam że już nie chce telefonu i prosiłam o zwrot kasy. NApisał mi że ok nie ma problemu w takim razie on nic nie akceptuje i alieexpress automatycznie zwróci mi kase. No właśnie od 9 września czekam na ten zwrot. Cały czas jest Waiting Refund. Pisałam do sprzedawcy i odpisał ze były teraz jakieś święta w Chinach i wszystko było pozamykane. No ale miesiąc to trwa ?? Nie moge znaleźć opcji żeby zaznaczyć spór albo coś co by to ruszyło. Mam iść do banku ? Coś zdziałają ?
paulinaTOMA

Telefon:: kruger matz

Reklama

Re: NIEOTRZYMAŁAM ZWROTU PIENIĘDZY ZA ZAKUPY

Postprzez existe » 6 paź 2014, o 23:47

przy przelewie w banku nic nie zdzialasz
co do reszty to niezbyt kumam zalozylas dispute ? jest tam jeszcze jakies odliczanie ?
moze screen
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez szymi » 7 paź 2014, o 11:18

paulinaTOMA napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

bardzo mądrze zrobiłaś płacąc przelewem, bardzo mądrze
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez hellhammer » 7 paź 2014, o 11:41

Idz do banku, przelwe zawsze mozna cofnac. Wiem bo sam ostatnio cofwałem przelew.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez wacie72 » 7 paź 2014, o 11:50

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale żeś wymyślił . Przelew już pewnie dawno jest u chińczyka i to już jest tylko jego dobra wola by oddał pieniądze.

A poza tym dlaczego nie czytacie porad znacznie mądrzejszych od was , na forum jest to jasno opisane jak powinno się płacić na Ali.
Teraz pozostał płacz i zgrzytanie zębów.
wacie72
AKTYWNY

Pochwały: 37
Telefon:: Xiaomi Redmi Pro

Postprzez hellhammer » 7 paź 2014, o 11:54

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale żeś wymyślił . Przelew już pewnie dawno jest u chińczyka i to już jest tylko jego dobra wola by oddał pieniądze.

A poza tym dlaczego nie czytacie porad znacznie mądrzejszych od was , na forum jest to jasno opisane jak powinno się płacić na Ali.
Teraz pozostał płacz i zgrzytanie zębów.

A Ty wiesz co piszesz? I co z tego ze jest u chinczyka? Ja osatnio przelalem na zły numer !!! Kasa juz była zaksiegowana na koncie u kogos omyłkowego, i co? Przelewe cofniety, ale trzeba isc do banku, wypelnic pare kwitkow itp. Ale co lepiej sie wymadrzac nie majac nigdy do czynienia z takimc czyms, bop inni plota glupoty, to nie znaczy ze ja musze po kims powtarzac.
hellhammer
VIP

Postprzez wacie72 » 7 paź 2014, o 11:56

To przelej pieniądze na moje konto a potem idź do banku i im powiedz że się pomyliłeś i ciekaw jestem kto Ci odda te pieniądze , bo na pewno nie ja :)
wacie72
AKTYWNY

Postprzez hellhammer » 7 paź 2014, o 11:59

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Akurat Ty w tym wypadku masz najmniej do gadania :D idz do banku i sam sie dowiedz na czym sprawa polega :) wcale nie musze miec Twojej zgody zeby cofnac swoj przelew. Wypelniasz kwity ktore sam podpisujesz i musisz miec dowod osobisty kwity itp. Nie chcesz to nie wierz, proste.
hellhammer
VIP

Postprzez wacie72 » 7 paź 2014, o 12:03

Owszem , może ci się to uda zalatwić tu w Polsce ,ale Ty nie masz nic do gadania , to banki muszą załatwić to między sobą. A ja jak się nie zgodzę to sprawa do sądu i nie wiem czy za swoją nierozwagę nie zapłacisz np znaleźnego. Ja o pieniądze nie zabiegałem , to ty mi je przelałeś.
A teraz powiedz mi jak dogadać się z chińczykiem by oddał pieniądze ?
wacie72
AKTYWNY

Postprzez hellhammer » 7 paź 2014, o 12:09

Mozemy sobie gdybac, a tak naprawde banki to miedzy soba zalatwiaja, Ty masz tylko wypelnic papiery(ten co przelal, ten co dostal, nie musi wyrazac zadnej zgody na to, jest chroniony akze ten co dostal kase, wypelniasz kwity i grozi Ci sad i wiezenie jesli dopuszczasz sie falszerstwa, takze jest i odpowiedzialnosc karna.!!). Nie wiem jak jest to z przelwami zagranicznymi, ale krajowymi, jak najbardziej sie da i wcale taki bank nie potrzebuje zgody osoby ktora dostała przypadkowo kase! Sam wiem bo osobiscie przechodzięłm ta procedure! W banku wszytsko zostało mi jasno przedsatwione. Kasa wrociła na moje konto! Zreszta nie musisz i nie musicie mi wierzyc, bo akurat na tym mi nie zalezy.
Nie wiem jak jest z przelewami zagranicznymi, ale nic nie zawadzi przjesc sie do jakiegos dobrego oddzialu swojego banku i sie dopytac prawda? A moze sie uda? A tak to mozecie siedziec i bic piane, gdybac i smiac sie z autora tematu lub ze mna dyskutowac i z tego nic nie wyniknie tylko paplanina :D ale jak tam autor chce. Niech slucha paplaniny ktora kasy mu nie ooda:D
Pozdrawiam.
hellhammer
VIP

Postprzez blue_voyager » 7 paź 2014, o 12:12

Hellhammer, co ty piszesz...
Pójdziesz do banku i powiesz, że zrezygnowałeś z kupna telefonu więc niech Ci cofną przelew zagraniczny SPRZED MIESIĄCA?! Bo przecież autorka tematu kupiła to miesiąc temu a nie wczoraj.
Masz pomysły...
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez hellhammer » 7 paź 2014, o 12:14

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja opisałem swoj przypadek, nie przypadek autorki!! Ale zaszkodzic nie zaszkodzi, przejsc sie do banku i dopytac orpocz zalozenia sporu prawda? Chyba ze ktos lubii oddawac latwo kase, to jego sprawa. Ciekawe jak Ty bys stracil kase czy tez bys olal temat i nie polecial sie dopytac tez w banku? Watpie.
Wiecie skad wynikaja takie problemy? Bo na forum ktos podpowie to nic nie da, itp, i ktos zamiast dzialac poddaje albo rezgdnuje bo za duzo zachodu. Wiadomo jesli chodziłoby o 10-20ł to pal cie licho ale jak moze ktoś wydał 1tys? Moim zdaniem warto polatac, nawet jesli sie nic nie zdziala, to przynajmniej sama swiadomosc ze sie cos probowało.Ale jak kto woli...
hellhammer
VIP

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI