• Reklama

nie odebrana przesyłka

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

nie odebrana przesyłka

Postprzez Spike » 3 sty 2015, o 13:24

Witam,

Z góry dziękuję za pomoc. Co mogę zrobić jeśli DHL odesłał mi przesyłkę gdyż minął termin odprawy? Czy sprzedawca z Ali powinien/może mi oddać pieniądze ? Bądź czy za dopłatą musi mi ponownie wysłać?

Nietypowa sytuacja:
Tablet zamówiony z aliexpress kurierem DHL. Miałem w planach kupić gi na firmę.
Dostałem dokumenty do odprawy celnej na osobę prywatną. Odesłałem je po 3 dniach i napisałem że chce na firmę.
Z różnych powodów dopiero po tygodniu odebrałem maila z nowymi wzorami do wypełnienia na firmę. Ponieważ byłby to pierwszy import nie mam uzyskanego kodu itd. I odpisałem aby odprawili na osobę prywatną.
Uzyskałem informacje że tablet został odesłany i aby Chińczyk pisał do lokalnego DHL aby odesłali paczkę.
Otrzymałem informacje:
hi dear customer,
you need do custom clearance,it is buyer responsibility,
if you don't fulfill custom responsbility,return the package cost over $200,
you need bear the lost,
so we suggest you do custom clearance asap,
Thank you.

Tablet dalej chce odebrać. Proszę o porady co robić? Np. Boję się czy dhl nie dołoży mi za za trzymanie paczki tydzień?ile tu kosztuje? Jak to uniknąć?
Spike

Telefon:: desire

Reklama

Re: nie odebrana przesyłka

Postprzez blue_voyager » 3 sty 2015, o 13:43

Po pierwsze, po co zakładasz nowy wątek, skoro jest już stosowny do takich pytań?

Po drugie, przesyłka nie została odebrana z Twojej winy, więc nie podchodź do tematu w ten sposób, że sprzedawca coś musi. On może, jeśli się z nim dogadasz. Może wysłać przesyłkę jeszcze raz jeśli np zaproponujesz, że opłacisz wysyłkę, bo niby dlaczego on ma ponosić dodatkowe koszty? Możesz dogadać się żeby zwrócił Ci część kosztów zakupu po potrąceniu kosztów wysyłki (i ewentualnych kosztów odesłania do niego przesyłki).
Na full refund nie licz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez existe » 3 sty 2015, o 15:46

bylo nie dalej niz tydzien ?
z zakupu zostalo ci to co wplaciles - 200 i tyle mozesz odzyskac

Spike napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak musi Ci wyslac, przeciez sie do tego zobowiazal, ale Ty musisz oplacic, 200 za zwrot dhl (dhl to byl Twoj wybor) plus koszt ponownej wysylki
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Spike » 5 sty 2015, o 14:55

Dziękuję za informacje.

Czy dobrze rozumiem że dhl za odesłanie paczki do chin pobiera od tego sprzedawcy 200$?
I teraz ja mam prosić sprzedawcę o ponowne wysłanie i płace ponownie za wysyłkę jak i za towar?
Dodam za Zamawiałem tablet za 190$ plus 10$ za dhl.

Minął tydzień bo oni liczą też święta. Dodatkowo pisał mi maila że do 29.12 trzyma paczkę. 29.12 wysłałem im nauka aby odprawił na osobę prywatną i dzwoniłem do nich. Pani zapewniła że nie wysłali jeszcze. Na następny dzień otrzymuje maila że odesłali. Dzwoniłem i Pan poinformował że naciągnoł termin o dzień a w mailu wpisał tyko 29.12.
Czy pisać jakąś prośbę do dhl o anulowanie kosztów? Czy to coś da?

Z góry dziękuję za pomoc.
Spike

Postprzez Spike » 7 sty 2015, o 23:51

Potwierdzi mi to ktoś ?
Sprzedawca się nie odzywa i odpisuje mi chyba boot w kółko to samo.
Spike

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI