• Reklama

Nie odebrałem paczki - jakie koszty u sprzedawcy?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Nie odebrałem paczki - jakie koszty u sprzedawcy?

Postprzez Libero » 18 sie 2014, o 22:09

Pewnie te wnioski są z tego że WIESZ że zamawiasz podróby a ich nie odbierasz. Albo bierzesz na klate albo nie zamawiaj tandety. Poza tym takie zamówienia można było rozbić na mniejsze paczuszki i byś nie zakładał tego tematu.
Zamówić to nie sztuka, sztuką jest towar odebrać :)
Następnym razem zastanów się przed zamówieniem czy warto.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Reklama

Postprzez atomowy » 18 sie 2014, o 22:21

Nie widzę żadnego problemu.
Po prostu chciałem zapytać czy koszta wysyłki mogą wynieść aż 20$ w obie strony. Jak widać mogą. Nie okradłem Urzędu Celnego, dostane po prostu 20$ zwrotu mniej.

Czytałem ,post pewnego gościa który kupił 50 sztuk zegarków "Calvina Kleina" po 5-8 $ sztuka. Nie wnikam czy myśłam ,że kupuje oryginały czy nie, ale z tego co pisał to doszło do tego ,że przedstawiciel firmy CK zaproponował mu ugodę - miał wpłacić około 2000 zł na rzecz CK oraz pokryć koszty utylizacji podrób - 200-300zł bodajże.
To jedyne czego się boje, gdyby chodziło tylko o VAT to nie ma żadnego problemu, chętnie bym zapłacił, ale pakować się w problemy podobne do tych które opisałem, to ryzyko nie warte zamówienia na 60$.

Dziękuję za sensowne odpowiedzi, można zamknąć.
atomowy

Telefon:: jiayu g4s
ROM: 16

Postprzez Libero » 18 sie 2014, o 22:32

Dla tego zamawia się po 2-3 szt w paczce i nie ma wtedy problemu.
Libero
NewsMan

Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Postprzez filozof71 » 20 sie 2014, o 00:08

[quote="atomowy"][/quote]

Może się trochę zapędziłem, ale niestety to wszystko wskazuje, że mało to przemyślałeś. Można kupić po 2 od kilku sprzedawców i zobaczyć co jest dobre a potem brać się za handel. To brak znajomości podstawowych zasad, że handlarz musi wiedzieć czym handluje.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Poprzednia strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI