• Reklama

Nibiru H1 + Xposed = zepsucie telefonu.

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Nibiru H1 + Xposed = zepsucie telefonu.

Postprzez Nibiru » 2 lut 2015, o 17:39

Witam

Jestem posiadaczem telefonu Nibiru Mars H1. Chciałem na nim poblokować uprawnienia aplikacji za pomocą Xposed.
Zainstalowałem ten program i po restarcie telefonu wyskoczył problem w postaci bootloopa.
Na telefon nie mogłem wgrać Xposed disabler ponieważ miałem wyłączony tryb debugowania USB.
Zrobiłem wipe telefonu przez RM.
Telefon wstał normalnie, zainstalowałem wszystkie aplikacje i dałem sobie spokój z Xposed.

Teraz zauważyłem że telefon od 20% do 100% ładuje się nawet 2 godziny!
Wcześniej ze względu na wybudowaną opcje szybkiego ładowania telefon ładował się z 20% do 100% w 5-10 minut.

Ktoś ma pomysł co się stało że w/w tryb został wyłączony i jak go teraz włączyć?

Czy mimo wipe telefonu mogły zostać jakieś śmieci z Xposed i powinienem użyć Xposed disabler?
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Reklama

Re: Nibiru H1 + Xposed = zepsucie telefonu.

Postprzez Venn » 2 lut 2015, o 17:58

Jak nie jesteś pewny czy nie zostały jakieś śmieci po grzebaniu w systemie (a zawsze coś zostaje, jakieś logi, niepotrzebne pliki, wpisy w build.prop. czy coś w tym stylu) to "najhigieniczniej" jest zrobić czysty flash systemu ze wszystkimi wipe'ami. Kilka minut roboty, a wiesz, że nic Ci się tam po systemie nie pałęta bez potrzeby. Kopie aplikacji i danych zrobisz sobie Titanium Backup i cała zabawa w pół godziny skończy się posiadaniem telefonu z kompletem aplikacji, cache i ustawień, a bez śmieci po nieudanych (albo poprzednich udanych) modyfikacjach.

EDIT: żeby nie było wątpliwości, jeśli robisz wipe (factory reset) to usuwają się Twoje ustawienia, aplikacje i ich dane, ale system nie wraca do stanu sprzed wgrania mu jakiejś modyfikacji, zostaje już zmieniony dopóki nie wgrasz na nowo oprogramowania.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Nibiru H1 + Xposed = zepsucie telefonu.

Postprzez Nibiru » 2 lut 2015, o 18:07

Dzięki. Przyznam że romu nie chciałem wgrywać bo telefon idealnie trafił w moje upodobania, a takiej wersji romu jak mam na internecie nie znalazłem.
Dodatkowo z tego co się dowiedziałem to jest sporo romów bez funkcji szybkiego ładowania.
Tak czy siak przemyślę to jeszcze raz. Dzięki.
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama