• Reklama

NEXBOX Z68 - Super TV box w przystępnej cenie

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

NEXBOX Z68 - Super TV box w przystępnej cenie

Postprzez pottymouth » piątek, 11 marca 2016, 12:44

Witam,

Wczoraj dojechał do mnie sprzęt z tytułu czyli "NEXBOX Z68"
Dostępny na NEXBOX Z68
Cena regularna w sklepie: USD 121.41, aktualna promocja USD 59,99 (Ja kupiłem za 49,99 + DHL)

Specyfikacja:
System Android 5.1
CPU Rockchip R3368 Octa Core up to 1.6GHz (Cortex-A53 64bit)
GPU High performance GPU,support OpenGL ES3.1,OpenCL 1.2 and DirectX 9.3 (Chyba PowerVR G6110)
RAM DDR3 2G
ROM eMMC Flash 16GB

Uczucie mam mieszane. Sprzęt działa całkiem dobrze, zdarzają się małe przycięcia. Najgorszy był preinstalowany KODI. Musiałem go wyczyścić ze wszystkich wtyczek. Pilot niestety jest kompletną porażką. Nadaje się tylko do podstawowej nawigacji. Dlatego zdecydowanie trzeba dokupić sobie Air Mouse albo podpiąć klawiaturę i myszkę.

Moje zasadnicze pytanie brzmi... Co dalej? Chciałbym oglądać na tym TV (Programy polskie), czasem przejrzeć strony internetowe. Kompletnie nie mam pojęcia jak zabrać się za konfigurację. Czy jest może jakaś aplikacja na smartphona (Android) do sterownia tym sprzętem? Czy są może jakieś tutoriale dla newbie krok po kroku co zrobić?
pottymouth

Reklama

en.001phone.cn=

Re: NEXBOX Z68 - Super TV box w przystępnej cenie

Postprzez Flyagaric » piątek, 11 marca 2016, 13:26

Sprzęt na pewno nie jest z wyższej półki i na pewno nie była to super promocja. Nie uwierzę, że ktoś próbowałby sprzedawać boxa na Rockchip R3368 i Andku/Kodi za 121$. Około 50$ to normalna cena na sprzęt tej klasy. W twoim przypadku dostałeś DHLa w cenie, więc całkiem atrakcyjnie.
Poszukaj na necie, czy czasem nie ma tutoriala do wgrania jakiejś czystej wersji Kodi, bo skoro dostałeś zapchaną, to tu może być problem przycięć. Procek nie jest wypasiony, więc może tez o to chodzi.
Oczywiście, że są appki na andka, które pomagają tym sterować. Niektóre bardzo funkcjonalne. Szukaj tu na forum, albo czekajmy aż ktoś powie które, bo ja już Kodi długo nie używam i wszystko powywalałem.
Ostatnio edytowano piątek, 11 marca 2016, 14:25 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez pottymouth » piątek, 11 marca 2016, 13:37

Wolałbym, żeby aplikacja była bardziej w formie pilota do TV boxa niż pilota do Kodi.
Sprzęt jest opisywany raczej jako bardzo dobry w tej cenie. Dlatego się skusiłem.
Zapomniałem dodać, że DHL skasował mnie na 73,00 zł :-)
pottymouth

Postprzez Userkare » sobota, 12 marca 2016, 15:11

A jak działa na nim przeglądanie neta? Da się odpalić film online przez przeglądarkę bez problemów, np na cda, youtubie , anyfiles?
Userkare

Postprzez wojtas1777 » poniedziałek, 14 marca 2016, 14:58

pottymouth napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak szukasz apki do sterowania box'em to zainstaluj RKRemoteControl ( dedykowana do urządzenie opartych o SoC Rockchip'a ).
Do pobrania z:http://ugoos.net/index.php?route=product/download/get&download_id=68

Autor postu otrzymał pochwałę
wojtas1777

Pochwały: 2

Postprzez pottymouth » poniedziałek, 14 marca 2016, 16:17

wojtas1777 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak szukasz apki do sterowania box'em to zainstaluj RKRemoteControl ( dedykowana do urządzenie opartych o SoC Rockchip'a ).
Do pobrania z:http://ugoos.net/index.php?route=product/download/get&download_id=68

Super! Dziękuje za odpowiedź!

Proszę powiedz mi jeszcze. Czy skoro TV box obsługuje DLNA to czy mogę puszczać filmy z telefonu na telewizorze przez przystawkę? Jeżeli tak to czy jest jakaś instrukcja?
pottymouth

Postprzez igor_x » poniedziałek, 14 marca 2016, 19:39

Zainstaluj sobie na telefonie z androidem program: bubbleupnp server.
Będziesz mógł oglądać to co masz na kompie, na tv boxie, przez komórkę jak i również na tv z komórki.
Działa to w każdą stronę.
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Postprzez wojtas1777 » poniedziałek, 14 marca 2016, 21:20

Możesz również skorzystać z programu Wifi display powinien być zainstalowany na Z68 ( wyświetla obraz z tel na tv).
Co do pilota to lepiej zamówić na Ali pilot za ok 10-12 $ z klawiatura , niektóre maja funkcje "kopiowania" przycisków z innego pilota np z tv. Programowalnych jest tylko kilka przycisków (chyba 4) ale wg mnie wystarczy ,możesz ustawić np: włączenie tv , zmianę źródła sygnału w tv ,itp .
Jeśli chodzi o Kodi to zainstaluj z Google Play najnowszą wersje (16.0) wgraj wtyczki: MrKnow , Telewizja Polska , Exodus oraz Phantom. ;-)
wojtas1777

Postprzez igor_x » poniedziałek, 14 marca 2016, 21:28

Pewnie masz na myśli zdalny wyświetlacz.
Przy upnp ekran jest wygaszony.
Telefon robi za serwer.
Korzystam z tego programu do stremowania także obrazu z tv sat na tvbox i komórkę.
Odwrotnie także działa.
Sprzedam:
OUKITEL A29 Smartwatch
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7
Ostrzeżenia: 1

Postprzez wojtas1777 » wtorek, 15 marca 2016, 14:12

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak zwał tak zwał. :-D Co prawda to nie to samo co DLNA bądź SMB ale do wyświetlenia obrazu z tel na tv wystarczy .
wojtas1777

Postprzez pottymouth » środa, 16 marca 2016, 12:02

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Super! Dzięki za odpowiedzi. Aktualnie czekam na nowy soft. Producent już wypuścił poprawiony a ma być jeszcze lepiej.
Zainstalowałem jednak RKRemote Control i nie widzi on mojego TV Boxa w sieci.
pottymouth

Postprzez wojtas1777 » środa, 16 marca 2016, 14:12

pottymouth napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sprawdź czy masz w box'ie zainstalowany eHomeMediaCenter taka ikonta Obrazek
Jeśli tak to powinien bez problemu znaleźć urządzenie (telefon i box musza być w tej samej sieci WiFi).
wojtas1777

Następna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo