• Reklama

NEWMAN K1 VS ZOPO ZP 810

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

NEWMAN K1 VS ZOPO ZP 810

Postprzez Foster » 2 cze 2013, o 00:59

Witam Wszystkich

Już jakiś czas temu zapowiadałem napisanie porównania telefonu Zopo ZP810 oraz Newmana K1.
Miałem zamiar wykoanać video recenzje ale nie mam zbytnio teraz czasu na takie rzeczy.

Po kolei:
Wygląd

Na pierwszy rzut oka od razu rzuca się w oczy że Newman jest większy. Wymiarowo Newman K1 jest szerszy i dłuższy ale chudszy niż Zopo. W ZP810 są bardziej zaokrąglone kąty co daje mu wygląd delikatnie przypominający S3 – co mnie osobiście trochę denerwuje a najbardziej jak usłyszałem kilka komentarzy „o wreszcie masz Samsunga...”. Newman nie przypomina innego telefonu, między innym przez zastosowanie 2 kolorowej obudowy i bardziej kwadratowej obudowy.

Wykonanie:
W recenznji napisanej wcześniej przez kolegę zielonyem jest napisane „Nic nie skrzypi przy ściśnięciu”. Nie zgodzę się z tym. Górna cześć obudowy przy ściśnięciu skrzypi i to nawet głośno w UMI X1 po roku o połowę mniej skrzypiała obudowa niż w Newmanie po czterokrotnym zdjęciu odbudowy. Obsługa K1 jedną ręką jest ciężka gdyż telefon jest szerszy szeroka jest między innymi ramka gdzie w zopo jest chudsza. Spasowanie części w K1 oraz zopo jest idealne – obudowa w jednym i drugim telefonie przylega bardzo precyzyjnie. Ciekawe zastosowanie ma tylnia klapka w ZP810, służy ona nie tylko by osłonić tylnie bebechy telefonu ale również służy jako ramka w telefononie. Przy upadku oraz zniszczeniu telefonu nie trzeba wymieniac całego korpusu tylko samą klapkę.

Wyświetlacz:
Nie wiem czy ma tu znaczenie oprogramowanie o którym będę pisał dalej ale wyświetlacz w newmanie jest nie dokładny. Pisanie czegoś na klawiaturze w pionie to wyczerpujące zadanie z powodu wciskania nieodpowiednich przycisków. Ogólnie dotyk słabo łapie i nie precyzyjnie.
Wyświetlacz w Zopo jest ciemniejszy niż NEWMANIE. Przy maxymalnym rozświetleniu wyświetlacz NEWMANA świeci naprawdę jasno.

System Android
Tu nie za wiele będę pisał gdyż na obu telefonach mam zupełnie inne systemy.
Na Zopo jest oryginalny Andek 4.2.1 z Polskim językiem natomiast na K1 jest Lewa 4.2.1 z Chińskim i Angielskim.
Zopo działa idealnie czego zupełnie nie można powiedzieć o K1. Uważam że system Lewa który jest wgrany w telefonie ma bardzo dużo błędów oraz brakuje kilku podstawowych funkcji jak między innymi zmiana koloru operatora. Tą kwestie z pewnością by załatwiło wgranie nowego softu, niestety jednak Newman w połowie przygotowań przestał współpracować (chyba że ja się z nim nie potrafiłęm dogadać).

Po zrootowaniu oraz wgraniu mobileunkle tools telefon wchodził w recovery aż do momentu próby wgrania CWM. Od tego momentu telefon za nie chce wejśc w angielckie recovery. Wchodzi za to w recovery chińskie a raczej do opcji sprawdzania działanai telefonu przy wstrzymaniu VOL- podczas ładowania systemu. Jeśli ktoś może mnie pokierować w temacie – chetnie pójde za jego radą.

Bateria
Ciekawą sprawą jest o 500 mah większa bateria w K1. Można uznać to za plus jednak nie wiem jak w takim razie uznać kwestie baterii Zopo które przy mniejszej pojemności (2000 mah) wytrzymuje 2 razy dłużej? Może to problem oprogramowania ale nei wydaje mi się.

Aparat
Newman w tym przypadku pokazał klasę! Aparat jest wyraznie lepszy niż w zopo a widać to głównie w normalnym trybie robienia zdjęć. Jeśli chodzi o tryb makro (na którym ni najbardziej zależy) różnica jest nie wielka a może nawet nie zauważalna.

GPS
Nawigacje działaja bez błędnie w obu przypadkach

Głośnik
Wydaje mi się, że Zopo gra bardziej czysto ale ogólnie nie widać różnicy z tym że telefony grają ciut za cicho. Zwłaszcza w filmach z YT.

Wifi
W zopo jest wyrażnie lepszy zasięg wifi. Widzę to u mnie w mieszkaniu gdzie jest miejsce w którym Newmana i UMI mają problemy z zasięgiem natomiast Zopo ma full zasięg.

Wydajność i reszta.

Na tą chwilę nie widzę więcej sprzeczności – reszta opcji działa bez zarzutów w obu przypadkach.

Co wybrać
Telefony są do siebie bardzo podobne a ja nie chce doradzać zakupu nikomu. Osobiście pozostaje w NEWMANEM jednak przy najbliższej okazji zmieniam na Zopo. Chciałbym również "uczulić" kupujących na wersje językowe telefonu. 4.2.1 angileska wersja jest bardzo fajna czego zupełnie nie mogę powiedzieć o LEwa rom. Aktualnie na telefonie mam dużo krzaków chińskich, musiałem doinstalować google play a po zainstalowaniu google search wyszukiwarka wykorzystuje wyniki baidu....

Postaram się dodać filmik i zdjęcia z testów jak będę bardziej wolny.
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez naye666 » 2 cze 2013, o 08:31

Wgraj plik z recovery do roota kart (cwm recovery) przez roota mam na mysli glowny katalog, w ten sposob wymusisz start recovery z karty.
naye666

Postprzez zielonyem » 2 cze 2013, o 10:36

"W recenznji napisanej wcześniej przez kolegę zielonyem jest napisane „Nic nie skrzypi przy ściśnięciu”. Nie zgodzę się z tym. Górna cześć obudowy przy ściśnięciu skrzypi i to nawet głośno w UMI X1 po roku o połowę mniej skrzypiała obudowa niż w Newmanie po czterokrotnym zdjęciu odbudowy."

Musiałeś dostać jakaś źle wykonaną sztukę, u mnie na prawdę nic nie skrzypi nawet przy mocnym, siłowym ściśnięciu. Wykonanie np. flagowego modelu Asusa Nexus 7 ustępuje Newmanowi i to bardzo. Wykonanie to imho największa zaleta newmana.

Co do wyświetlacza to się zgodzę, pisałem też o tym. Jest bardzo ładny i jasny, ale dotyk pozostawia sporo do życzenia. Szczególnie wkurzające są też przyciski funkcyjne nie zawsze reagujące na pierwsze naciśnięcie. Poprostu nie jest tak czuły jak być powinien w sprzęcie o takich parametrach.

Wybór Newmana przeze mnie to nie ukrywam była głownie kwestia jego "oryginalności". Ten telefon nie udaje czegoś czym nie jest, rówież nienawidzę wszelkich samsungopodbnych smartfonów. Generalnie jestem zadowolony, ale zmartwiłeś mnie troche problemami przy próbie wgrania nowego softu. No nic, dobrze, ze mi chinczyk wgral w miare sprawnie działający 4.2.2 z polskim językiem.

Pozdro:)
zielonyem

Postprzez Foster » 3 cze 2013, o 11:07

@naye666 wrzucone mam 2 pliki cwm oraz twrp z końcówką .img w unclue toolsie wybieram który chce zainstalować. Telefon pyta czy zrestarować wpisuje tak i restartuje się bez wchodzedzia w recovery. Wcześniej zanim jeszcze nie chciałe wrzucić CWM to wchodził normalnie w recovery.

@zielonyem a jaki masz kolor? czarny z przodu a z tyłu biały?
Jak z folią naklejoną na wyświetlacz? bo moja po 1 dniu była cała w rysach a drugiego zeszła...

Od poczatku miała kilka bombli wiec zeszła głównie od tego.

Zazdroszcze Ci softu bo ten mój nie radzi sobie nawet z odróznianiem kontaktów zapisanych z początkiem +48 czyli dzwoniący kontakt +48 111 222 333 to nie 111 222 333....
UMI X1 > ZP810 > Newman K1 > C2 platinum > zopo zp980 2/32 > NEO N003 2/32 > ZP998 >> Planowany ZP999 ;)
Foster

Postprzez zielonyem » 3 cze 2013, o 11:34

Tak, z tyłu biały, z przodu czarny. Nie miałem folii naklejonej na ekran.
zielonyem

Postprzez Foster » 3 cze 2013, o 16:31

No to mamy takie same nie wiem czemu taka różnica.

Nawet dzisiaj taka dziewczyna u mnie w pracy a co ten telefon tak trzeszczy?

A folia była tak tragiczna że pewnie przed spakowaniem odpadła ;)
Foster

Postprzez Spox » 3 cze 2013, o 16:57

Jak wygląda kwestia wyświetlacza w Zopo?
Czy skoro w Newmanie jest dosyć nieprecyzyjny,to w Zopo jest miarę precyzyjny?
Bo właśnie stoję przed dylematem zakupu właśnie tych dwóch telefonów.
Na początku Newman wyglądał kusząco,ale po tym materiale to w Zopo jest mniej komplikacji.
Spox

Postprzez Foster » 4 cze 2013, o 19:01

W zopo wyświetlacz działa ok (bardzo precyzyjnie) ale zapomniałem dodać ze irytującą kwestią w 810 jest wchodzenie podczas rozmowy w różne programy przez dotyk uchem do wyświetlacza kwestia mniejszego docisku do ucha.

Nie zrozum mnie żle te telefony naprawdę są rewelacyjne. Myśle że nie pozałujesz zakupu Newmana K1.

Jak teraz czytam moje porównanie wyszedł trochę negatywnie od strony Newmana ale to przez irytującą kwestie Romu. Aktualnie sam go używam i jest ok. Myśle ze jak zmienie soft to wogóle będzie bajka bo wyświetlacz juz mi nie przeszkadza a wygląd K1 wszystkim dookoła dużo bardziej sie podoba niz zopo.

najważniejsza kwestia:

JAK MASZ KUPOWAĆ TO KUP Z NOWYM ROMEM Z POLSKIM JĘZYKIEM 4.2.2
Foster

Postprzez rawyolks » 7 cze 2013, o 16:34

Czyli ZP810 nie ma czujnika zbliżeniowego? Przecież wyświetlacz powinien gasnąć w trakcie rozmowy.
rawyolks

Postprzez markus70 » 7 cze 2013, o 16:45

rawyolks napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ma. Mnie działał normalnie. Może to kwestia romu..
markus70
VIP

Pochwały: 18
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Postprzez rawyolks » 7 cze 2013, o 16:57

Foster, czy mógłbyś wgrać najnowszy soft i sprawdzić czy coś się nie poprawiło w Newmanie?

Link ze strony producenta:[hide]
http://pan.baidu.com/share/link?shareid ... 1143976775[/hide]
Ostatnio edytowano 7 cze 2013, o 22:16 przez rawyolks, łącznie edytowano 1 raz
rawyolks

Postprzez Foster » 8 cze 2013, o 02:08

Widziałem właśnie ten rom na needrom.com dzisiaj się pojawił

U mnie problem jest z wejsciem do recovery bo telefon na początku wchodził przez Mobileuncletoolsa a po instalacji CWM przestał tam wchodzić...

Pomyślałem że cos namieszałem jakimis programami i chciałem wykonać factory data rest ale po jego wykoaniu nic się zmieniło... tak jakby wogóle rest nie działał.

Chciałbym spróbować przez flash toola ale z tego co wiem to ten rom wgrywa się przez recovery.

na jednej ze stron gość też miał taki problem co ja i nikt mu nie odpowiedział.
Foster

Następna strona

Powrót do Porównania telefonów