• Reklama

Nastepca uszkodzonego Umi Rome X - tani tel do 70GBP (90USD)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nastepca uszkodzonego Umi Rome X - tani tel do 70GBP (90USD)

Postprzez Dominik80 » wtorek, 20 września 2016, 10:41

Czesc,
Na poczatku chce przeprosic za brak polskich znakow, ale korzystam z komputera w pracy (UK). Poniewaz wczoraj mialem maly wypadek i moj Umi Rome X niestety wpadl mi do zbiornika z dosc silnym zasadowym roztworem, ktorego uzywalem w pracy. Zanim udalo mi sie oproznic zbiornik I wyjac telefon minelo kilka minut, potem od razu probowalem go wyplukac w wodzie demineralizowanej. Przedmuchalem do sprezonym powietrzem I wlozylem do zbiornika z silikazelem, ktory mial wyciagnac resztki wilgoci.

Nie wierzylem, ze przezyje – ale tu zaskoczenie. Telefon wlaczyl sie, co prawda wyswietlacz jest zalany – widac wilgoc pomiedzy szybka zabezpieczajaca a wyswietlaczem. Przez to telefon ostro wariuje podczas prob uzywania wyswietlacza dotykowego. Generalenie srodek calkiem suchy, bateria ok I tylko strona od wyswietlacza ucierpiala. Ale to niewazne, chcialem tylko podzielic sie moim pecham I spostrzezeniami po rozkreceniu telefonu I jego autopsji.

I tu przechodze do moeje prosby. Zaczynam rozgladac sie za czyms nowym, co zastapi mojego dzielnie sluzacego Rome X jako telefon uzywany glownie w pracy. Jestem chemikiem I dosc czesto uzywam komorki do uwiecznienia jakiegos problem/obserwacji. Nie znosze rowniez marnowania pieniedzy na telephony za grube kwoty I stad zakladam sobie budzet bardzo zblizony do ceny ostatniego telefonu:

Cena (bez VAT): 50 do 75 GBP (90USD)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: minimum 5,0"-5,5" , rozdzielczosc obojetna – ale przyzwoita, dotychczasowy Rome X byl ok
Ilość RAM/ROM/Procesor: 1/2GB RAM, 8/16GB ROM
Dual/Single sim: Dual
Preferowane marki: brak, polecane przez Was (Umi Rome X/Umi London/Cubot Note S/….)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Wyświetlacz HD, niezły aparat, GPS nieistotny, mozliwie dobra bateria, telefon = zero grania itp – uzywany jako komorka plus siec itp
Opis: ROM mozliwie jak najmniej zasmiecony wyskakujacymi milionami sciagajacyh sie aplikacji. Im czystszy tym lepszy. Tani I sprawdzony telefon, prawdopodobnie z mozliwie duzym ROMem do zwyklych zastosowan.

Bardzo wazne jest to, zeby ROM byl mozliwie czysty. Idealem byl ostatni Rome X. Telefonow z Chin uzywam od kilku lat – Lenovo A630, Lenovo A820, Lenovo K3 Note I Umi Rome X. Osobiscie smigalem na tym A630 I Rome X. Zona uzywala A820 I K3 Note – I wlasnie z nimi byl straszny problem z zasmieconymi ROMami, sciagajacymi sobie dziesiatki chinskich aplikacji. Jakims cudem udalo mi sie oba zrootowac I wgrac polecane romy z needrom. Jakos to poszlo, ale jak sami wiecie wolal bym uniknac tej przyjemnosci I miec od razu czysty od badziewia telefon.

Dlatego powaznie zastanawiam sie nad ponownym zakupem Rome X, ale jest tez troche mniejszy Umi London. Sa bardzo zblizone I roznia sie chyba tylko rozmiarem ekranu. W okolicach 60 funtow mam jeszcze sporo opcji takich jak Cubot Note S I inne telephony firm, z ktorymi jeszcze nie mialem stycznosci. Wydaje mi sie, ze im wiekszy ROM tym lepiej. 1 giga ramu mi w zupelnosci wystarczal do tej pory – jak pisalem whattsapp I jakies delikatne sprawdzania co tam w sieci slychac, mail od czasu do czasu I tyle z mojego uzywania komorki.

Nie jestem w zaden sposob do nich uprzedzony I jezeli cos jest ok to czemu tego nie sprobowac. Dlatego kazde Wasze propozycje I wskazowki beda mile widziane.
Dominik80

Reklama

Re: Nastepca uszkodzonego Umi Rome X - tani tel do 70GBP (90

Postprzez Herezja » wtorek, 20 września 2016, 11:07

Patrząc po Kimovil to masz do wyboru 2 telefony do 90$
http://www.kimovil.com/en/compare-smart ... centile.60

ps. Lub czasem w dziale Bazar pojawia się komórka, którą sam użytkuje i powinna spokojnie wystarczyć na Twoje potrzeby - Mlais MX Base mający czysty android 5,1.
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez Dominik80 » wtorek, 20 września 2016, 12:17

Dzieki. Poszperam w tej porownywarce, bo jest na serio calkiem fajna. Szkoda, ze znalezienie niezasmieconego systemu bedzie problemu.
Dominik80

Postprzez basswitek » wtorek, 20 września 2016, 18:46

Nie kupuj już telefonu z 1gb RAM.
Aktualnie w dobrych cenach są do ściągnięcia:
THL T9 Pro 80$ , Cubot Dinosaur 103$, Xiaomi Mi4c / Xiaomi Mi4S - oba po ok 110$
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez tomek0768 » wtorek, 20 września 2016, 18:59

basswitek napisał(a):Nie kupuj już telefonu z 1gb RAM.
Aktualnie w dobrych cenach są do ściągnięcia:
THL T9 Pro 80$ , Cubot Dinosaur 103$, Xiaomi Mi4c / Xiaomi Mi4S - oba po ok 110$

Mi4S za 110$??? Mi4 może miałeś ma myśli?

Taptalk HM Note 1s
tomek0768

Pochwały: 6

Postprzez basswitek » wtorek, 20 września 2016, 19:45

Redmi 3s miało być :)
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez michu102 » wtorek, 20 września 2016, 19:52

Doloz 20$ i wez mi4c od goldiego, teraz jest za 112$:) wystarczy sobie wgrac xiaomi.eu i telefon za ta kase to petarda :p chyba ze ktos nie przepada za miui to cyan jesy rownie swietny na ten model :)
michu102

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 20 września 2016, 19:58

Może oukitel u7 plus?
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Dominik80 » wtorek, 20 września 2016, 21:04

Dzięki za wskazówki. Jak wspominałem nie lubię wydawać sporych kwot na przyrząd do dzwonienia/robienia zdjęć i sprawdzania maili i chciałby pozostać możliwie blisko założonej kwoty. U7 Plus wygląda spoko - ytanie brzmi, czy system jest zaśmiecony czy w miarę czysty? Wiecie coś, używaliście?
Dominik80

Postprzez Herezja » wtorek, 20 września 2016, 21:12

Wracając do dyskusji w założonym przez autora budżecie i posiłkując się porównywarką

http://www.kimovil.com/en/compare/cubot ... umi-rome-x

+ być może gdybyś dołożył do 100 dolarów miałbyś jeszcze takie coś http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-bluboo-maya-max - warto poczytać co to za model choć osobiście wybrałbym chyba THL-a
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 20

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 20 września 2016, 21:59

Dominik80 napisał(a):Dzięki za wskazówki. Jak wspominałem nie lubię wydawać sporych kwot na przyrząd do dzwonienia/robienia zdjęć i sprawdzania maili i chciałby pozostać możliwie blisko założonej kwoty. U7 Plus wygląda spoko - ytanie brzmi, czy system jest zaśmiecony czy w miarę czysty? Wiecie coś, używaliście?

Kupiłem dla dziadka od 2dni używam i nie ma żadnych syfow wgranych także jest spoko
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez tomek0768 » wtorek, 20 września 2016, 22:28

Zte Blade A1, za $86 fingerprint masz dodatkowo i wysyłka z Niemiec (w kilka dni masz telefon i bez vatu pewnie)
https://m.aliexpress.com/item/326504582 ... platform=y

Taptalk HM Note 1s
tomek0768

Pochwały: 6

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?