• Reklama

Następca Samsunga

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Następca Samsunga

Postprzez Redami » 8 wrz 2014, o 01:54

Witam serdecznie,

Po pierwsze, chciałbym się z wami gorąco przywitać, z racji tego, że jest to mój pierwszy post na tym forum. Liczę, że zostanę z wami tu na dłużej ;)

A teraz do rzeczy:
Kilka dni temu, zmarł śmiercią naturalną mój Samsung galaxy s2. Służył mi dzielnie przez ponad 3 lata, więc nadeszła pora by znaleźć godnego następce który spełni moje oczekiwania. Zdecydowałem się na telefon z alliexpess, jednak muszę się przyznać, że w kwestii chińskich marek, mam znikome pojęcie. Dlatego liczę na waszą pomoc i mam nadzieję, że doradzicie mi, jaki telefon wybrać, by spełnił moje oczekiwania.

Wymagania:
Procesor: Nie za bardzo wiem ile rdzeni powinien mieć. Ważny by działał płynnie, nie wieszał się itd...
RAM: 1-2gb
Aparat: Nie jestem fotografem, w starej s2 aparat używałem raczej rzadko. Fajnie jak będzie miał kamerę z przodu i z tyłu, jakość zdjęć może być zadowalająca (nie musi być mega). S2 miało 8mpx, więc zakładam że ta wartość w nowym telefonie to minimum.
Wyświetlacz: Celuje między 4.7 - 5.5 cala. Z tym, że mam obawy, że 5.5 cala to będzie nieporęczny kloc. Tu zdaje się na wasze rady, gdyż nigdy nie miałem tak dużego telefonu. S2 miało 4.3 cala i było to dla mnie trochę za mało.
Bateria: Zależy mi by bateria trzymała MINIMUM do wieczora. Ale jak wiadomo, im dłużej tym lepiej. Raczej bym się skłaniał ku lepszej baterii (fajnie by było gdyby wytrzymała z 2 dni)
Aero2: Fajnie jak by było, ale to nie jest konieczne.
LTE: Tu zdaje się na was czy warto mieć.
Power LED: Fajny bajer, a w s2 tego nie miałem. Chciałbym mieć.
Cena: Na telefon przeznaczyć mogę 600zł - 1000zł wraz z cłem i vatem. Oczywiście im taniej tym lepiej. Jednak, jeśli polecicie mi telefon wart np 950zł, który mi starczy na kolejne 3 lata, to nie będzie problemu bym go zakupił.
Desing: Fajny wygląd to duży plus, najważniejsze by telefon nie wyglądał jak mydelniczka.

Do tej pory wahałem się miedzy Xiaomi Redmi s1 i Note. I tu mam właśnie dylemat. Boje się że Note będzie za duży. Nigdy nie miałem tak wielkiego telefonu i boję się że 5.5 cala będzie problematyczne w użytkowaniu. Do tego obawiam się podatków, co sprawi że cena telefonu podskoczy właśnie do tej górnej granicy mojego, już ostro nadszarpniętego budżetu. Za to s1 posiada 2 razy słabsze bebechy w środku.

Do czego będzie służył mi telefon:
Dzwonienie
SMSowanie
Słuchanie muzyki (zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Mam całkiem dobre słuchawki i chciałbym wykorzystać ich potencjał)
Przeglądanie Internetu
Mapy i GPS
Oglądanie filmów jak i youtube
Ciekawe aplikacje (jestem fanem dobrych aplikacji)

W mniejszym stopniu:
Granie w gry (Na galaxy s2 w gry nie grałem, może na nowym telefonie to się zmieni, gdy jakość grania będzie lepsza)
Robienie zdjęć i kręcenie filmów (dla sprostowania, chciałbym by zdjęcia były przyzwoite, a nie jak robione kartoflem)

W kwestii Xiaomi Redmi: Nie sugerujcie się nimi, akurat o tych telefonach czytałem, że są dobre, ale jak już wspominałem, kompletnie się nie znam. Jeśli macie jakieś propozycję, piszcie je śmiało.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam!
Redami

Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Następca Samsunga

Postprzez ddr » 8 wrz 2014, o 02:30

Taki budżet i w redmi celujesz? 1s odpuść bo się załamiesz ekranem tft. Od siebie polecę zenfone 5 oczywiście w jedynej słusznej wersji 2/16. Ewentualnie słabszego do gier, ale chyba i tańszego coolpada f1. Oba 5 cali, pasują na styk, będziesz zadowolony.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez D4k3d » 8 wrz 2014, o 09:11

dokladnie, ja bym raczej wzial coolpada f1, dlatego ze zenfon to kawal ceglowki i jest tak duzy jak moj coolpad 7320 z ekranem 5.5 cala
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Postprzez Redami » 8 wrz 2014, o 12:54

Zenfone 5 jak i Coolpad F1 brzmią świetnie. Czy mógłbym was prosić o link do jakiegoś zaufanego sklepu, bądź do zaufanego sprzedawcy na alliexpress bym się nie naciął na jakiegoś oszusta?. Był bym wam bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

@Edit
Czy ta aukcja jest dobra? Z tego co wyczytałem, to sprzedawca jest polecany
http://www.aliexpress.com/item/Original-ZenFone-5-Cell-Phones-For-Asus-Intel-Atom-Z2580-Dual-Core-Android-smartphone-5-0/1938836410.html

@Edit2
Gdzieś tu na froum pojawił się również taki link:
http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Thursday

Czy ten sklep jest pewny?. Promocja fajna i mógłbym z niej zamówić, czy może lepiej z linku powyżej?

Czekam na wasze opinie na ten temat.
Redami

Postprzez ddr » 8 wrz 2014, o 15:03

Ugood, goldway to dobrzy sprzedawcy, lensen teraz chyba najtaniej sprzedaje ale z angielskim u niego lipa.
Zenfonowi do cegłówki sporo brakuje, ale za to telefon jest bardzo solidny.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez shayk » 8 wrz 2014, o 15:23

Mozesz poczekac na ta promocje na pandawill, sklep jest pewny i ma fajna mozliwosc wysylki TNT Post przy doplacie paru dolarow, raczej obejdzie sie bez vatu.

A jak nie to polecam stad [url]=http://s.click.aliexpress.com/klk/NJrEjMVbhttp://www.aliexpress.com/item/Original-zen-fone-5-WCDMA-Smart-phone-Intel-Atom-z2560-z2580-Dual-core-Android-4-3/1846107574.html[/url]

I wysylka poczta holenderska :)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Redami » 8 wrz 2014, o 18:24

Dziękuje za pomoc, zdecydowałem się na Zenfone 5 ;)

Pozwolę sobie zadać ostatnie pytanie tutaj, by nie tworzyć nowego tematu na forum.

Kogo wybrać?
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 07574.html

czy

http://www.pandawill.com/happy-hour/?current=Thursday

Jak będzie lepiej by ominąć podatki itd, kogo wy byście wybrali, by sprzedawca odpowiednio opisał paczkę, bym mógł docelowo zapłacić jak najmniej.
Zdaję się tutaj na was, kogo byście wybrali?
Redami

Postprzez kaczku7 » 8 wrz 2014, o 18:39

Ja kupowałem dwa telefony z PandaWill + jeden u nich wygrałem i wszystkie trzy przyszły SG bez vatu. Zawsze opisane jako gift ale warto też im o tym napisać by nie zapomnieli.
ZARABIAJ NA ANDROIDZIE http://kaczku7.wordpress.com
kaczku7

Powrót do Jaki telefon kupić ?