• Reklama

Nastepca Nexus 5 - z lepszą bateria i aparatem (800-1400pln)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nastepca Nexus 5 - z lepszą bateria i aparatem (800-1400pln)

Postprzez wally » 17 cze 2016, o 15:47

Cena (bez VAT): 800-1400
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3-4GB / 32-64HB
Dual/Single sim: dual
Preferowane marki: cos markowego/popularnego z chinczykow
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska / EU
Wymagania (parametry, funkcje): gps, wifi n, dobry aparat, mocna bateria, szybszy niz Nexus 5, chetnie slot pamieci ale niekoniecznie, dodatkowo przycisk migawki jesli takowe telefony wystapuja w przyrodzie, a no i zasieg, Nexus nie byl tutaj mistrzem
Opis:

Czesc,
kupilem 2.5 roku temu Nexusa 5 w stanach (32GB black) tuz po jego premierze, jestem z niego generalnie zadowolony ale czas na zmiany. Robi cieniutkie zdjecia i za dlugo lapie focusa, podtrafi przymulic, bateria przy lekkim serfowaniu 1-2h i nic poza tym starcza na max 16 godzin. Wymienilem baterie na nowa ale nie zmienilo sie za wiele.

Szukam nastepcy dla mojego Nexusa, musi miec lepsza baterie oraz aparat, byc szybki i wytrzymaly (nie zlamac sie w kieszeni jak np. Xioaomi Mi5 albo grzal jak Mi4S). Przycisk migawki bylby milym dodatkiem ale niekoniecznie. Ma byc solidnie zbudowany, miec dobry i jasny wyswietlacz. Przedzial cenowy szeroki bo nie szukam najdrozszego ale najrozsadniejszego nastepcy obecnego fona.

Telefonu uzywam do:
- szukania informacji w necie,
- nawigacji,
- ogladania YT,
- pisania na FB,
- sporadycznie do grania / zabijania czasu
wally

Reklama

Re: Nastepca Nexus 5 - z lepszą bateria i aparatem (800-1400

Postprzez Flyagaric » 17 cze 2016, o 16:17

Nowe flagowce jeszcze się nie łapią na twój przedział. Mogłaby się za to załapać Nubia Z11 Mini, o ile nie przeszkadza ci słabszy proc (za to oszczędny). Aparat i wykonanie są ponoć znakomite. Nubia miała też zwykle fajne softy. IMHO, na razie trochę drogi. Ze starszych flagowców, to fajne zdjęcia robił OnePlus 2, ale poza tym, to jakoś szczególnie się nie wyróżniał. Chyba wyrwiesz go w tej cenie. Telefony LeTV/LeEco z nowych serii, też by z grubsza się wpasowywały, ale tu już trzeba iść na kompromisy - zabugowane ROMY i brak jacka 3.5mm. poczytaj o nowych LeEco z serii Le2 (Le2, Le2Pro, itd).

Ja osobiście celowałem w mniej pamięci, ale obecność slotu SD i okazało się, że w PL można teraz dostać Galaxy A5 (2016 - białe pudełko) i Honora 7 w świetnych cenach. Aparaty znakomite, wykonanie bardzo dobre, dodatkowo PL gwara. Nie wiem, czy którykolwiek chińczyk w twoim przedziale cenowym pochwali się równie dobrym aparatem, wykonaniem i baterią jak A5 (2016). Wybrałem właśnie jego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez wally » 17 cze 2016, o 16:49

Dzieki, jestem w szoku, myslalem ze wszystkie te OnePlus 2, Redmi 4c, LeTv, Nubie itd sa mocniejsze od Nexusa ktory ma ponad 2.5 roku...
wally

Postprzez Flyagaric » 17 cze 2016, o 17:31

4c, to seria Mi, a nie Redmi. Możesz mieć jednak obawy co do jego trwałości. LeTV Le1, to straszne żonglowanie ROMami i brak gwarancji, że dobierzesz taki bez bugów. OP2 może być chyba wart uwagi.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Dablju » 17 cze 2016, o 18:16

wally napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Oczywiście że są mocniejsze, moc obliczeniowa zastosowanych procesorów jest 2-3x większa. Dzisiaj praktycznie każdy chińczyk powyżej 120$ jest od niego lepszy. Co nie oznacza że jest tej samej klasy co Nexus w swoim czasie.
Dablju
VIP

Pochwały: 35

Postprzez Flyagaric » 18 cze 2016, o 00:50

Właśnie nie jestem pewien czy mu o moc SoC chodziło. Może o trwałość całości. Lepiej niech kolega doprecyzuje.
Flyagaric
VIP

Postprzez wally » 19 cze 2016, o 09:04

Tak jak pisałem, telefon użytkuje raczej lajtowo, myślę że ani internet, ani fb, ani nawet proste gry w które rzadko kiedy uruchamiamy nie otrzebuja wielkiej not. Chodzi mi o solidny telefon z dobrym aparatem i bateria który zgodnie zastąpi nexusa.

Zależy mi na stabilności i szybkim działaniu, do szewskiej pasji doprowadza mnie czasami przełączanie się między nawigacja a przeglądarka i czekanie aż odpali się klawiatura żeby znaleźć coś szybko w necie. Niby nie ma wielkiego laga ale to już nie ta błyskawica co kiedyś. Antena/zasieg tez jest istotna, często jestem na zadupiu gdzie moto g 1st gen żony ma full zasięg w a łapie max edge.
wally

Postprzez pawellabedz » 19 cze 2016, o 12:39

Akurat jesteś w błędzie bo Facebook to opasła kobyła
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Powrót do Jaki telefon kupić ?