• Reklama

Następca MX4

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Następca MX4

Postprzez Edek89 » 20 sty 2015, o 19:44

Witam wszystkich.
Po niefortunnym wypadku z udziałem mojej ukochanej jestem zmuszony kupić nowy telefon...
Chciałbym prosić o pomoc gdyż nie mogę się zdecydować

Czego oczekuje :

1. Naprawdę dobra bateria
2. GPS
4. Dobrej jakości dźwięk, szczególnie przez słuchawki
3. Niezły aparat

W tej kolejności. Cena ok 1500zl / 400$

Bateria w Meizu jest średnia - wg testów powinien wytrzymać ponad 10h korzystając z internetu, nie wiem jakim cudem ale mój egzemplarz wytrzymuje maksymalnie 5h, LG G2, który miałem wcześniej ponad 7... Za to GPS w Meizu pracuje idealnie - nic nie zrywa, sygnał łapie praktycznie odrazu, odwrotnie w tej kwestii zachowywał się G2, który bardzo często gubil zasięg i nierzadko zdarzało się, że musiałem trochę poczekać zanim wskaże poprawna pozycję. Meizu wygrywa też biorąc pod uwagę dźwięk i apart. Na plus także zasięg sieci, tam gdzie G2 miewal problemy, Meizu smigal na pełnym zasięgu.

Pytanie wiec brzmi czy jest jakiś telefon który łączy cechy obydwu powyższych w okolicach 5 cali (Meizu jest trochę za duży, G2 był idealny)

Zastanawiam się nad Xperia Z3 Compact / Meizu MX4 Pro / Oneplus One... ALE
- bateria w xperii chyba nie jest tak mocna jak to wszędzie opisują, poza tym może być... za mały, nie wiem też jak GPS
- za duży :-| chociaż zakładam, że GPS tak samo dobry jak w poprzedniku, nie wiem jak z baterią, która mocno mnie rozczarowala w MX4
- OPO... Podobno dobra bateria i aparat ale zdarzają się problemy z GPS, który jest dla mnie ważny

A może warto poczekać 2-3miesiace aż pojawi się coś interesującego jak Oneplus Two czy inny wynalazek?
Edek89

Telefon:: Meizu

Reklama

Re: Następca MX4

Postprzez Boomszakalaka » 20 sty 2015, o 21:19

Xperia Z2. Niby 5,2 cala ale telefon jest cienki przez co da się go spokojnie i dość wygodnie obsługiwać. Bateria jest mocarna, do tego masa różnorakich narzędzi do oszczędzania energii, przez co naprawdę ciężka do zajechania. GPS łapie szybko, na zewnątrz fixa łapie w kilka/kilkanaście sekund. Aparat również potrafi wiele, dźwięk także na dobrym poziomie, w wielu pudełkach dodawane słuchawki od Sony świetnie redukują szum i bardzo dobrze brzmi muzyka.

Za te 1500zł spokojnie wyrwiesz.
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez Edek89 » 20 sty 2015, o 23:57

A jak wypada z2 w porównaniu do z3? Niedługo z4 wiec cena trójki zacznie powoli spadać. Może warto poczekać czy różnica jest nieduża?
Edek89

Telefon:: Meizu

Postprzez Boomszakalaka » 21 sty 2015, o 02:19

Między Z2 i Z3 to tak naprawdę zaszły kosmetyczne zmiany. Lekko podrasowany procesor, troszkę lepsze szczelności, jaśniejszy wyświetlacz. Żadnych fajerwerków. Jak wyjdzie Z4 to trójka rzeczywiście spadnie ale jednak trochę to potrwa, zależy czy chcesz i możesz poczekać.

Ogólnie kwestia tego czy wybrać np. Z2, Z3 czy Z3C zależy najbardziej od gustu, bo wszystkie wymienione spełnią Twoje wymagania.
Boomszakalaka
AKTYWNY

Pochwały: 15

Postprzez arkanine » 21 sty 2015, o 13:34

Problemów z gpsem w OPO nie doświadczyłem, łapie fixa nawet w środku mieszkania. :)
Cześć, jestem Piotr.Geekbuying i reprezentuję Geekbuying Polska.
arkanine

Telefon:: wt19

Powrót do Jaki telefon kupić ?