• Reklama

Następca Lenovo A820

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Następca Lenovo A820

Postprzez dziki » 24 cze 2014, o 15:51

Cześć,
Bez mała od 3 miesięcy poszukuję następcy mojego A820, który zużył się już fizycznie i moralnie :). Po 15 miesiącach użytkowania wiem doskonale jaki nie powinien być mój telefon i jego następca musi być pozbawiony wad Lenka.
1. Procek - nie MTK - przynajmniej dopóki nie wypuszczą procka sprawnie obsługującego GPS i apki typu Endomondo. Nie zamierzam grzebać w bebechach, lutować jakichś fiksów itd. Ilość rdzeni - bez znaczenia czy 4 czy 8
2. Pamięć - co najmniej 8GB, 4GB to durny pomysł zmuszający cały czas do zabaw z kartą, przerzucaniem apek przy pomocy jakichś Titanium itd. Słuchawka ma mi służyć i nie chcę jej poświęcać za wiele czasu.
3. Ekran - optimum 5" ew. 4,7 - Full HD ew. HD - 4,5 cala mi już nie starcza. Więcej - źle mi się trzyma.

Pozostałe - fajnie jak będzie miał 2GB RAM - ale niekoniecznie
-aparat - wystarczy przyzwoity
-obsługa kart SD
-dual SIM - koniecznie - aero już wywaliłem po 1 kwietnia - lycamobile działa dobrze i jest taniutka, ale WCDMA 900 - warto mieć poza miastem
-cena - w sumie średnio istotne - aparat kupuję na kilkanaście miesięcy i nie robi mi większej różnicy 200-300zł w te czy we wte.

Nie mam już sił przebijać się przez zestawienia i recenzje tym bardziej, że słuchawki z moimi wymaganiami jakoś nie znalazłem.
Słabo szukałem ? :)

pozdrawiam

dziki
dziki

Reklama

Re: Następca Lenovo A820

Postprzez Gravis » 24 cze 2014, o 15:59

Xiaomi Redrice S1.

Odnośnie punktu 3 - A820 miałeś ekran qHD xD
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez bartazzz » 24 cze 2014, o 16:11

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ew zte red bull
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez dziki » 25 cze 2014, o 11:36

Panowie, dzięki za odpowiedź. Redrica S1 rozważałem, ale postanowiłem wówczas znaleźć coś z ekranem 5". Ten ZTE jest całkiem fajny w wersji Energy - 2GB-8GB
Na plus Redrice przemawia MIUI, WCDMA 900 i fajniejszy wygląd.
Gravis - wiem, ze w A820 mam qHD - ale to w tej chwili ciut za mało. HD to chyba optimum jeśli chodzi o moje potrzeby/ zużycie energii

słonecznie

dziki
dziki

Postprzez Grech » 25 cze 2014, o 11:51

Jeszcze chyba nikt nie wspominał o Honor 3C LTE. Na papierze wygląda całkiem dobrze tylko chyba nie ma go jeszcze w sprzedaży.
http://www.gsmarena.com/huawei_honor_3c_4g-6395.php
Grech
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez dziki » 7 lip 2014, o 12:19

Zdaje się, że znalazłem odpowiedź - Asus Zenfone 5.
Ma jedną wadę - jak na 5" jest relatywnie do konkurencji dość duży. No i nie mam pewności, czy na Intelu wszystko z Google play będzie chodzić. W PL jest w silnej wersji 2GB/16GB po jakieś 720zł netto co mi pasuje.

pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za wszystkie sugestie
dziki

Powrót do Jaki telefon kupić ?