• Reklama

Narzędzia do rozkładania obudów laptopów, takie?

Podziel siE udanymi zakupami na aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cen? Najlepsze znaleziska, pokaż zakupy. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Narzędzia do rozkładania obudów laptopów, takie?

Postprzez ded » 24 kwi 2016, o 20:54

Potrzebuję zestaw do rozkładania laptopów. Naprawiam tego coraz więcej i zwykle radziłem sobie za pomocą kostek od gitary. Czasem trafiają się jednak ciasno spasowane albo rozbiórka monitora od stacjonarki wymaga użycia siły lub odpowiedniego narzędzia. Śrubokręty precyzyjne mam, zależy mi na solidnych narzędziach do otwierania obudów. Czasem jakiś telefon czy tablet robię ale rzadko bo przy tańszych to nic się nie opłaca.

Wstępnie wytypowałem:
http://www.aliexpress.com/item/22-in-1- ... 2b55d4c40f
http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale ... 2b55d4c40f
http://www.aliexpress.com/item/31-in-1- ... 2b55d4c40f

Ostatni najdroższy ale są fajne pincetki w zestawie.

Ewentualnie ten, wydaje mi się że to najsolidniejsze z powyższych narzędzi w małym zestawie http://www.aliexpress.com/item/10-in-1- ... a795e8a1be

Ktoś się wypowie, co się najbardziej przydaje i co kupić żeby zaraz nie popękało? Robię tego sporo, czasem kilka dziennie i cena nie jest tu najważniejsza ale nie chciałbym też 100 in 1 ale totalnego badziewia.
ded

Pochwały: 3

Reklama

Re: Narzędzia do rozkładania obudów laptopów, takie?

Postprzez Flyagaric » 24 kwi 2016, o 22:02

To wszystko są zestawy do telefonów. Ja rozkładam z pomocą jednego krzyżaka - małego i jednego płaskiego, z cienkim ale szerszym ostrzem. Do tego najczęściej używam takiego czarnego a'la ołówka jak na twoich zdjęciach. Pęseta też się przydaje. Czasem są śruby torx, ale te z lapków odkręcam drobnym płaskim. Szukaj w zestawie takich narzędzi.
Nic więcej nie potrzeba.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 54

Postprzez ded » 24 kwi 2016, o 22:09

Srubokręty potrafią narobić brzydkich śladów na krawędziach, chciałbym coś szerszego ale mocnego, żeby dało się zrobić przekładnię bez zniszczenia narzędzia. W śrubokręty jestem zaopatrzony.

BTW polecam Ci kupić torxy bo te kombinacje płaskim to prowadzą do zniszczenia śrubki i potem jest problem czym ją odkręcić.
ded

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » 25 kwi 2016, o 00:26

ded napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Właśnie po to mam 2 czarne 'ołówki' jak we wszystkich linkach - są z takiego ścieralnego tworzywa. Torx jeszcze w życiu nie był mi potrzebny, bo wąziutki porządny płaski daje radę, ale jak już to na pewno nie takie drobne jak do fonów.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 54

Postprzez ddr » 25 kwi 2016, o 02:24

No niestety działa to na tej zasadzie, że niszczysz albo urządzenie, albo narzędzia. Tak jak napisał Flygaric, wszystkie te oferty są zestawami do naprawy telefonów.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 124

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić