• Reklama

naprawa gwarancyjna i brak odpowiedzi

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

naprawa gwarancyjna i brak odpowiedzi

Postprzez oizdob » 30 gru 2013, o 13:20

Witam czy ktoś miał taki przypadek jak ja, wysłałem telefon na naprawę gwarancyjną około 4 miesiące temu i do chwili obecnej nie mam go, na początku jeszcze chińczyk odpowiadał, ale już teraz przestał się odzywać. Co można z tym fantem zrobić? Czy zakupić u niego nowy telefon i zgłosić spór w aliexpress czy może jest jakieś inne wyjście. Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.
oizdob

Telefon:: haipai

Reklama

Re: naprawa gwarancyjna i brak odpowiedzi

Postprzez Hardknox » 30 gru 2013, o 13:55

Po stronie ali nie wiele zdziałasz bo jest po transakcji, natomiast możesz zagrać w odkryte karty i napisać chińczykowi wiadomość, która być może go zainteresuje lub da mu do myślenia: że pogodziłeś się już ze stratą telefonu od nieuczciwego sprzedawcy, że nie reguje na twoje odpowiedzi więc będziesz musiał nagłośnić sprawę na innych forach, serwisach i facebooku. Jeśli to sprzedawca z wieksza liczba komentarzy to może coś zdziała, jeśli nie to niestety musisz się pogodzić ze stratą.
Hardknox
AKTYWNY

Pochwały: 5
Telefon:: Zopo,HTC,Moto

Postprzez oizdob » 30 gru 2013, o 14:13

a może jednak zakupić u niego nowy telefon i wtedy (jeśli) wyśle go do mnie wszcząć spór poprzez ali i zaznaczyć, że nie otrzymałem telefonu a jedynie jakąś pustą przesyłkę, wtedy być może odzyskam kasę z ali, i będę miał telefon? Zaryzykować w ten sposób? Czy odpuścić sobie i napisać o nagłośnieniu?
oizdob

Postprzez bartazzz » 30 gru 2013, o 15:26

na razie spróbuj nagłośnić. Możesz nawet napisac do ali. Takie kombinowanie chyba latwo namierzyć, choć nie mówię że się nie da
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez oizdob » 30 gru 2013, o 17:10

No tak, ale jak nagłośnię i napiszę do ali to już nic innego w tej sprawie nie zrobię i nie będzie ani telefonu ani kasy (150USD) a tak to może uda mi się odzyskać telefon - nie chcę nikogo naciągnąć a jedynie odzyskać to co moje.
oizdob

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI