• Reklama

Najtańsze propozycje z 3G [obsługujace aero2]

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Najtańsze propozycje z 3G [obsługujace aero2]

Postprzez Leba » niedziela, 8 września 2013, 15:35

Witam.

Jestem ciekaw czy Waszym zdaniem opłaca się ściągać z Chin tablety?
Co oferuje chiński rynek z wbudownym modemem 3g, obsługującym aero2 i warte zainteresowania?
W Polsce w sklepach za około 800 zł znalazłem sprzęt spełniający wymagania, na allegro trochę taniej. Najtańsze są używane - Samsung Galaxy tab p1000 ale tylko jeden rdzeń 1 GHz i zaledwie 512 mb RAM :/

Czekam na propozycję i życzę miłego dnia.
Leba

Reklama

Re: Najtańsze propozycje z 3G [obsługujace aero2]

Postprzez LukC » niedziela, 8 września 2013, 17:18

Oczywiście, że opłaca się tablety ściągać. Na polskim rynku tablety są nieprzyzwoicie drobie (no chyba że z biedronki :lol: ). Niestety ciężko będzie znaleźć tablet z wbudowaną obsługą WCDMA 900Mhz (Aero2), ale ja mam leciwy Herotab C8 i po prostu kupiłem za 70zł modemik K3715 i sobie z niego korzystam w tablecie i laptopie w podróży :-P

Zwrócił bym uwagę na tablety Cube, Onda, Pipo, Ainol czy Hyundai ;-)
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez bartazzz » niedziela, 8 września 2013, 18:57

wiem ze to nie wygodne ale można na ali kupić mobilne hotspoty i mieć wifi z kieszeni :D
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Leba » poniedziałek, 9 września 2013, 13:12

LukC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ciekaw jestem czy przy parametrach tego tabletu - 1 GHz i 512 ram idzie komfortowo korzystać z internetu (oprócz mobilnych stron) :?:

Ogólnie to nie jestem zbyt zadowolony bo mam wrażenie, że jest dziura w tym segmencie tabletowym. Mamy tablety za 199 zł, za <400 zł możemy dostać 4 rdzeniowe Ainole. Niestety chcąc coś z wbudowanym 3g kupić chyba jesteśmy skazani wydać dwukrotność ceny wspomnianego Ainola. Liczyłem troszkę na pomoc w wyborze wśród jakiś sprawdzonych modeli, może ktoś zamawiał... I ciekaw jestem czy do 400 zł idzie kupić taki tablet z Chin z wbudowanym 3g.
Po wstępnym poszukiwaniu na allegro znalazłem model Ainol Numy AX1 3G, który chyba da się w okolicach 400 zł ściagnąć z Chin.
http://www.aliexpress.com/item/7-1024-600-FHD-Ainol-Novo-7-Numy-AX1-Tablet-PC-MTK8389WMK-Quad-Core-Android-4/1272108829.html

Czy ten model obsługuje Aero2? Bo kolega LukC wspomniał, że powinna być obsługa WCDMA 900 mhz a tutaj jest 850 i 2100 nie wiem czy to jest przedział działania czy tylko wartości?

W segmencie mobilnych hotspotów jestem absolutnie zielony choć to ciekawa propozycja i może najtańsza.
Leba

Postprzez fake4r » poniedziałek, 9 września 2013, 13:46

Nie, musi być 900 bo 850 i 2100 to są inne częstotliwości.
Mało tego w niektórych telefonach pomimo obsługi 900mhz aero nie działa więc jeszcze zostaje kwestia softu.
fake4r
VIP

Pochwały: 190

Postprzez Leba » poniedziałek, 9 września 2013, 14:26

Dzięki za wyjaśnienie.

Tak więc po wstępnej kalkulacji wychodzi mi, że najtaniej byłoby [chyba] kupić hotspot / modem wi-fi do aero2
np. http://allegro.pl/przenosny-router-3g-4g-tp-link-tl-mr3040-wi-fi-i3519696343.html
(podobno ten model ktoś polecał, że działa ale nie znalazłem dokładnych parametrów tego urządzenia. Różnica cenowa z Chin wychodziła mi na aliexpress tylko ~15zł więc sie nie opłaca moim zdaniem)
EDIT: To jest router a nie modem 3g z funkcją routera

I wtedy sprowadzić np. popularnego Ainola Crystala II (m.in: 4 rdzenie, 1 gb ram, 1024x600, 3600 mah - wydaje się być w porządku)
np. http://www.aliexpress.com/item/Ainol-crystal-quad-core-7-inch-android-4-1-quad-core-tablet-ATM7029-1GB-RAM-8GB/907640317.html
(oszczędność wychodzi na poziomie ~100 zł :!: Opcja dla hardkorów: można szukać na allegro używanego tego modelu - wyjdzie chyba taniej)

Co nam daje ~460zł
W sumie jest spora oszczędność. W Polsce za taką cenę jest Samsung Galaxy Tab p1000 (m.in: 1 Ghz, 512 ram, 1024x600, 4000 mah). Nie mniej muszę jeszcze sporo dozbierać :roll:
Leba

Postprzez LukC » poniedziałek, 9 września 2013, 14:50

Ja mojego tablecika używałem do przeglądania internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki w podróżach i do tych zastosowań 1x1GHz + 512 MB RAM wystarczało bezproblemowo :-P

Router w zasadzie nie wiem po co kupować. Do tableta/laptopa wystarczy zwykły tani modemik do AERO który podałem ;-)

99% tabletów z wbudowanym 3G raczej Aero nie obsłuży.

Co do tableta rzuć okiem na:

http://www.aliexpress.com/item/Original ... 68819.html

http://www.aliexpress.com/item/In-stock ... 44331.html

http://www.aliexpress.com/item/Pipo-Up- ... 31914.html

lub tańszy:

http://www.aliexpress.com/item/Best-sel ... 94347.html

Wszystko zależy do jakich zastosowań kupuje się tablet 8-)
Obrazek
TELEFON - Xiaomi mi5 ceramic pro
LukC
AKTYWNY

Pochwały: 10

Postprzez Leba » poniedziałek, 9 września 2013, 20:17

Jeżeli chodzi o internet: rozważam zakup modemu / wifi (access pointa? nie wiem już jak to się nazywa) ponieważ to byłoby najwygodniejsze (najbardziej uniwersalne) rozwiązanie. Z Aero2 często korzystam w laptopie i mam modem pod USB - ZTE MF 195, trochę mniej popularny niż Huawei.
Do zewnętrznego modemu 3G podchodzę sceptycznie (może złamiecie stereotypy) po paru rozmowach ponieważ:
- podobno modem szybko rozładowuje baterię (podobno bardziej niż wi-fi)
- modem jest mało wygodny podczas korzystania (wisi Ci taki modem na kablu)
- na pytanie w sklepie jakie modemy wspiera dany tablet sprzedawca odpowiedział mi, że oni na żaden gwarancji nie dają. To jest taki pic na wodę, podobno mało modemów w rzeczywistości działa z Androidem...

Jeżeli chodzi o zastosowania tabletu, to mi zależy żeby to był sprzęt, który by przyzwoicie chodził (bo mój smartfon to nie jest za szybki, jako telefon wystarczy :P ).
Głównym zadaniem byłoby przeglądanie zasobów internetowych nie tylko w wersji mobilnej :) Korzystanie z różnych aplikacji internetowych, czasem czytania jakiś prezentacji czy dokumentów. Oprócz internetu szeroko pojętego to jeszcze standardowa komunikacja czy przez portale społecznościowe czy przez komunikatory, oraz multimedia. Mam na myśli muzykę i filmy, czasem gierki ale raczej nic wymagającego. Miałby mi służyć w domu jak coś w internecie trzeba sprawdzić szybko a nie chce się laptopa włączyć (może to kwestia podejścia :mrgreen: ale laptop jest moim narzędziem pracy ) jak również często w podróży pociągiem :) Jeżeli chodzi o pułap cenowy to max 400 zł ale im taniej tym lepiej. Kiedyś byłem o krok od kupna Ainola Crystal'a II :) Fajnie by było jakby tablet wspierał flash'a.

Dziękuję za propozycje, musze przyznać, że interesujące :-)
Mam parę pytań:
1. Zastanawia mnie jak to jest z gwarancją? Wśród poleconych modeli tylko najtańszy Pipo ma roczną gwarancję (tak wynika z opisu).
2. Jak to jest z obsługą Flash playera? (może to pytanie laika, ale nie miałem jeszcze tabletu w rękach dłużej niż przez kilka minut ;-) ) Bo w opisie znalazłem tylko w Huawei (niestety dla mnie za drogi) i Onda wspomina o hardware'owym kodowaniu flasha (chociaż ogłoszenie Ondy wzbudza wątpliwości bo w tekście są inne dane techniczne niż na zdjęciach...
Leba

Postprzez oresta » wtorek, 1 września 2015, 22:02

Ja polecam Lenovo A3000, ekran 7 cali, procek czterordzeniowy Mediatek 1.2GHZ 1GB RAM i GPS. Weź tutaj zobacz zestawienie sprzętu pod aero2 http://www.morele.net/wiadomosc/jaki-ta ... aero2/274/
oresta

Postprzez zielony14 » wtorek, 1 września 2015, 22:09

oresta napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Złota łopata ^^
Sciphone i68+ -> HTC Wildfire -> Elephone P6000 -> LeTv x600 3/32 Grey
Pomoc w zakupach z Chin
Napisz PW.
zielony14
VIP

Pochwały: 48

Powrót do TABLETY