• Reklama

Najlepsza jakość zdjęć do 800zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Najlepsza jakość zdjęć do 800zł

Postprzez cyabfmyb » wtorek, 16 sierpnia 2016, 12:14

Cena (bez VAT): ~150-200$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: +5cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB/16GB
Dual/Single sim: Mile widziane Dual SIM
Preferowane marki:
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Bez różnicy
Wymagania (parametry, funkcje): Jakość aparatu jest kryterium nadrzędnym.
Opis:
Cześć wszystkim!
Proszę Was o pomoc przy wyborze kolejnego już mojego smartphone'a od majfrendów. Moim ostatnim modelem był Jiayu S3 który spełniał moje oczekiwania, jednak po prawie rocznym użytkowaniu przyszła pora na zmianę.
Nie ukrywam że na tą chwilę interesuje mnie jak najlepsza jakość aparatu w cenie do 200$
Ja wiem że takich wątków było multum ale po przekopaniu się przez prawie wszystkie nadal nie wiem na co się zdecydować.
Początkowo mój wybór padł na Meizu MX4 Pro, no ale po dłuższym zbadaniu sytuacji okazało się że mogę nie dostać nowego modelu a w najlepszyn wypadku dobrze zrobioną wersję refurbished.
Kolejny model który wygląda dość obiecująco to LeTV x600 który nawet w Polsce można kupić za przyzwoitą cenę z tym że wsparcie producentów jak i baza romów pozostawia sporo do życzenia.
Podsumowując szukam telefonu który raczej nie będzie służył do grania w wymagające tytuły gier a do codziennego użytkowania z dużym naciskiem na jak najlepszą jakość aparatu.
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi! :)
cyabfmyb

Reklama

Re: Najlepsza jakość zdjęć do 800zł

Postprzez Flyagaric » wtorek, 16 sierpnia 2016, 12:24

Xiaomi Mi4c i Lenovo Vibe Shot.
Aparat w Meizu wymaga sporo zabawy (manualnych ustawień), aby produkować dobre rezultaty.
Wsparcie ROMów dla akurat x600 jest całkiem niezłe, z tym, że on nie robi tak dobrych zdjęć jak oba wymienione (choć robi niezłe).
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez cyabfmyb » wtorek, 16 sierpnia 2016, 16:23

Co do Meizu to nigdy nie miałem kontaktu z tą marką, ale jeśli mówisz że trzeba się bawić w jakieś ręczne dostrajanie to podziękuję bo nie na tym mi zależy.
Mi4c wydaje się być całkiem w porządku ale brak slotu na kartę SD jest mocno dyskwalifikujący, zwłaszcza że w moim budżecie polowałbym na wersję 16GB.
Co do x600 to w większości recenzji zbiera dużo pochwał za jakość wykonania i aparat. No ale z tymi romami to bym nie przesadzał, owszem jest kilka propozycji ale te najbardziej "dopracowane" zwykle działają na portach innych firm jak np. Xiaomi.
Z tego towarzystwa chyba Lenovo wydaje się być najlepszy dla mnie, no ale z drugiej strony wynik 38k w testach Antutu nie wróży zbyt dobrze na przyszłość...
cyabfmyb

Postprzez Flyagaric » wtorek, 16 sierpnia 2016, 16:52

X600 ma już przynajmniej dopracowane ROMy firmowe, bo na początku nie było różowo. Aparat może i zbiera pochwały, ale jednak od dwóch pozostałych odbiega znacznie (na niekorzyść). Dlatego jeśli się skupiasz głównie na aparacie, to powinieneś zostać przy dwóch Lenovo i Xiaomi.
Jeśli nie będziesz grał w wymagające gry, to 38k w Antutu wystarczy aż nadto. Chyba się nie obawiasz, że sam Adroid zacznie nagle tak bardzo konsumować moce przerobowe?

BTW. Miałem identyczne kryteria jak ty i zdecydowałem się na Galaxy A5(2016). Antutu ledwie odrobinę lepiej, ale daje radę znakomicei, a na baterii radzi sobie fantastycznie. Aparat kosi chyba wszystko co Chińczycy wypuścili. Faktem jest jednak, że tutaj budżet to już niestety ok.1100PLN.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez cyabfmyb » wtorek, 23 sierpnia 2016, 18:08

Pozwolę sobie trochę odświeżyć wątek bo jeszcze nie dokonałem zakupu.
Natknąłem się na Letv LeEco Le 2 X620 w niezłej cenie a patrząc na sample aparatu robi bardzo dobre zdjęcia.
Jakość zdjęć może być porównywalna do Mi4c bądź Vibe Shot'a?
cyabfmyb

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 23 sierpnia 2016, 19:07

Skór widziałeś i ci taka jakośc odpowiada to w czym jeszcze szukasz problemu? ;)
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez bartazzz » środa, 24 sierpnia 2016, 10:22

to może poczkeaj aż redmi pro stanieje. Już cena powoli spada
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez Flyagaric » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:27

cyabfmyb napisał(a):...

Obejrzyj sample i porównaj. Szczególnie takie w gorszym świetle i we wnętrzach (bo na dworze, to wszystko dziś spisuje się ok). To tobie mają się podobać, bo nasza opinia może nie odzwierciedlać twojej.
Flyagaric
VIP

Postprzez robot » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:31

Flyagaric napisał(a):
cyabfmyb napisał(a):...

Obejrzyj sample i porównaj. Szczególnie takie w gorszym świetle i we wnętrzach (bo na dworze, to wszystko dziś spisuje się ok). To tobie mają się podobać, bo nasza opinia może nie odzwierciedlać twojej.

akurat mam teraz mi4c i x600.... i nie powiedzialbym ze jest wielka roznica.... mi4c lepsze zdjecia ale przepasci to na pewno nie ma .........
robot
AKTYWNY

Pochwały: 4
Ostrzeżenia: 4

Postprzez Flyagaric » czwartek, 25 sierpnia 2016, 11:43

robot napisał(a):...
akurat mam teraz mi4c i x600.... i nie powiedzialbym ze jest wielka roznica.... mi4c lepsze zdjecia ale przepasci to na pewno nie ma .........

Ja też nie pisałem, że jest. Jednak, mnie się bardziej podobają zdjęcia w słabym świetle robione Mi4c, a to faktycznie pomaga ocenić wartość aparatu. Na dworze, w słoneczny dzień, to i fony za pół tej ceny sobie radzą.
Niemniej, jak pisałem - to się ma podobać autorowi pytania, a nie nam!
Flyagaric
VIP

Postprzez cyabfmyb » wtorek, 30 sierpnia 2016, 00:05

Ostatecznie biorąc pod uwagę moje kryteria wyselekcjonowałem dwa telefony Letv 1 PRO oraz Mi4c Prime, są w podobnych cenach z tym że nigdzie nie znalazłem bezpośredniego porównania aparatów.
Może miał ktoś styczność z tymi modelami i pomógłby mi w wyborze?
cyabfmyb

Powrót do Jaki telefon kupić ?