• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Azael » 11 lis 2016, o 11:27

Zapłaciłem karta ale kurs jest tragiczny. Czy jeżeli anuluje zakup ma Ali gdzie jeszcze nie ma potwierdzenia zapłaty to bez problemu otrzymam spowrotem kasę?

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 11 lis 2016, o 11:30

tak
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Azael » 11 lis 2016, o 18:23

Napisałem na czacie do Ali czy czekać aż będzie potwierdzenie płatności czy od razu. Napisali, żeby poczekać i dopiero wtedy anulować.
Cały czas było, że potwierdzenie potrwa dwie godziny bo duży dzisiaj ruch na Ali.

Wchodzę teraz na swoje konto a tam zmieniło się z oczekiwania na potwierdzenie zapłaty na zapłatę.
Przecież zapłaciłem i nie anulowalem. Na stronie banku na razie nie widać, żeby pobralo.

O co chodzi?

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 11 lis 2016, o 18:54

Azael, czegoś nie łapię w tej historii.
- "Zapłaciłem kartą, ale kurs jest tragiczny"
Płaciłeś kartą złotówkową? Ktoś tak jeszcze płaci (szczególnie osoba obyta na forum zakupów)?
Jak to możliwe, że w chwili płacenia nie wiedziałeś jaki jest kurs, a jak już zapłaciłeś to się zorientowałeś, że kurs tragiczny?
- "zmieniło się z oczekiwania na potwierdzenie zapłaty na zapłatę"
Jak zapłacę to status mam "Payment being verified" czyli trwa weryfikacja płatności. Potem jest "waiting for shipping" bodajże. Nie wiem co to "oczekiwanie na potwierdzenie zapłaty" (może to samo co u mnie ale dziwne tłumaczenie wg mnie). Ale tego statusu co teraz masz to już zupełnie nie wiem co to jest "zapłata".

BTW. Jak płaciłeś kartą PLN w dolarach to płatność będzie chyba po kursie z dnia księgowania (czyli niekoniecznie dziś a może nawet w poniedziałek).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Azael » 11 lis 2016, o 19:01

Tak płaciłem karta w PLN jak dużo osób ma forum, bo to oni pisali ze kurs jest bardzo kiepski.

Miałem payment being verified.
Teraz sprawdzam a tam zmieniło się, że znowu mam zapłacić. Nie dostałem nigdzie wiadomości ze została płatność odrzucona. Nigdy też mi tak się nie stało, że jak zapłaciłem karta to nie zostało zweryfikowane pozytywnie

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 12 lis 2016, o 01:12

Co masz dokładnie napisane (po angielsku)? Please pay again? Bo to właśnie oznacza "mam zapłacić znowu". Najlepiej wrzuć screeny, bo w tym tempie to 2 tygodnie miną.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Azael » 12 lis 2016, o 10:16

Jest tak jak bym wogole nie zapłacil. W tym tempie już się sam dowiedziałem o co chodzi

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez iperyt » 19 lis 2016, o 21:35

Osobiście 11.11 zapłaciłem kartą rozliczną w USD i 20 minut po zamówieniu zdecydowałem że to jednak nie to i anulowałem.Obecnie zamówienie ma status "finished" ale pieniędzy jeszcze nie otrzymałem.Jak długo się faktycznie czeka na zwrot na kartę visa?
iperyt
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 paź 2016, o 08:56
Telefon:: Mi MAX Helium
ROM: MIUI Polska bieżący

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 19 lis 2016, o 21:37

Masz to napisane w FAQ.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez lagarto » 25 lis 2016, o 11:08

Czy warto wykupować tę dodatkową gwarancję na ali, teoretycznie obowiązującą na terenie Polski? Zwykle to jest jakiś procent od wartości telefonu. Na jakich zasadach ona działa?
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 25 lis 2016, o 14:04

Ta opcja jest w Polsce od niedawna. Kilka osób chwaliło się, że kupiło. Nikt na szczęście nie musiał jeszcze z tego skorzystać (a przynajmniej nie napisał o tym).
Tak więc każdy wie tyle co jest napisane i co możesz przeczytać. Praktyka nie jest sprawdzona.
A czy warto to już sam zdecyduj
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez koko1108 » 29 lis 2016, o 00:42

cześć.
Mam problem bo 11.11.2016 kupiłem kilka telefonów. Ale na jednym płatność na ali długo wisiała a z banku mi pobrali pieniądze. W końcu 12.11 anulowałem to zamówienie jednak do tej pory nie otrzymałem pieniędzy na konto (płaciłem kartą). Piasłem do ali i mówią że zwrot poszedł 17.11. Zwykle jak anulowałem zamówienie to po jakiś 3-5 dniach miałem kase na koncie. A tu niby w szczegółach zamówienia jest że od 13.11 jest refund processing....

Miał ktoś podobną sytuacje że tak długo kasa nie wracała na konto?
koko1108
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 mar 2013, o 16:26
Lokalizacja: krk
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama