• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 24 lip 2016, o 18:40

Jakie konto, bankowe, na Aliexpress, w sklepie, na forum?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez xardas » 26 lip 2016, o 18:05

chciałbym zakupić telefon z geekbuying płacąc przelewem, tutaj http://www.geekbuying.com/help/payment_ ... reTransfer jest napisane że jest taka opcja ale w koszyku mam do wyboru tylko opcje jak na obrazku http://i.imgur.com/gSouHbD.png , robię coś źle?
xardas
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 13:08
Telefon:: lg

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 26 lip 2016, o 19:32

Za zakupy w Chinach nie płaci się przelewem. Płaci się kartą lub PayPalem - ze względu na bezpieczeństwo transakcji. Poczytaj na forum wątki dotyczące płatności.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez xardas » 26 lip 2016, o 19:47

czytałem i chcę zapłacić przelewem, nawet ranga vip na telchina.pl mnie nie przekona
xardas
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 13:08
Telefon:: lg

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 26 lip 2016, o 19:52

No to płać, Twoja kasa, Twoje ryzyko. Nie sądzę żeby ktoś Ci tu w tym pomógł bo nie widziałem, żeby ktoś z forum płacił przelewem.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez fake4r » 26 lip 2016, o 19:59

Nie płać żadnym przelewem. Jedynie akceptowana jest taka forma przez przlewy24 na ali. Tu i jeszcze w przypadku tego sklepu najlepiej płacić paypalem.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez woody » 26 lip 2016, o 20:02

Przyjacielu , z tego co tam pisze i na ile znam angielski ( zawsze możesz dać część tekstu do tłumaczenia tutaj na forum- ktoś na pewno to ogarnie lepiej niż ja)
tu-uzyskasz-pomoc-w-tlumaczeniu-t10423.html

że po wpłacie na ich konto proces trwa zwykle 2-3 dni i proszą po zrobieniu przelewu o przesłanie potwierdzenia płatności za zamówienie.
Piszę również o opłacie manipulacyjnej przy płatności przelewem.

Jest tam wzmianka o klientach hurtowych którzy chcą uzyskać rabat i to dla nich jest umożliwiona płatności przelewem w związku z dużymi kwotami płatności.
Avatar użytkownika
woody
AKTYWNY
 
Posty: 469
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 19:12
Pochwały: 16
Telefon:: Huawei P10

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marx » 26 lip 2016, o 22:27

Dokładnie, przelewy stosuje się w transakcjach biznesowych, dużych, a nie groszowych jak płatność za telefon itp. Bank cię skubnie od 30 do nawet 120zł za przelew.
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Marcin_P1 » 4 sie 2016, o 12:22

Witam,
bardzo proszę o informację jaka stawka celna oprócz Vat-u jest doliczana do sprzętu tego typu http://pl.aliexpress.com/item/free-ship ... aaef&tpp=1.
Na stronie http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/main_PL nie bardzo się mogę odnaleźć. Jeżeli pytanie jest "nie na miejscu" proszę o usunięcie postu lub przeniesienie do odpowiedniego działu/tematu, jednak myślę, że znajdzie się dobra dusza, która zna odpowiedź na moje pytanie i mi podpowie.

Pozdrawiam
Marcin_P1
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 mar 2016, o 16:24
Telefon:: Redmi Pro
ROM: Miui Polska

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Katia » 12 sie 2016, o 02:44

Witam wszystkich, czy może mi ktoś wyjaśnić co oznacza faktycznie dla telefonu i jego użytkownika jeśli sprzedawca proponuje "reflash to custom firmware". Chodziło mi o wgranie jakiejś ostatniej stabilnej wersji MIUI, ale on zaproponował albo "reflash to custom firmware" albo "we can only flash the rom from xiaomi. eu." No i oczywiście "Unseal the box to do do high quality "Quality Control" 、 flash the multi-language ROM with Polish language and install the google play for your phone", bo o to też prosiłam.
Ale "flash the rom from xiaomi. eu" i "reflash to custom firmware" - nie wiem co to jest, czy tylko możliwość znalezienia menu w języku polskim? I potem mam szukać po MIUI.pl i sama wgrywać tę nakładkę?
Katia
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 lut 2016, o 20:30
Telefon:: XRN2

Przez przypadek potwierdziłem odebranie przesyłki na ali

Postprzez Krz » 26 paź 2016, o 18:33

Przez przypadek potwierdziłem odebranie przesyłki na ali ,a moja przesyłka od 12 dni na stronie tracking-owej ma status ,,Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)'' co mam zrobić jak mi nie przyjdzie ?!!!
Krz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 26 paź 2016, o 07:43
Telefon:: Htc

Re: Przez przypadek potwierdziłem odebranie przesyłki na ali

Postprzez blue_voyager » 26 paź 2016, o 18:45

Pisz od razu do supportu ali, wyjaśnij sytuację, powinni cofnąć potwierdzenie odbioru.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama