• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez blue_voyager » 25 kwi 2016, o 19:51

Paragraf 22, mówi Ci to coś?

Nie sprawdzisz przesyłki zanim jej nie otworzysz, nie otworzysz zanim nie podpiszesz, podpiszesz, nie zareklamujesz.
Trzymałbym się z daleka od takiego sprzedawcy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Rejestracja w Aliexpres -brak maila potwierdzającego

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 3 maja 2016, o 01:22

Chciałem się zarejestrować na Ali Przejrzałem opisy i filmiki co i jak. Ale w chwili obecnej formularz rejestracyjny trochę się zmienił, podaje się od razu dane (bez adresu). Ale po kliknięciu OK itd email potwierdzający na maila nie przychodzi i czy już nie przyjdzie ? Fakt, że po rejestracji mamy informację Congraltulations You Successfully joined Aliexpress. Ale jest również informacja, "A confirmation email with instructions on how to verifity your acount has been sent to you registered adres" Więc wygląda tak jakby coś miało przyjść a nie przychodzi i to na kilka różnych maili z różnych serwisów bo założyłem kilka kont (na spam też nie weszło) Więc co teraz bo chciałbym zrobić zakupy a nie chcę aby moje konto zniknęło za 24h? Bo mogłyby być może problemy z zamówieniem itd Logować można się do konta ale wyskakuje jakby, że złe hasło i trzeba potwierdzić wyskakującym kodem i można się normalnie zalogować. Więc konto jest ale nie chcę aby po zakupach znikło. Czekać na e mail czy to jakaś nowa moda i już nie przychodzi ? I mogę kupować, ktoś coś wie na ten temat i może podpowiedzieć ?
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marx » 3 maja 2016, o 14:15

To logowanie jest OK. Kupuj, zapłać kartą. Wszystko powinno przejść bez problemu
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 3 maja 2016, o 14:51

Płaciłbym Przelewy 24, ale czy faktycznie mogę bezpiecznie kupić i zapłacić bez ryzyka, że mi konto zniknie ?
Zmienił się formularz rejestracji to i może faktycznie nie przychodzi ten mail potwierdzający, no ale po co piszą, że coś przyjdzie ?
Można się tego od nich jakoś dowiedzieć, jakiś kontakt do nich jest ?
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 3 maja 2016, o 15:52

A masz inną stronę Ali niż reszta?
Wchodzisz na stronę, bez logowania (bo nie masz jeszcze konta) i na samej górze jest "HELP"
Klikasz i pierwszy temat o pomocy to "Register & accounts".

http://www.aliexpress.com/help/newConta ... 1.2.jAchSq
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 3 maja 2016, o 17:56

Stronę mam taką samą jak wszędzie widoczna, po prostu sam formularz rejestracyjny już jest obszerniejszy niż do tej pory jest pokazywane w instrukcjach filmikach. Zresztą możesz sam zobaczyć. Bo wpisaniu danych i kliknięciu OK czy Rejestruj wyskakuje komunikat jaki wpisałem a żadna wiadomość na maila nie przychodzi.
W pomocy byłem i w miejscu do którego podajesz linka to jako pomoc w rejestracji odsyła to formularza rejestracyjnego
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 3 maja 2016, o 18:18

Nie potrzebuję drugiego konta, więc nie próbowałem się rejestrować drugi raz.
Jednak w linku podanym jako pomoc nie odsyła do formularza, tylko jest kilka pytań i kilka odpowiedzi.

Jedno z pytań (i odpowiedzi) jest przydatne dla ciebie.
Why did I fail to verify my email address?
Tam jest odpowiedź
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 3 maja 2016, o 20:06

Nie twierdziłem, że musisz zakładać nowe konto a ewentualnie aby zobaczyć nowy formularz rejestracyjny.
Link bezpośrednio nie odsyła do rejestracji ale w pytaniu jak się zarejestrować odsyła do formularza.
W pytaniu w którym podałeś jest o spamie, ale chyba nie podejrzewałeś mnie o to aby tego nie sprawdzać.
Kolejne info to aby się nie przejmować brakiem potwierdzenia bo nie ma to wpływu na konto. Hmm no to po co w ogóle takie rzeczy wysyłają.
Jak widziałem we wcześniejszych poradach jak się rejestrować przychodziły te maile potwierdzające i nawet była wzmianka, że aktywne 24h. Więc jak coś to nie chcę aby mi zniknęło konto na drugi dzień bo po kasie pewnie i zakupach.

W linku pod hasłem które mi wysłałeś czytamy "Also, please do not worry, because even if your email address is not verified, it will not affect your account."
Rozmawiając na czacie online koleś kazał mi wypełnić jakiś formularz jakby reklamacyjny ale i tak cały był pusty bo niczego nie kupowałem, anie nie zmieniałem danych tylko był sam email. I kazał mi czekać dwa dni na potwierdzenie. No dwa dni ? To aż mi się zakupów tam odechciało. Mówił, że niby mogę kupić ale potem żeby czekać dwa dni. Raz tak raz tak sam chyba nie wiedział co się dzieje. Albo mi mówi żebym drugie konto założył, jak ja 4 założyłem na różne maile i na żadne potwierdzenie nie przyszło. Ale jak się forma rejestracji zmieniła to może już nie wysyłają a koleś tego nie wie. No cyrk normalnie

Może ktoś z was zarejestrowałby się jeszcze raz i zobaczył jak to wygląda i czy przyjdzie ten email potwierdzający ?
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marcoos1 » 3 maja 2016, o 22:51

Innym wyjściem mogłoby być zakup przedmiotu za kilka centów i wtedy za kilka dni zobaczysz czy wszystko ok, ale.....
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W takim razie faktycznie może lepiej odpuść sobie zakupy w Chinach. To jest zadanie tylko dla cierpliwych.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 3 maja 2016, o 23:18

O zakupie czegoś za kilka centów myślałem, ale specjalnie robić przelew itd aby kupić coś mało potrzebnego.
Jeśli chodzi o te dwa dni to w oczekiwaniu na towar to nie wiele. Ale czy ktoś miał z was taki problem ? Bo chyba zarejestrować można się szybko.
Do tego widziałem filmik na yt ruski na którym koleś się rejestrował już na tym nowym formularzu i od razu miał mail potwierdzający a u mnie lipa.
Przez ten czat też mi nie mógł odpowiedzieć czy zawsze wysyłają a może nie. Skoro podał mi link do formy i kazał odesłać to czemu nie mógł potwierdzić od razu ? Mnie nie chodzi o to że trzeba by w ogóle czekać dwa dni tylko o takie problemy z rejestracją, to co będzie dalej, aż strach kupować.
Może ktoś z was się zarejestruje na nowo i zobaczy co z tym mailem, może mój komp ma jakąś blokadę na maile z chin :-/

Wszedłem jeszcze raz na ten czat i pisałem z jakąś kobitką
Piszę o co chodzi itd
Ona mówi, że nie wie czemu email nie przyszedł ale zapytała czy ten email który podała to mój itd, ja że tak i wysłała mi link do takiej pełnej formy z adresem itd Którą wypełniłem i wysłałem , i mówi, że moje konto jest, że jest ważne i mogę spokojnie kupować i nic nie nie przepadnie itd I zapewniała, że wszystko ok. No chyba trzeba jej wierzyć. Nie wiem co tamten wymyślił jakąś formę jak do reklamacji i kazał mi dwa dni czekać.
Ale może ktoś się zarejestruje i zobaczy jak z tym mailem ? Konto można potem usunąć
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Glaniu » 4 maja 2016, o 01:31

Przez aplikacje mobilną na BangGood kupiłem przedmiot płacąc PP problem w tym, że nie byłem zalogowany i przyszło mi tylko potwierdzenie z PP a statusu śledzić nie mogę. Co dalej?

Wiem, że ktoś już o to pytał, ale bez odpowiedzi.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Glaniu
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 01:08

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 4 maja 2016, o 18:11

Dziś zrobiłem taki myk, że zarejestrowałem się do Alibaba i co mail potwierdzający przyszedł. I na te dane mogę się logować do Aliexpres i tam w formularzu mam mail jako potwierdzony. To może lepiej byłoby używać w tym przypadku tych danych od Alibaby ?
Byłem ciekaw czemu nie przychodzą maile od ALiexpres, kliknąłem że nie pamiętam hasła i aby odnowić przyszedł mail z kodem, ale wszystko od alibaba ale jednak coś od nich dochodzi

Ha potwierdziłem ten mail w banalnie prosty sposób tylko sam musiałem do tego dojść. Ale dwa chińczyki nie potrafiły mi tego powiedzieć jak to zrobić a jeden kazał wypełnić jakiś formularz reklamacyjny i jeszcze dwa dni kazał czekać. Ehh
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama