• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez karcin » 21 lip 2014, o 16:01

Witam,
mam małe pytanko :)

dostałem telefon i nie łapie mi ostrości kamera
otworzyłem spór w którym chciałem kasę na naprawę telefonu tutaj u nas w Polsce ale sprzedawca zaproponował abym wysłał telefon do niego a on wymieni na sprawny model.
pytanie brzmi:
czy jak zaakceptuje ten spór to będzie oznaczało że już się dogadaliśmy i ochrona kupującego przestaje działać ? (teraz jeszcze zostało mi 46dni ochrony) czy ochrona kupującego nie przestaje działać dopóki nie kliknę w CONFIRM ORDER RECEIVED ?

Ogólnie to jak otworze spór i sprzedawca go zaakceptuje to jest to równoznaczne z całkowitym dogadaniem się i z potwierdzeniem odbioru ? bo myślałem, żeby zmodyfikować spór żeby mi zwrócił 12$ (koszty wysyłki do chin) i wtedy jak on zaakceptuje to ja dostane 12$ na wysyłkę, ale mam obawy właśnie że wszystko się zakończy i ochrona kupującego również.

jestem świeżym kupującym i mam zerowe doświadczenie w sporach - bo zawsze było wszystko OK

Jak wg was to najlepiej rozwiązać ? koleś wydaje sie kumaty, ma 99,5% pozytywnych komentarzy, telefonów sprzedał już dużo i każdy zadowolony.
karcin
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 maja 2014, o 13:49
Telefon:: Jiayu

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Maria1977 » 23 lip 2014, o 20:13

Proszę o info w nast. sprawie : przesyłka została do mnie nadana 10.06 i utkneła na lotnisku 14.06 Status Packed sent i cisza. Pisałam do sprzedawcy 2 razy bo konczył się czas. Chciałam otworzyc spór 2 dni przed koncem ale sprzedawca przedłużył czas o 35 dni. I tutaj moje pytanie czy mógł wydłżyć czas bez mojej zgody?
Maria1977
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lip 2014, o 11:48
Telefon:: 2222222

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Libero » 23 lip 2014, o 21:45

A mi brakuje w 1 poście końcówki transakcji czyli feedback-ów.
Potwierdzamy zamówienie i wystawiamy feedback. Potem sprzedający wystawia nam. Po jakim czasie się pojawiają itp. Mógł by koś to dopisać wtedy by był cały proces :)
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez SpiderSSJ2 » 26 lip 2014, o 13:28

Witam
Bardzo proszę o pomoc z napisaniem maila do spemall.com.
Chce zakupić u nich MI3. Chciałem żeby obniżyli wartość przesyłki, wysłali ją jako gift i opisali ją należycie( tutaj pojawia się kolejne pytanie, co mają na niej napisać?).
Próbowałem już swoich sił, wspierałem się traslatorem ale niestety chyba mnie nie zrozumieli albo ich angielski jest jeszcze gorszy niż mój. :P
Może ma ktoś już jakąś gotową formułke? Myślę że niejednej osobie bardzo by się przydała. :)
SpiderSSJ2
 
Posty: 50
Dołączył(a): 8 lip 2014, o 18:22
Telefon:: Galaxy Ace

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez basa » 26 lip 2014, o 13:51

@SpiderSSj2
post49768.html
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez screame3r » 29 lip 2014, o 00:47

Witam. Mam takie pytanie - warto kupować za pomocą debetówki (główne konto, używane na co dzień), czy opłaty będą za duże i ryzyko kradzieży?
Bo zakładanie na nowo 3 nowych kont (paypal, karta wirtualna i konto walutowe) to dużo ceregieli, a i tak opłaty się pojawią.
screame3r
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 23:48
Telefon:: Huawei
ROM: Custom

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Jacuss » 29 lip 2014, o 01:10

screame3r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jaki bank?

Osobiście używam konta które nie jest moim głównym ponieważ tfu tfu byle haker może zrobić zakupy za moją kase :)
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez screame3r » 29 lip 2014, o 01:19

Na prawdę aż tak ryzykownie z tymi kontami?
BZWBK
screame3r
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 23:48
Telefon:: Huawei
ROM: Custom

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez marx » 29 lip 2014, o 11:00

Ryzyko jest niewielki, ale były juz przypadki nawet na tym forum że ktoś zacząl obciążać kartę
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Odp: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen

Postprzez swiezak82 » 29 lip 2014, o 11:17

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dlatego najlepiej jest ustawić limity transakcji na karcie 0zł, a zmieniać je tylko na czas płacenia kartą.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez screame3r » 29 lip 2014, o 11:56

A jak z kosztami przewalutowania? Opłaca się wgl. debetówką?
screame3r
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 lip 2014, o 23:48
Telefon:: Huawei
ROM: Custom

Re: Odp: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen

Postprzez swiezak82 » 29 lip 2014, o 12:05

screame3r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powiem tak nigdy nie płaciłem w PLN ale jak pierwszy raz płaciłem na Aliexpress karta w USD, to odrzucali moja płatność, były to kwoty coś koło 150$. Natomiast taka 7$ przeszła bez problemu. Później do nich napisałem, zweryfikowali moja kartę i było ok. Jak bym płacił wtedy w PLN to bym się wkurzył i to nieźle bo na takiej operacji pewnie z 50zl do tylu.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron