• Reklama

Mx4 pro 16gb vs letv x600 32gb

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Mx4 pro 16gb vs letv x600 32gb

Postprzez ra-vau » 12 sie 2016, o 21:40

Dokladnie, jw.
Nie bede pisal ile mialem telefonow, bo nie chwale sie (nie ma czym), lecz duzo...

Duzo takze znajomych, rodziny wciaglem w chinczyki... nie jestem przedstawicielem zadnej marki, niemam interesu, ale lubie dobrze doradzic.

Jesli mialbym wybrac cubota, albo meizu mx4 czy note 3... Wybieram meizu i koniec.

Juz tu bylo troche osob wychwalajacych telefony takie jak umi, czy elephone... Poszukaj co potem czekalo wlasci ieli touch, czy p7000... Co sie dzieje po pol roku, jakie wady sa itd... Meizu produkuje juz troche czasu, wczesniej odtwarzacze mp3... Potem telefony... W domu mam m2 note (nie moj) spadl juz setki razy, wala sie w torebce, noszony w silikonie, dziala i wyglada jak nowy po roku ponad czasu, kupiony w przedsprzedaży.

Nie mowie ze Cubot to zle wyjscie, mowie ze ja bym na niego nie postawił, chyba ze wiedzialbym ze to telefon do pobawienia sie na miesiac i odsprzedaży ;]
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 113

Reklama

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 00:07

Wiesz, to takie wrzucanie każdej mniej znanej firmy do jednego wora. Kiedyś Meizu też był w oczach ludzi tylko chińskim dziadostwem, o którym nikt nie słyszał. Zapewne tak samo byś o nim powiedział, ale jak ludzie zaczęli powoli kupować i okazało się że robią telefony dobrej jakości to stał się popularny. Znam kilka innych chińczyków i oceniam na podstawie ich porównań i jakości różnych elementów. Inaczej się chyba nie da ocenić czy coś jest dobre czy nie. Umi, Elephone nie znam ale widziałem sporo narzekań na forach, na markę Cubot nie na prawie w ogóle narzekań, kupiłem na próbę i od teraz szanuję tą markę bo wsadza dobrej klasy elementy w coś, czego nie widać w danych technicznych (ekran, dotyk, głośnik do rozmów), czyli to znak że można im trochę zaufać bo dbają o dobrą jakość i nie oszczędzają na tym na czym można po cichu zaoszczędzić. Nawet ten "marny" aparat 5mpix robi lepsze zdjęcia od wielu innych chińczyków z 8mpix. Nie do końca przekonują mnie argumenty typu, że firma bardziej znana i BYĆ MOŻE bardziej trwała (jest to wątpliwe przypuszczenie).
Bo idąc tym tropem można ograniczyć się tylko do Sony lub Samsung, Iphone'a bo to są jeszcze bardziej sprawdzone i pewniejsze marki ;)
Tak czy inaczej można kupić niezły telefon obecnie za małe pieniądze, porównując do tego co było rok temu to przepaść. Stąd też wniosek że nie ma sensu przepłacać za telefon i dokładać do tych "markowych", bo za jakieś dwa lata i tak pewnie pójdzie do wymiany.
basswitek

Pochwały: 12

Postprzez Flyagaric » 13 sie 2016, o 01:26

Oddalasz się od meritum, a jest jak chłopaki mówią. Meizu już nie musi niczego udowadniać. Mają ugruntowaną pozycję i wiadomym jest, że na ich fonach można polegać. Dodatkowo mają świetny i regularnie wspierany soft! Jeśli dla ciebie to noname, to zwyczajnie nie masz rozeznania.
Cubot niczego jeszcze nie pokazał. Jak dalej pozostaną poza sferą narzekań, to pewnie niedługo dojdą do takiej marki. Faktycznie, narzekań nie widziałem - przyznaję, ale ogólnie, to jeszcze mało ludzi pisze o tych fonach.
Ważniejsze jest co innego - Cubot ponoć ma oficjalną dystrybucję i gwarancję w Polsce (tylko na polskie egzemplarze raczej), jeśli tak faktycznie jest, to jest to bardzo duża zaleta, o której nikt do tej pory nie wspomniał. To stawia ich w innym świetle. Mimo wszystko - jakościowo na 100% nie doszli jeszcze do poziomu telefonów z tematu.
Trzeba też dodać, że w oficjalnej dystrybucji jest też u nas Meizu, ale ten model z tematu jest już dawno niedostępny.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez kombajnik » 13 sie 2016, o 01:51

A co się dzieje w meizu m2? :)

Wysłane z mojego P6000 5.0 01 przy użyciu Tapatalka
kombajnik
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez Flyagaric » 13 sie 2016, o 03:13

kombajnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W moim nic. Córa dalej używa - najmniejszego problemu. Niedługo dostanie go dziadek i tez pewnie będzie zadowolony.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 07:47

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To takie gdybanie trochę, doszli czy nie doszli. Trzeba by sprawdzić porównując ich modele z podobnych półek cenowych. Podstawowe rzeczy świadczące o jakości jak dotyk, ekran, jakość wykonania, głośnik do rozmów to ten sam poziom co Meizu. Jedyną niewiadomą jest wsparcie i trwałość, ale nie można zakładać że na pewno są gorsze, bo to nie równie uznana marka. Co do tego wsparcia, to myślę że większość telefonów na czystym androidzie wcale nie potrzebuje większego wsparcia, jak Meizu do tej nakładki Flyme, która ma ciągle nie naprawione bugi i komplikuje wiele spraw dla normalnego użytkownika. Mnie Flyme już mocno zniechęciło do siebie a miałem wypróbować MX4 (podobają mi się te proporcje ekranu). Ciekawe jak z MIUI w Xiaomi i czy tu też będzie potrzebna interwencja z długimi aktualizacjami, konfiguracjami żeby doprowadzić telefon do jakiejś normalnej używalności. Z tego co kojarzę to LETV też używa jednej z tych nakładek i też są problemy z działaniem sądząc po wpisach na forum. Takie telefony rzeczywiście potrzebują tego wsparcia, zamiast normalnie od początku działać :-x
basswitek

Postprzez ra-vau » 13 sie 2016, o 12:10

http://forum.cubot.net/viewtopic.php?t=235
https://m.youtube.com/watch?v=ZIxEbfP0L_Y
http://forum.cubot.net/viewtopic.php?t=220

http://forum.banggood.com/forum-topic-23836.html

Jakies pierwsze z brzegu... Pozatym jest opcja ze osoba z PR "dystrybutora" (raczej sprowadzajacego kontener z tymi cubotami) robi akce marketingowa, wiec niewiem po co tu sie silimy...

Do zainteresowanego, o ile nie jest pracownikiem... : KUP CUBOT'A (moga to byc i klapki, legendatne nawiasem mowiac, może na tym chce budowac marke wlasciciel firmy Cubot) i napisz tutaj wrazenia po miesiacu, pol roku i roku. O to chodzi by odkrywac nowe! Ja, ani osoby którym doradzam niechca byc krolikami doswiadczalnymi, wiec kupują sprawdzone rozwiązania. Jesli twierdzisz ze marka cubot juz robi taki sprzet jak meizu, to KUP I SPRAWDŹ opisujac tu przy okazji ten fakt. Moze grono nabywcow sie zwiększy.

Ps. Akcja z "polecaniem produktow" i takim pr miala tez miejsce jak bylo w PL "dwoch przedstawicieli Jiayu", jeden prawdziwszy od drugiego, tez takie watki sprytnie powstawały

Ps2. Obaj "dystrybutorzy" juz nie sa przedstawicielami jiayu ktorego w PL juz nie sprzedają ;-)

Ps3. Co nie oznacza ze jiayu bylo zle, czy jest... Do dzis mam g4s który byl swietnym telefonem - ot ciekawostki, moze cubot bedzie nowym jiayu ;]
ra-vau
NewsMan

Postprzez Flyagaric » 13 sie 2016, o 16:34

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ma żadnego gdybania. Są lepsze i mają ugruntowaną pozycję - tyle.
Jak ważne jest wsparcie dobitnie pokazuje przykład LeTV. Pierwsze softy nie błyszczały. Ale fony są genialnie wykonane i bronią się znakomitymi cenami. Słyną z tego.
Cubotami jeszcze się nikt tak nie ekscytował.
Generalnie, chinole rzadko wychodzą z idealnie dopracowanymi softami i bez bugów, więc ważne żeby wiedzieć, że producent będzie je poprawiał w przyszłości. Nie mam pojęcia jak, u Cubotów, ale też jeszcze zachwytów nie widziałem.
Flyme jest genialne, ale jak komuś nie pasuje, to instaluje sobie Nova, Apex, itd i załatwione. Ważne, że ich Andki są dopracowane i poprawiane.

Bierz pan Cubota, ale na polecanie go innym na równi z Meizu i LeTV - jak pisałem - jest dużo za wcześnie.
Flyagaric
VIP

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 21:15

Aha, czyli lepsze bo lepsze i koniec, nie wolno porównać nawet komuś kto miał w ręku te telefony :lol:
Ja piszę z poziomu normalnego użytkownika, obiektywnie starałem się napisać wrażenia z użytkowania, nie jestem zapatrzony na żadną markę i niczego nie faworyzuję tylko dlatego bo jest już bardziej "uznaną" w świecie marką.
Andki Meizu są dopracowane ? Aż za bardzo bo smsy nie przychodzą i jest to wina Flyme na oficjalnym nowym globalnym romie nie od dziś, o czym trąbią na forach. Nie wiem, może to taka polityka, żeby rok czasu ciągle coś poprawiać, naprawiać i stwarzać wrażenie że jest to wsparcie :lol: A inne telefony sobie działają jak należy od razu albo po 2-3 szybkich OTA update'ach, zaraz po wypuszczeniu na rynek.

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam nadzieję że nie sugerujesz jakbym był powiązany z tą marką, bo to bzdura.
basswitek

Postprzez bergmen » 13 sie 2016, o 22:02

@basswitek
ile czasu korzystałeś z tego telefonu? i w ogóle z jakiego?
Bo póki co piszesz że Cubot jest lepszy bo jest lepszy... Nie piszesz żadnych konkretów
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 27

Postprzez basswitek » 13 sie 2016, o 23:48

Nie pisałem tak, ja piszę że jakością wcale nie powinny odbiegać od Meizu. To inni użytkownicy nie mający styczności z Cubotem piszą że np Meizu, Letv są dużo lepsze, bo tak i już, zero konkretów. Note S ma mój ojciec, H2 ma mój wujek, obydwoma się bawiłem dłuższy czas. MX4 Pro ma moja siostra, też go dobrze poznałem bo byłem zmuszony całe dwa dni działać na nim aby doprowadzić go do używalności. Pisałem wcześniej, m.in. Cuboty mają świetnie działające ekrany, dotyk i obraz. Jak dla mnie nawet ciut lepiej od MX4 PRO, więc nie widzę powodu aby wierzyć w ciemno, że niższe serie Meizu miałyby być w tym lub innych aspektach na pewno lepsze, bo ktoś tak ocenia nie na podstawie realnych porównań tylko na podstawie popularności marki. Najlepiej kupić Iphone, Samsunga, Sony, najbardziej uznane w świecie telefony, na pewno każdy jest lepszy od wszystkich Chinoli, to dokładnie taka sama argumentacja.
basswitek

Postprzez ra-vau » 14 sie 2016, o 01:30

OP sie nie odzywa, temat do zamkniecia, chyba ze cos dopowie, co wybral, dyskusja bezsensowna.
Jesli meizu z ekranem sharp'a w budzetowym note jest kiepski, albo gorszy niz te z cubota, to mysle ze raz dwa cubot pojawi sie w rankingach.

Ps. Wkleje tabele z maja, ranking najpopularniejszych smarfonow w chinach... Jakbys mial watpliwosci, piedwszy jest xiaomi mi5, w rankingu jest meizu metal, meizu pro 5 i meizu mx5. Podpowiem, bo mozesz byc zdziwiony, ze pomimo "swietnych parametrow i lepszych ekranow" w owym rankingu niema marki cubot... Moze 3 i 4 kwartal tego roku bedzie dla nich bardziej laskawy...
xD

Obrazek
ra-vau
NewsMan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?