• Reklama

Mx4 czy jiayu s3 Advanced

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Mx4 czy jiayu s3 Advanced

Postprzez xdrope » 30 mar 2015, o 11:55

Siema. Tak się ostatnio złożyło, że idzie do mnie jiayu s3 advanced, a w rączki może wpaść mi mx4. Dostałem dobrą propozycję z meizu, ale nie wiem czy się w niego pakować. Porównałbym sam, ale chcę uniknąć zbędnego rozgardiaszu z kupowaniem, sprawdzaniem i sprzedawaniem. Mx gwarancja w Polsce, a Jiayu w chinach. Raczej nie gram na telefonie, ale oczekuję dobrego aparatu do zdjęć i wideo oraz dobrej baterii. W internecie wszystkie porównania to reklama Jiayu, więc mam ograniczone zaufanie. Ktoś miał okazję mieć oba?
xdrope

Telefon:: 9305i
ROM: CM+BF

Reklama

Re: Mx4 czy jiayu s3 Advanced

Postprzez radier » 30 mar 2015, o 12:00

To widziałeś: http://pclab.pl/art62504-7.html

A Jiayu fajnie zrecenzował Shem: jiayu-s3-szczegolowa-recezja-t16863.html

IMO oba mają irytujące wady, które za takie pieniądze nie powinny mieć miejsca.
Sporo Jiayu S3 trafia szybko na sprzedaż, więc musi być coś na rzeczy.

Wnioski wyciągnij samemu.
radier
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: Samsung

Postprzez Quis » 30 mar 2015, o 12:10

Sporo Jiayu trafia na sprzedaż bo to popularny model i ludzie go zamawiają na handel. Sam się zastanawiałem co wybrać między tymi telefonami, zamówiłem Jiayu w wersji 2Gb i stwierdziłem że to mi wystarczy, nie ma co dopłacać do Meizu. Jestem zadowolony ze zdjęć i baterii, z video jest różnie.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez TLasky » 30 mar 2015, o 12:14

xdrope napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jiayu bawiłem się krótko (ok. 15 min.), ale jak dla mnie to zupełnie różna klasa sprzętu na korzyść Meizu. Jeśli dualsim i karta pamięci nie są dla Ciebie koniecznością to nie widzę argumentów przemawiających za Jiayu. Meizu nie najlepiej sprawdza się w grach (tzn. wszystko hula, ale potrafi się ostro zgrzać), które nie są dla Ciebie ważne i jego bateria szału nie robi (nie wiem jak w Jiayu- poczytaj w wątku o tym telefonie), bo po całym dniu dość intensywnego użytkowania zostaje jedynie kilka-kilkanaście %. Jeśli lubisz modyfikować soft to Flyme z Meizu może nie przypaść Ci do gustu (u mnie tak było, więc sprzedałem), ale dla kogoś kto chce telefonu po prostu używać jest to świetny wybór. Jak dla mnie gwarancja w PL jest ostatecznym argumentem za Meizu.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez bartazzz » 30 mar 2015, o 13:01

wziąłbym MEIZU
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez xdrope » 30 mar 2015, o 13:30

No to chyba i tak będę musiał porównać jak opinie są niejednoznaczne. Do meizu muszę dopłacić jakieś 300, ale w moich zastosowaniach chyba wygląda lepiej. Martwi mnie tykko jego budowa+wymienialność no baterii oraz te 2gb ramu (teraz mam 2 i styka, ale nie mam kilku apek do działania w tle + mam CM). Za to video i zdjęcia nocne wyglądają sporo na plus dla mx-a.
xdrope

Telefon:: 9305i
ROM: CM+BF

Postprzez TLasky » 30 mar 2015, o 14:02

Najlepszy możliwy wniosek- musisz sam ocenić obydwa organoleptycznie. Zaraz co prawda zostanę oskarżony o bycie fanboy-em Meizu (co jest niezgodne z prawda, bo jak wspomniałem- zrezygnowałem z niego przez Flyme), ale nie wiem co musiałbyś robić, żeby zadusić ramm w MX4, zwłaszcza, że ma on naprawdę szybkie taktowanie (933 MHz). Co do wymienialności baterii człowiek, który zajmuje się serwisem telefonów powiedział, że nie będzie miał z tym większego problemu i za przysłowiowe parę złotych może to dla mnie zrobić (aczkolwiek dodam, że jest naprawdę zdolnym specem od elektroniki). Co do budowy na pewno będziesz do MX4 potrzebował case, bo zrobi Ci prędzej czy później hop-siup na ziemię :-P. Polecam Nillkin hard case, bo przy nim traci najmniej na atrakcyjności. Ewentualnie można rozważyć wymianę tylnej klapki na aluminiową :-). Oprócz wspomnianych przeze mnie wcześniejszych zalet wg mnie (subiektywnie :-P) jest to po prostu przepiękny telefon, jeśli to ma jakieś znaczenie ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez victor44 » 31 mar 2015, o 13:01

jesli flyme Ci nie odpowiada, wrzuc sobie nakładke go luncher ex i po kłopocie, tez nie trawie za bardzo ich OSa, ale po pol roku uzytkowania mozna sie przyzwyczaic, jesli chcesz dwie kary wez note m1, ja mam 32gb jestem zadowolony z meizu nastepny moj fon to mx5 ;) pozdrawiam
victor44
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Powrót do Porównania telefonów