• Reklama

"Multimedialny" telefon dla kobiety (1200-1400)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

"Multimedialny" telefon dla kobiety (1200-1400)

Postprzez Crocodil » 10 mar 2016, o 17:59

Cena (bez VAT): około 1200-1400PLN
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: raczej nie więcej niż 5.5 cala, najlepiej Full HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: co najmniej 2GB RAM, 16 GB ROM (fajnie gdyby było rozszerzalne), procesor obojętny
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: obojętne ale wolałbym coś z bardziej rozpoznawalnych marek (np. Xiaomi, OnePlus, Huawei, Meizu)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): najlepiej Polska i z fakturą VAT ale nie przekreślam żadnych możliwości
Wymagania (parametry, funkcje): stosunkowo dobra "multimedialność" (aparat, głośnik), ładny wygląd i wygodne użytkowanie
Opis:

Witam,

Szukam nowego telefonu dla swojej narzeczonej. W tej chwili używa HTC One Mini i nadal jest z niego zadowolona ale niestety nadgryza go już coraz mocniej ząb czasu, a do tego pękł ekran. Smartfon nie jest wykorzystywany do grania, za to dosyć często robi zdjęcia i służy jako odtwarzacz muzyki - radio FM, streaming i MP3, przez słuchawki i przez głośniczek. Chciałbym żeby nowy aparat co najmniej równie dobrze się w tym sprawdzał, a przy tym był wygodny w użytkowaniu (obawiam się trochę "chińskich nakładek", bo sam nigdy z nich nie korzystałem). HTC ma ekran tylko 4.3", więc nie chciałbym żeby przeskok w wielkości był gigantyczny. Jako że to telefon dla kobiety, ładny wygląd też nie jest bez znaczenia.

Po przeszukaniu Internetu, moimi głównymi faworytami są:
  • OnePlus X
  • Xiaomi Mi4c
  • Huawei P8 lite
  • Honor 5X

Chętnie przeczytam wszelkie Wasze uwagi oraz wskazówki.

Pozdrawiam,
Crocodil
Crocodil

Reklama

Re: "Multimedialny" telefon dla kobiety (1200-1400)

Postprzez Herezja » 10 mar 2016, o 19:09

Jak znam życie zaraz ludzie podadzą Meizu M2 mini. Niby skoro tańszy ale dobre wykonanie itd i na pewno podoba się kobietom.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 29

Postprzez Quis » 10 mar 2016, o 19:13

W sumie to nie masz żadnych konkretnych wymagań, więc chyba nie ma sensu przepłacać i najlepiej wziąć najtańszy telefon z tego zestawienia - P8 Lite.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez Flyagaric » 11 mar 2016, o 11:58

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak ma być polski i z fakturą, to Meizu jest trafnym wyborem. W tym budżecie, to raczej MX4, lub M2/M1 Note - o ile można je jeszcze dostać. Ze wskazaniem na MX4 - multimedialność i zdjęcia: miodzio.
Proponuję przejrzeć asortyment EuroAGD i X-komu.
Równie dobrym pomysłem są Huawei. Test porównawczy Honora 5x - z uwagami dziewczyny właśnie - jest gdzieś na forum. Nie wiem za dużo o zdjęciach w tym fonie. Nie wiem, czy w tym budżecie nie dostaniesz już Honora 7 - duużo ciekawsza opcja.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez Crocodil » 11 mar 2016, o 12:17

Dzięki za podpowiedzi :) Szkoda że P8 lite jako jedyny ma ekran tylko HD a nie Full HD, a i procesor nie jest zbyt wydajny... Chociaż to akurat tylko moje problemy, bo dla narzeczonej będzie to absolutnie obojętne jeśli ekran wygląda w porządku i komórka działa płynnie ;-)

Honor 5X długo był moim faworytem do kupna ale właśnie po obejrzeniu tego porównawczego filmiku jakoś mniej mi się podoba. Pewnie dlatego że porównywany był z Redmi Note 3 Pro, przy którym wypadł trochę blado, a którego pewnie będę kupował dla samego siebie :-D

Rzeczywiście przejrzenie "zwykłych" sklepów może mi dać dodatkowe wskazówki :) Dotychczas obydwoje używaliśmy raczej standardowego Androida (ja mam Moto G pierwszej generacji) dlatego zastanawiam się jak wyglądało Wasze przejście na chińskie nakładki (a'la iOS). Da się przyzwyczaić / polubić czy jednak instalowaliście jakiegoś innego Launchera?
Crocodil

Postprzez Flyagaric » 11 mar 2016, o 12:41

Crocodil napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tym jest różnie. Flyme od Meizu bardzo mi się spodobała i kilkanascie sekund zajęło mi rozeznanie się w nim, choć do tej pory był raczej czysty Andek u mnie. Nakładka jest lekka i szybka. Moja córka nie miała problemu po przesiadce z iPhona3gs i Galaxy S3.
MIUI nie jest takie lekkie, ale też jest płynne i szybkie. Ma jeszcze więcej opcji customizacji i w sumie jest trochę podobne.
Wczesne wersje nakładki od Huawei nie miały przychylnych recenzji, a teraz jest wręcz przeciwnie, więc poszli z tym do przodu. Ich nakładka też jest bardziej podobna do poprzednich, niż do czystego Andka. Chodzi fajnie, ale inaczej.
Są jednak ludzie - wielu na tym forum - którzy nie mogli się przyzwyczaić do braku szuflady na appki i do dziś pielęgnują negatywne wrazenie, jakie ten brak na nich od początku wywarł.
Sprawa subiektywna.

Zaletą wymienionych (poza MIUI Xiaomi) nakładek jest, że są dostepne w polskich sieciach i można je wziąć do ręki i wypróbować sobie samemu (dać lasce spróbować) telefon, żeby nie było żadnych wątpliwości co do użytej nakładki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez Maltis » 12 mar 2016, o 22:12

Nie chce mi się wszystkiego czytać, ale kup jej Mi4 i będzie wyśmienicie.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20

Powrót do Jaki telefon kupić ?