• Reklama

Możliwie najbardziej opłacalny tel. do 1200zł (z vat)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Możliwie najbardziej opłacalny tel. do 1200zł (z vat)

Postprzez HooCairs » 13 wrz 2014, o 21:25

Witam, przymierzam się do zakupu mojego pierwszego "sensowniejszego" smartfona, do tej pory telefon służył mi niemalże tylko do dzwonienia i sms'owania, dlatego proszę o poradę bardziej doświadczone osoby. Głównie zależy mi na tym bym nie musiał go wymieniać w ciągu przyszłych kilku lat. Bardzo ważna jest dla mnie długo trzymająca bateria i jakość odtwarzanej muzyki na słuchawkach. Z tego co widziałem jakość zdjęć i matryce w chińczykach są podobne w danych przedziałach cenowych, więc pomijam te aspekty. Nie planuję jakoś szczególnie katować gier, ale na pewno będę masowo korzystał z internetu. Wszelkie modele, które nie obsługują kart SD, a ich wersje 64GB przekraczają budżet - odpadają, gdyż zamierzam trzymać dużo muzyki i filmów. Wizja telefonu powyżej 5 cali, albo z ogromnymi ramkami mnie trochę odstrasza, więc takie też odpadają. Dual sim traktuję jako miły dodatek (mam tutaj na myśli Aero2), ale nie jest obligatoryjny.

Budżet bliżej nieokreślony, ale chciałbym się zamknąć w 1200zł z ewentualnym vatem. Jak już pisałem, najbardziej zależy mi na tym by ten telefon starczył mi na długo. Jeśli zostanę uświadomiony, że 2 lata to maks, będę skłonny ograniczyć budżet nawet do połowy, gdyż zwyczajnie szkoda mi kasy na coś co będę musiał szybko wymieniać... :-P

Pozwoliłem sobie wybrać kilka telefonów od sprawdzonych sprzedawców w aliexpress.com, nie będę wklejał linków tylko wypiszę ceny, żebym mógł zostać ewentualnie uświadomiony, że przepłacam ;-)
- ZTE Nubia Z7 Mini___________________________________310$
- ZOPO ZP998________________________________________ 290$
- HUAWEI Honor 3C 4G LTE 2GB 16+8GB ________________ 230$
- Huawei Honor 6_____________________________________ 380$ (zdaję sobie sprawę, że mocno przekracza budżet, ale jest też chyba sporo lepszy od reszty)
- Xiaomi Red Rice 1S__________________________________ 150$
- Xiaomi Mi3 64GB ____________________________________385$ (podobnie jak przy Honor 6)
- ZTE V5 ____________________________________________ 180$
- ASUS ZenFone 6 ____________________________________ 250$
- jakiś "niechiński" flagowiec :lol:
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Możliwie najbardziej opłacalny tel. do 1200zł (z vat)

Postprzez mrergie » 13 wrz 2014, o 21:35

Zdecydowanie najlepszym stosunkiem cena/możliwości cechuje się Zenfone 5 więc jest on najbardziej opłacalny. Ale mając do dyspozycji taki budżet nie ma co się ograniczać i warto celować w coś jeszcze znacznie lepszego, i tutaj polecam kierować się w stronę pojedynku Mi3 64GB z Honorem 6. Zalety Honora to przede wszystkim LTE Cat.6 (najlepsza wersja LTE), dual SIM oraz slot na karty pamięci, cała reszta jest raczej porównywalna z Mi3 lub nawet nieco lepsza. H6 byłby zresztą moim faworytem spośród telefonów w takim przedziale cenowym.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez HooCairs » 13 wrz 2014, o 22:46

A czy podane przeze mnie ceny są adekwatne, czy szukać dalej po zaufanych sklepach? Przy okazji, w pierwszym poście o tym zapomniałem, może warto trochę poczekać? W sumie wcale nie spieszy mi się z zakupem.
HooCairs
AKTYWNY

Postprzez HooCairs » 14 wrz 2014, o 17:48

Zagłębiając się w temat uznałem, że nie potrzebuję wydawać aż tyle na telefon (mowa tu o honorze 6 i mi3). Aktualnie wybieram spośród Zenfone 5 2/16, Lenovo a8 a806 i Coolpad F1. Swego czasu rozważałem też zakup Huawei 3C 2/16, ale trafiłem na wiele opinii, że jest on klasę niżej od Zenfona. Choć do tej pory korzystam w 90% z wi-fi to w przyszłości na pewno będę potrzebował internetu mobilnego i zastanawiam się czy LTE ma sens. Z tej trójki jako jedyny obsługuje go lenovo, ale za to ma jeden slot na kartę sim, przez co odpada aero (pozostawiające zresztą sporo do życzenia). Jest też ZF5 z lte, ale z tego co czytałem to nie dość, że kosztuje sporo więcej, to ma gorsze parametry. Oprócz tego nie znalazłem niczego co by przeważało na korzyść lub niekorzyść któregokolwiek z telefonów, przy czy o lenovo ogólnie mało wiadomo. Mimo, że czytałem już wiele recenzji i porównań, liczę, że ktoś ułatwi mi wybór, być może jest jeszcze jakiś warty uwagi telefon warty około 200$ :-P
HooCairs
AKTYWNY

Postprzez ddr » 14 wrz 2014, o 18:03

Zenfone 5 2/16 :-P.
Lte jest na obecną chwilę nieprzydatne, zanim się coś w tej kwestii zmieni to zmienisz telefon jeszcze ze dwa razy gdzie w któryś już na siłę wcisną ten moduł.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez arkanine » 15 wrz 2014, o 00:46

Nubia z7. Nie max i nie mini.
Cześć, jestem Piotr.Geekbuying i reprezentuję Geekbuying Polska.
arkanine

Telefon:: wt19

Postprzez peterg6 » 15 wrz 2014, o 09:26

@up
Jeszcze jej nie ma. A jak będzie to nawet bez vatu przekroczy budżet
peterg6

Pochwały: 3
Telefon:: Cool1 dual

Powrót do Jaki telefon kupić ?