• Reklama

Monokular z Ali - uszkodzenie.

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Monokular z Ali - uszkodzenie.

Postprzez pająk38 » 11 wrz 2014, o 14:18

Dzisiaj odebrałem monokular no i uszkodzona gumowa obudowa - czy można domagać się jakiejś refundacji .
Ogólnie jakość obrazu zadowalająca , ale jak miałbym kupić w sklepie stacjonarnym z takim uszkodzeniem to bym nie kupił .

Monokular kosztował 17,5USD .

Obrazek
Obrazek

Ali schodzi na psy , albo dostaje produkt używany albo z wadą , nie wysyłają produktów .
Mam już otwarty spór eskalowany , teraz nie wiem co z tym monokularem , no i mam jeszcze jedną przesyłkę której kitajec nie wysłał .
Ostatnio edytowano 11 wrz 2014, o 14:28 przez pająk38, łącznie edytowano 1 raz
pająk38

Reklama

Re: Monokular z Ali - uszkodzenie.

Postprzez faraon20 » 11 wrz 2014, o 14:21

Raczej delikatne to "uszkodzenie". Ja bym tu widział raczej rabat w postaci kilku dolarów ale to też zależy od tego ile ten monokular kosztował.
faraon20

Pochwały: 3
Telefon:: Huawei Y300

Postprzez fake4r » 11 wrz 2014, o 14:30

Trochę przesadzasz według mnie z tym "uszkodzeniem" no ale rozumiem że kupując coś chciało by się żeby było nowe i bez skazy. Jednakże należy pamiętać że wszystkie tego typu tanie rzeczy z Chin, (bo podejrzewam że to kosztowało kilka lub kilkanaście $) mogą mieć zawsze jakąś mini wadę, niedoróbkę itd. Bo to jest tani że tak powiem "badziew" i produkcja masowa więc nikt specjalnie nie przejmuje się przy produkcji czy kontroli jakości takich rzeczy. Oczywiście możesz otworzyć spór i żądać częściowej rekompensaty.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez pająk38 » 11 wrz 2014, o 14:40

Może i przesadzam ale zapłaciłem za produkt bez uszkodzeń , wiem że to jest produkcja wielomilionowa bez kontroli , ale na aukcji nie ma nigdzie napisane że produkt może mieć wady fabryczne .
Poza ty czytałem w wątku o zegarkach że otwierają spory bo gdzieś jest lekko zarysowane szkiełko , ale przecież to nie wpływa na jakość użytkowania ale czy taki produkt jest w 100% sprawny .
pająk38

Postprzez Robbo » 11 wrz 2014, o 15:14

Otwieraj i zażądaj zwrotu połowy wartości. W końcu Chińczyk zgodzi się na 4-5 $.

Naklikane z Onda v989
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez hellhammer » 11 wrz 2014, o 16:03

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To idz do sklepu ziobazc ile takie zabawki kosztuja w PL :) w sklepie militarnym lub z optryka:) i wtedy mozna mowic o jakosci ale cena nieprownywalnie wieksza. Kupujesz chinski szmelc za 17 dolarow liczac po zlym kursie za mniej niz 50zł i oczekujesz jakosci i idealnosci? Nie realne!!! Jeszcze sie awanturuje :D chcesz oszednosci czy jakosci? bo jedno z drugim nie idzie w parze wiec co to wogole za temat?

Spor oczywscie zalozl, zawsze jakies tam pieniazki mozesz uciac, ale mysle ze to szukanie dziury w calym. wiecej Cie wrazie w wyniesie wyslka do chin i czekanie niz ta rzecz jest warta, tak naprawe.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez pająk38 » 11 wrz 2014, o 16:15

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To idz do sklepu ziobazc ile takie zabawki kosztuja w PL :) w sklepie militarnym lub z optryka:) i wtedy mozna mowic o jakosci ale cena nieprownywalnie wieksza. Kupujesz chinski szmelc za 17 dolarow liczac po zlym kursie za mniej niz 50zł i oczekujesz jakosci i idealnosci? Nie realne!!! Jeszcze sie awanturuje :D chcesz oszednosci czy jakosci? bo jedno z drugim nie idzie w parze wiec co to wogole za temat?

Spor oczywscie zalozl, zawsze jakies tam pieniazki mozesz uciac, ale mysle ze to szukanie dziury w calym. wiecej Cie wrazie w wyniesie wyslka do chin i czekanie niz ta rzecz jest warta, tak naprawe.

No cóż chyba niektórzy pomylili tematy , ale życzę Ci kolego aby każda twoja przesyłka była z wadą .
pająk38

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić