• Reklama

MoneyBookers Skrill Internetowy system płatności

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

MoneyBookers Skrill Internetowy system płatności

Postprzez marx » 8 sie 2011, o 22:11

Największy w Europie portfel internetowy, oferujący płatności przechodzi zmianę nazewnictwa. Od 2012 roku całkowicie zmienił nazwę i słowo “Moneybookers” już nie pojawia się w jego nazwie. Nowa nazwa to Skrill ale przez pewien czas aby przyzwyczaić swoich klientów będzie to “Skrill Moneybookers”.

Przy zakładaniu konta jest tylko jeden wymóg formalny : musisz mieć ukończone 18 lat co zostanie sprawdzone przy weryfikacji konta. Jeżeli jesteś niepełnoletni zapytaj rodziców, czy możesz się zapisać na ich dane osobowe.

Strona dostępna jest w 12 językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, polskim, greckim, rumuńskim, rosyjskim, tureckim, chińskim oraz czeskim.

Otwarcie konta Moneybookers zajmuje dosłownie chwilę i jest bardzo proste.

Transfer środków

Przelewanie pieniędzy na konto Skrill możliwe jest na kilka sposobów:

Natychmiastowy przelew bankowy online (opłaty wynoszą od 0% do 0.90%, w zależności od banku)
Przelew bankowy (wolny od opłat, przetworzenie wpłaty zajmuje 2-5 dni)
Karty kredytowe (opłaty wynoszą 1.90%, doładowanie jest natychmiastowe):
Visa
MasterCard
Diners
American Express
JCB
Delta / Visa Debit
Visa Electron

Weryfikacja konta i limity

Limity transakcji, jak również limity wypłat są ustalane indywidualnie dla każdego klienta, w zależności od kraju zamieszkania i ilości sposobów, na jakie klient zweryfikował swoje konto. Ogólnie limity sięgają 32,000€, jednak można je dodatkowo zwiększyć przystępując do Programu Skrill VIP.

Limity transakcji można zwiększyć poprzez weryfikację:

Konta bankowego
Adresu zamieszkania
Karty kredytowej / debetowej

Po weryfikacji wszystkich pozycji z listy, Twoje limity sięgną dziesiątek tysięcy dolarów. Lojalni klienci mogą zwiększyć swoje limity przystępując do programu VIP oferowanego przez Skrill.

Aby otrzymać pieniądze na konto Skrill moneybookers , nie musisz być jego posiadaczem! Loginem w systemie jest adres e-mail, tak więc po przelewie otrzymasz wiadomość o przekazie pieniędzy, które będą dostępne po aktywowaniu konta.

Opłaty

Przelewa środków na konto Skrill objęty jest opłatą wynoszącą od 0% to 0.90% w przypadku przelewów bankowych i stałą opłatą w wysokości 1.90% dla kart kredytowych. Klienci VIP mogą przelewać środki na konto Skrill bezpłatnie.

Koszty wypłaty pieniędzy zaczynają się od 2.38$ dla przelewów bankowych i kart Visa, wypłaty realizowane w czekach objęte są zaś opłatą w wysokości 4.63$.

Opłata za przelew środków na inne konto Skrill wynosi zaledwie 1%, co w porównaniu do innych ePortfeli to bardzo mało (dla porównania, opłaty w PayPal zaczynają się od 3.4%). Nie ma żadnych opłat za prowadzenie konta dla użytkowników, którzy zalogują się na konto lub dokonają jakiejkolwiek transakcji w okresie 18 miesięcy.

Waluty

Do walut akceptowanych przez Skrill należą: baht tajlandzki, dihram, dinar Bahrainu, dinar jordancki, dinar Kuwejtu, dirham marokański, dinar tunezyjski, dolar Hong Kongu, dolar amerykański, dolar australijski, dolar kanadyjski, dolar nowozelandzki, dolar singapurski, dolar tajwański, euro, forint węgierski, frank szwajcarski, funt brytyjski, jen japoński, korona czeska, korona duńska, korona estońska, korona islandzka, korona norweska, korona szwedzka, korona słowacka, kuna chorwacka, lewa bułgarska, litewski lit, malezyjski ringgit, nowa lira turecka, polski złoty, rand południowoafrykański, rial Kataru, rial Omanu, rial saudyjski, rumuńska leja, rupia indyjska, szekel izraelski, won południowokoreański oraz łotewski łat. Strona internetowa tej firmy posiada następujące wersje językowe: angielską, chińską, czeską, francuską, grecką, hiszpańską, polską, rosyjską, rumuńską, turecką oraz włoską.

Aby odbierać pieniądze na MoneyBookers, jako ID konta podajesz adres email na jaki założyłeś konto.

Pieniądze z Skrill możesz wypłacić bezpośrednio na dowolne konto bankowe.

ponieważ nie ma obecnie możliwości płacenia na aliexpress przez paypal pozostaje nam bezpłatny skrill

Więc zaczynamy od przelania pieniędzy na konto moneybookers skrill np z bezpłatnego konta bankowego eKonto w mBanku. Musimy przelać kwotę w złotówkach z delikatnym zapasem na wahania kursu $, do kwoty jaką będziemy płacić na aliexpress doliczamy ok 10 groszy na każdy dolar licząc z kursu NBP

Pieniądze pojawią sie na koncie skrill po około 2 dniach od wpłaty za pomocą zwykłego przelewu. Jest też opcja błyskawicznego przelania pieniędzy.

Jak już mamy kasę na koncie możemy dokonać płatności lub zrobić zakup i od razu zapłacić.
W tym celu robimy wszystkie kroki opisane w tym temacie http://telchina.pl/aliexpress-tanie-zak ... vt1611.htm i w momencie wyboru sposobu płatności wybieramy moneybookers
Obrazek

Następnie logujemy się naszym adresem email, hasłem i przepisujemy cyfry kodu zabezpieczającego.
Obrazek

Następnie wybieramy metodę płatności (z bieżącego salda) i potwierdzamy
Obrazek

Widzimy okno poprawnego dokonania płatności
Obrazek

Możemy później sprawdzić logując się bezpośrednio do skrill ile nas to kosztowało złotówek w zakładce "wyciąg z konta"
Obrazek

POWYŻSZY PORADNIK MOŻNA KOPIOWAĆ W INTERNECIE W NIEZMIENIONEJ TREŚCI I FORMIE
Ostatnio edytowano 9 gru 2012, o 00:56 przez marx, łącznie edytowano 19 razy
marx
Administrator

Pochwały: 218

Reklama

Postprzez adamfon » 9 sie 2011, o 01:46

A więc:

Kupiłem teraz na aliexpress Sciphona I68 4G WIFI za $54,49 czyli teoretycznie przeliczając wychodzi prawie 155 zł.

Założyłem konto na moneybookers.
Wpłaciłem z konta Pekao 157 zł myśląc, że wystarczy mi na telefon. Opłata jaka wyszła za przelanie pieniędzy to około 1,50.

Biorę się za płatność wybierając na aliexpress moneybookers, loguję się na swoje konto i nic. I tak z 10 razy. Dopłaciłem jeszcze 10 zł na konto i dopiero mi to przeszło. Zostało parę złotych na koncie moneybookers.

Także jeżeli płacicie przez moneybookers to lepiej wpłaćcie o 10 złotych więcej niż zakładana suma ponieważ przelicznik walut na moneybookers jest trochę wyższy.

Teraz tylko pozostaje mi czekać na telefon.

Jak dojdzie to wam napiszę i może zrobię jakiś mały test tego telefonu.

Pozdrawiam
adamfon
AKTYWNY

Postprzez seebeeck » 9 sie 2011, o 20:03

Też byłem zmuszony do założenia konta po tym jak aliexpress zrezygnował z paypal i wydaje mi się że płacę więcej, tam bezpłatnie doładowywałem sobie konto tu już muszę płacić 0,9% bo mam w mbanku (zostaje alternatywa zwykłego przelewu nawet przez mank online ale trzeba czekać 2-5 dni). W paypalu wydawało mi się, że przewalutowanie szło po kursie zbliżonym do sprzedaży dolara, natomiast dzisiaj przelewam przez moneybookers i zawyżyło mi 5 zł przy 70$ w porównaniu do obecnej sprzedaży USD.
Jeśli się mylę proszę o uwagi.
Mam konto w mbanku karta debetowa Visa, czy mogę płacić kartą na aliexpress bo jest dostępna i czy wyjdzie taniej przewalutowania, miał ktoś jakieś doświadczenia?
seebeeck

Postprzez adamfon » 10 sie 2011, o 00:03

a można wiedzieć co zakupiłeś, jeżeli kupowałeś telefon? (jeżeli nie telefon to nie pisz) ;d
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 31 sty 2012, o 17:49

kupując dziś na aliexpres i płacąc przez Skrill (dawniej Moneybookers ) doliczyli mi do oficjalnego kursu dolara 8 groszy na każdym dolarze
marx
Administrator

Postprzez adamfon » 31 sty 2012, o 20:58

Na każdym dolarze? Pogięło ich.
A wszystko normalnie funkcjonuje? Bo teraz od Ciebie dowiedziałem się, że Moneybookers przemianowało się na Skrill. :-)
adamfon
AKTYWNY

Postprzez marx » 1 lut 2012, o 13:24

W Skrill Moneybookers działa wszystko normalnie, doliczyli 8gr do ceny NBP czyli wyszło jak w kantorze
marx
Administrator

Postprzez marx » 18 mar 2012, o 16:02

ponieważ nie ma obecnie możliwości płacenia przez paypal pozostaje nam bezpłatny skrill

Więc zaczynamy od przelania pieniędzy na konto moneybookers skrill np z bezpłatnego konta bankowego eKonto w mBanku ,lub jak nie masz 18 lat to z darmowego izzyKONTO
Musimy przelać kwotę w złotówkach z delikatnym zapasem na wahania kursu $, do kwoty jaką będziemy płacić na aliexpress doliczamy ok 10 groszy na każdy dolar licząc z kursu NBP

Pieniądze pojawią sie na koncie skrill po około 2 dniach od wpłaty za pomocą zwykłego przelewu. Jest też opcja błyskawicznego przelania pieniędzy.

Jak już mamy kasę na koncie możemy dokonać płatności lub zrobić zakup i od razu zapłacić.
W tym celu robimy wszystlie kroki opisane w tym temacie http://telchina.pl/aliexpress-zakupy-pr ... vt1157.htm i w momencie wyboru sposobu płatności wybieramy moneybookers
Obrazek

Następnie logujemy się naszym adresem email, hasłem i przepisujemy cyfry kodu zabezpieczającego.
Obrazek

Następnie wybieramy metodę płatności (z bieżącego salda) i potwierdzamy
Obrazek

Widzimy okno poprawnego dokonania płatności
Obrazek

Możemy później sprawdzić logując się bezpośrednio do skrill ile nas to kosztowało złotówek w zakładce "wyciąg z konta"
Obrazek
marx
Administrator

Postprzez adamfon » 19 lip 2012, o 16:59

Ludzie pomóżcie mi z tym cholernym moneybookers.
Zakupiłem telefon za $40.
Wpłacam kasę na moneybookers, 140 zł, aby był zapas bo zawsze doliczają sobie do kursu dolara parę groszy. Płacę jak zwykle (już parę razy płaciłem przez moneybookers więc wiem mniej więcej jak tym się obsłużyć). Ale jest tym razem problem.
Wchodzę na Aliexpress. Wybieram zapłatę płatnością moneybookers. Wpisuje login, hasło. I mam:

"PROSZĘ WYBRAĆ METODĘ PŁATNOŚCI

Postepay jest niedostępna dla klientów zarejestrowanych z Polska. Proszę wybrać jedną z podanych niżej metod płatności.

Zapłać z mojego salda (bieżące saldo konta: PLN 141.19)
Użyj nowej karty kredytowej"

Czyli normalnie. Wybieram pierwszą opcję czyli "Zapłać z mojego salda (bieżące saldo konta: PLN 141.19)" i wyświetla mi się takie coś:

Transakcja zablokowana

Płatność (ref#.tutaj jakiś numer) już została wykonana jako transakcję Skrill (Moneybookers).

I tylko opcja anuluj, i zapłaty za zakupiony telefon nie ma. Pieniądze dalej są na moneybookers. Więc o co w tym może chodzić? Przecież nie płaciłem jeszcze za nic? Spotkał się ktoś z taką sytuacją?

[ Dodano: 2012-07-19, 16:58 ]
Rozwiązałem problem. Anulowałem zakup i dokonałem zakupu ponownie. Wszystko już poszło normalnie. Od sprzedawcy w Chinach słyszałem, że miał już paru klientów z tym problemem. Więc jeśli komuś się to przydarzy to po prostu anulować i na nowo.
adamfon
AKTYWNY

Postprzez picolo2009 » 23 lip 2012, o 10:33

Witam koledzy mam pytanie, jeżeli prowadzę działalność gospodarcza to na skrillu muszę się zalogować jako handlowiec czy wystarczy osoba prywatna? jakie są tego plusy i minusy? pozdrawiam
picolo2009
picolo2009

Postprzez marx » 23 lip 2012, o 13:32

jak chcesz sprzedawać i pobierać platnośći przez skrill to musisz zarejestrować się jako handlowiec.

minusem jest to że od pobranych opłat od kupujących skrill pobiera prowizje, na ich stronie jest tabela opłat.
marx
Administrator

Postprzez marx » 22 wrz 2012, o 20:04

Od 20.09 jest problem po stronie aliexpress z płatnościami za pomocą skrill, miejmy nadzieję ze problem szybko zostanie rozwiązany.

SPOSÓB ZASTĘPCZY

Rozwiązanie, kiedy przechodzimy do płatności widzimy MasterCard, Visa, Moneybookers , other , kliknij other jest fioletowa ikona w innych,! jest Skrill!
marx
Administrator

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI