• Reklama

Moje pierwsze zakupy i parę pytań

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Moje pierwsze zakupy i parę pytań

Postprzez olegunar » 23 sie 2013, o 22:40

Cześć

Ostatnio zainteresowałem się zakupami za granicą. W moim przypadku jak i pewnie wielu innych chciałbym robić zakupy za granicą, gdyż można nabyć jakiś przedmiot sporo taniej.

1. Na forum jest napisane, że można płacić za pomocą Moneybookres, ale jak wchodzę w opcje płatności to mam:
- Visa,
- MasterCard,
- Western Union,
- Bank Transfer,
- Qiwi Wallet,
- Web Money.
Nie ma tu Moneybookres. To jak jest z tymi płatnościami za pomocą tego portfela?
(Jeżeli jest tam możliwość płacenia przez MB to czy muszę posiadać jakąś kartę? Nigdy żadnej karty nie miałem, a z MB korzystałem do przelewania pieniędzy do bukmachera. Zastanawiam się nad wykupieniem karty w mBanku jak w temacie na tym forum jest to opisane, ale nie wiem co bardziej się opłaca).

2. Znalazłem interesujący mnie przedmiot znanej marki w cenie $60 i logo jest zamazane, albo usunięte w inny sposób. Czy to tylko tak dla picu, a produkt dostanę z logo?
3. Ile przedmiotów miesięcznie mogę kupować i w jakich odstępach czasu by nikt się do mnie nie przyczepił???
4. Jak zamówię sobie przedmiot znanej marki, a na aukcji logo było zamazane, albo usunięte (tam są dużo tańsze niż w PL) i zatrzymają mi paczkę. To co może mi grozić w nejgorszym wypadku? Jak się bronić? Obawiam się trochę zakupów za granicą, ale człowiek biedny też chce jakoś wyglądać i mieć jakąś fajną zabaweczkę.

Pewnie niektóre, jak nie wszystkie odpowiedzi na pytania są do znalezienia na tym forum, albo do wyczytania. Przepraszam, ale nie mam siły czytać ścian tekstów i przeglądać tematów od deski do deski. Bardzo proszę o odpowiedź.
olegunar

Pochwały: 1

Reklama

Re: Moje pierwsze zakupy i parę pytań

Postprzez rryba » 23 sie 2013, o 23:29

2. to znaczy ze jest to podrobka poprostu z wykorzystaniem loga znanej firmy bez zadnych zmian np. literowek
4. kolega mial taka sytuacje , skonczylo sie tym ze poszedl na ugode po zmaganiach ze znama firma i musial 'troche' doplacic
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Pochwały: 6
Telefon:: Neo n003

Postprzez nawinek » 24 sie 2013, o 00:04

1. Najbardziej opłaca się (zerowy koszt) założenie konta w Aliorze Sync, jak już mamy konto w tym banku zakładamy rachunek w USD i zamawiamy do niego kartę debetową. Później złotówki wymieniamy na dolary w kantorze internetowym (ja korzystałem z walutomatu), które następnie przelewamy na rachunek w dolarach w Syncu. Jest to najtańsza metoda, ale wymaga trochę czasu.
nawinek

Postprzez olegunar » 24 sie 2013, o 00:08

nawinek jaka jest mniej więcej różnica 5, 10 zł??
Liczę na wasze dalsze wypowiedzi.
olegunar

Postprzez nawinek » 24 sie 2013, o 00:25

Wyrobienie potrzebnej karty w mBanku kosztuje 25 zł. Ja konto w Syncu miałem już wcześniej, więc w kilka minut założyłem rachunek w USD i po 3-4 dniach dostałem do niego kartę. Z resztą wszystko już jest na forum, wystarczy poszukać (np. tutaj mbank-karta-do-konta-walutowego-usd-t3778.html). Ja ci opisałem najtańszy sposób, jak jesteś gotowy zapłacić 25 zł za kartę w mBanku i kupować dolary drożej, ale szybciej (nie czekasz na wszystkie formalności z Synca) to tylko i wyłącznie twoja sprawa.
nawinek

Postprzez olegunar » 24 sie 2013, o 00:43

To z mBankiem czytałem. Chodziło mi tylko o różnicę. Wiesz może o ile drożej dolary kupuje się w mBanku?? Chciałbym tylko wiedzieć czy różnica jest duża.
olegunar

Postprzez nawinek » 24 sie 2013, o 01:34

Myślę, że ta strona może ci się przydać http://spred.pl/waluta/usd wg niej mBank sprzedaje dolary po 3.2773 PLN, dla porównania na walutomacie kupisz za 3.1688 PLN. Kursy aktualne w momencie pisania postu.
nawinek

Postprzez rryba » 24 sie 2013, o 01:35

google i wpisujemy kursy walut w bankach
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Postprzez olegunar » 24 sie 2013, o 01:54

rryba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

mBank 3.27
Alior Sync 3.29
:)
olegunar

Postprzez rryba » 24 sie 2013, o 13:01

to skoro mowa tu o pierwszych zakupach a nei chce mi sie tworzyc nmowego tematu tez mam takie pytanie :
czy kupujac na aliexpres placimy za przelew zagraniczny europejski czy inny niz europejski ? nie mam pojecia czy alie posiada konta w bankach w europie czy tez gdzies indziej , prosze o szybka odpowiedz
neo n003 -> iocean x7s
rryba
AKTYWNY

Postprzez mORGAN » 24 sie 2013, o 16:15

Jak kupujemy na ali to nie robimy przelewu tylko płacimy kartą. Czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
mORGAN

Postprzez nawinek » 24 sie 2013, o 17:39

rryba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie robisz żadnego przelewu, przy "checkout" podajesz dane karty i ali sam z rachunku do którego przypisana jest dana karta ściąga odpowiednią kwotę.
nawinek

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI