• Reklama

Mocna bateria, dobry aparat ~165$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Mocna bateria, dobry aparat ~165$

Postprzez Wanderley » 22 lis 2015, o 21:00

Może to i lepiej, że chińczyk dał ciała, teraz jeszcze cenę o 10$ podnieśli, więc nie kupię w Hiszpanii. Nie udało mi się nic konkretnego wyszukać na dziurawego jak sito androida :( W sensie jak zabezpieczyć telefon, który swoimi exploitami otwiera się na cały świat. Mój wzrok skupia się na Lumii 640XL, podobno dobre fotki, ale nie wiem jak długo bateria trzyma? Gwarancja w Polsce też na+. Ktoś może ma ten telefon?
Wanderley

Telefon:: e52

Reklama

Postprzez michaelred » 22 lis 2015, o 21:27

Z takimmi pytaniami to musisz sie raczej udac na inne forum. Tutaj wszyscy ropzatruja wybor chinskich marek. Jaki i kiedy miales kontakt z androidem, ze tak sie boisz tych exploitow ?
michaelred
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Lenovo a820
ROM: AOSP by Superthan

Postprzez Herezja » 22 lis 2015, o 21:36

Co by nie mówić to jednak system android jest bardzo dziurawy co byś @michaelred nie napisał. Na pewno mniej szczelnym jest systemem porównując go z windą.
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez tpawel » 22 lis 2015, o 22:29

Bawiłem się parę godzin 640xl. Bateria nie do zakatowania, chyba nawet lepsza niż u mnie, wyświetlacz fajny, choć telefon sprawia wrażenie dużego. Aparat jest super, może nie jest to poziom flagowcow tego rocznych, ale fotki wychodzą lepiej niż u mnie, i może podobnie jak u brata w s4 na snapie 800. Windows jak Windows, odkąd można ustawić tapetę nie jest zle:)

Wyslane z G7

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP

Pochwały: 84
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez Wanderley » 23 lis 2015, o 00:40

Do przejęcia całkowitej kontroli nad telefonem z androidem wystarczy znać jego ... numer telefonu :) Operator telefonu z androidem nie musi w nic klikać, niczego potwierdzać. Oczywiście na StageFright jest jeszcze maaaasa innych rzeczy. michaelred myślałem, że jesteś tego świadomy używając androida.
Wanderley

Postprzez alienv » 23 lis 2015, o 12:39

@Wanderley - z ciekawości - ile masz lat?
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez Flyagaric » 23 lis 2015, o 15:06

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chyba raczej spoglądał bym na modele serii 7xx.
W lumiach nie podoba mi się jedna rzecz - praca na baterii. Pod obciążeniem osiągamy czasy pracy jak na androidach - no problem - a może nawet lepiej. Jednak jadąc gdzieś na zadupie, gdzie nie ma wifi, danych i jest tylko 2G, to w Andku wyłączamy sobie te wszystkie usługi i czas między ładowaniami wydłuża się kilka razy. W lumiach właściwie nie ma róznicy. Wyłączenie tych opcji specjalnie nie wydłuża czasu na baterii - przynajmniej tak było w 920 i 925, z kórymi miałem do czynienia (system oczywiście 8.1).
Ostatnio edytowano 23 lis 2015, o 16:17 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 116
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Herezja » 23 lis 2015, o 15:47

Osobiście miałem do czynienia z większością systemów operacyjnych na komórkach jakie są lub były dostępne i największą przyjemność z pracy miałem z Windows 8.1.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez Wanderley » 23 lis 2015, o 16:16

alienv bardziej mnie interesuję skąd takie pytanie w topiku o wyborze telefonu? Jeżeli to forma jakiegoś podrywu, to nie jesteś w moim typie, bo jestem hetero. Sprecyzuj co Cię skłoniło do zadania tak dziwnego pytania.
Wanderley

Postprzez alienv » 23 lis 2015, o 18:35

przecież napisałem że "z ciekawości"
i jest to tak samo na temat jak te pogaduszki o stagefright

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja, po tym jak mój poprzedni x7s przegrał nierówną walkę z betonem, od kilku miesięcy korzystam z L920 i niestety nie podzielam tej opinii. Wiele rzeczy jest tam nieintuicyjnych i wkurza strasznie, brak aplikacji mi koszmanie przeszkadza, optymalizacja zużycia baterii (co wspomina @Flyagaric) jest fatalna - tryb oszczędzania baterii nic nie oszczędza, mimo że ekran jest przyciemniony.
Jestem przekonany że kolejnego telefonu z WPhone nie dotknę kijem przez szmatę...
Do tego mity o bezpieczeństwie wp8 na telefony wynikają głównie z tego że popularność tego systemu mieści się w granicach błędu statystycznego i nawet pies z kulawą nogą się nim interesuje. inna sprawa że ms zablokował tam co się da - nawet wifi scannera tam z powodu ograniczeń systemowych napisać się nie da

Także powrót do Androida z niejako konieczności, bo wielkim fanem systemu nie jestem, ale nic innego na rynku nie ma.

Za to miło wspominam kilka dni spędzonych lata temu na MeeGo i z chęcią bym przygarnął telefon z Tizen'em ale obecnie nic takiego nie ma.

Ale faktycznie to tematy na inne dyskusje, chińczycy prawie nie ładują nic poza androidem na swoje produkty a to forum o chinczykach wlasnie
alienv
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Postprzez Wanderley » 23 lis 2015, o 19:57

alienv
To ja założyłem temat i w pierwszym poście pisałem o exploitach, zatem pisanie o tej bibliotece jest na temat, w przeciwieństwie do wycieczek na temat wieku. W mojej opinii chciałeś tutaj użyć niezbyt wysublimowanej manipulacji i sprowadzić mnie i to co piszę na temat androida do poziomu gimbazy i tym samym zdyskredytować moją wiedzę w tej materii. Nieładnie :)

Kolejną manipulacją jest "Do tego mity o bezpieczeństwie wp8 na telefony wynikają głównie z tego że popularność tego systemu mieści się w granicach błędu"

To są fakty, WP8 jest bezpieczniejszy, bo android jest na większej ilości telefonów i łatwiej/opłacalniej np. botnet zbudować. Mała liczba urządzeń z WP jest właśnie atutem, bo mniej opłaca się go penetrować.

Wracając do zakupów. Poszukując telefonu natrafiłem na sprzedawcę z vat marżą, która pozbawia mnie gwarancji producenta. Pisze o tym dla potomnych, którzy w przyszłości będą czytać ten temat - nie kupujcie telefonów z vat marżą.
Wanderley

Postprzez marx » 23 lis 2015, o 21:32

Wracając do windowsa, to system się kurczy w oczach, obecnie tylko 1,7% udziałów w rynku, spadek z 3$.
Tizen zbliża się popularnością do WP,
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?