• Reklama

Mniejszy smartphone z dobrą baterią

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Mniejszy smartphone z dobrą baterią

Postprzez Kupisz » 20 sie 2014, o 19:37

Witam,

Chciałbym się na początku przywitać, bo to mój pierwszy post na forum ;)
Mój leciwy telefonik nokia x6 uległ ostatnio niemiłemu wypadkowy (postanowił popływać w rzece na spływie kajakowym ;D) , z tego też powodu przyszedł czas na coś nowego.

Szukałem dość sporo po sieci i natknąłem się na tematy o chińskich markach telefonów. Postanowiłem zaryzykować.

No i teraz problem w tym, że na prawdę nie jestem w temacie obeznany, nie wiem które marki są mniej awaryjne a których na prawdę unikać. Sprzętu jest dość dużo, więc nie wiem też w ogóle na co się zdecydować. Dlatego chcę poprosić Was o pomoc.

Napiszę może co jest dla mnie ważne a co nie ma znaczenia:

-Interesują mnie telefoniki, które mieszczą się wygodnie w kieszeni, czyli ok. 4 cali,
-Chciałbym aby miał dobrą baterię, wydaje mi się że 1200mAh to zdecydowanie za mało i szukam czegoś znacznie mocniejszym parametrze baterii
-poszukuję telefonu w miarę dobrej jakości obudowy i ekranu
-osiągi nie są dla mnie aż takie ważne (telefon nie służy mi do gier), bardziej okazjonalnego sprawdzenia czegoś w internecie, dzwonienia, pisania, czasem zrobienia zdjęcia i posłuchania muzyki na słuchawkach (niezbyt często).
-ceny nie będę ograniczał, aczkolwiek chciałbym wydać rozsądną sumę za dany produkt.

Dodam jeszcze, że nie korzystałem jeszcze z androida, ale jestem przekonany co do tego by był to właśnie ten system, chociaż nie wiem jaka dystrybucja itd.

Jeżeli czegoś nie uwzględniłem to proszę, naprostujcie mnie i podpowiedzcie ;)

P.S. Szukałem tematów takich jak ten i znalazłem jeden, był on już leciwy a wydaje mi się, że w świecie telefonów to sporo zmienia ;) dlatego założyłem nowy.

Z góry dzieki…i za pomoc.
Kupisz

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Mniejszy smartphone z dobrą baterią

Postprzez Wujek » 20 sie 2014, o 20:08

Wujek

Pochwały: 7
Telefon:: ZTE v967s
ROM: LeWa OS v5 PL

Postprzez shayk » 20 sie 2014, o 20:21

Jaki budzet ?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Kupisz » 20 sie 2014, o 21:53

Powiedzmy, że 400 zł. ;) Ale przekroczenie tego pułapu jak najbardziej wchodzi w grę ;)

To JIAYU f1, to całkiem fajna oferta ;)

Myślicie, że są jakieś podobne telefoniki, które można z tym porównać?

A i 512MB RAM wystarczy do przeglądania internetu tak? ;)
Kupisz

Postprzez shayk » 20 sie 2014, o 21:58

Do 4 cali raczej nie ma nic lepszego niż Jiayu F1, dużo lepsze telefony zaczynają się od 5+ cali w kwocie do 400 zł i wyżej. Teraz taka moda, że im większe tym lepsze lecz nie każdy za tym podąża. Oczywiście mowa tutaj o Chinach a nie Europie, przykładowo SG SII też nie byłby złym wyborem.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez ebola1972 » 20 sie 2014, o 22:02

4,5" jiayu g2f, a potem dużo 4,7" do koloru do wyboru.
Takich tematów jest mnóstwo, słabo szukasz ;-)

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalk [url='http://tapatalk.com/m?id=10']now Free[/url]

Autor postu otrzymał pochwałę
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez Kupisz » 20 sie 2014, o 23:55

Tak sobie czytam tu na forum o tym telefoniku i widzę, że trzeba się chyba całkiem sporo napocić, żeby działało to sprawnie i w wielu przypadkach zdarzają się problemy z aparatem.

Wolałbym czegoś takiego uniknąć. Rozumiem, że to tani telefon i nie ma co się spodziewać złotych gór.

A co jeżeli pytałbym o telefonik do 4,5 cala? Czy wtedy pojawia się coś równie ciekawego? Oczywiście już widziałem jiayu gf2 ;) Pytam o możliwe alternatywy.
Kupisz

Postprzez marx » 21 sie 2014, o 00:24

Lenovo S650, Lenovo S660, Doogee Dg800, Xiaomi redmi 1S , to tanie telefony ponizej 5 cali
a jak bateria jest priorytetem to S660 bedzie odpowiedni

marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez nomundo » 21 sie 2014, o 11:37

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

4.3" ma g2f jiayu . Wyglada solidnie, wg.mnie lepiej niz samsungi (lepsze wykonanie) i jest zgrabny. Co.do.ra mu to 500 ramu do neta ( bez wielu prpgramow w tle) starcza zupelnie ale tylko.na.dobrze zoptymalizowanym sofcie. wiec bym nie.ryzykowal.
I w PL kupisz za 400-440zl
nomundo

Telefon:: Lenovo

Postprzez tatagenek » 21 sie 2014, o 12:14

A co powiesz na jiayu g3c . Ma 4.5 cala , ekran HD i 3000 mah . Zamówiłem takiego przdwczoraj za 124$ - 10 kod rabatowy . Myślałem nad elephone P10 ,ale wydaje się zbyt kruchy w moje łapy :-)

Wymazane na JAJU
tatagenek

Pochwały: 2
Telefon:: Jiayu g3c
ROM: stock

Postprzez mickiewicz » 21 sie 2014, o 13:11

@tatagenek - możesz podać link do sklepu?
mickiewicz

Pochwały: 1
Telefon:: htc desire

Postprzez nomundo » 21 sie 2014, o 13:57

jiayu g3c posiada wcdma.900? Spotkalem.sie z sprzecznymi info na ten temat ( allrgro ze tak, ali ze.nie)
nomundo

Telefon:: Lenovo

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?