• Reklama

[ROM] MIUI V6 dla Coolpad F1

Re: [ROM] MIUI V6 dla Coolpad F1

Postprzez mickiewicz » 11 cze 2015, o 11:41

chodziło mi o to, że np żeby fb messenger mógł wyświetlać wyskakujące avatary (kółeczka) jako powiadomienia to trzeba pogrzebać w panelu sterowania miui i pozmieniać uprawnienia aplikacji.
w jakimkolwiek np AOSP to się dzieje z automatu.

btw - po kilku tygodniach używania miui z 1szego posta przy restarcie telefon wpadł w bootloop. wyjęcie baterii nie pomogło.
wróciłem do AOSP maucata, a szkoda bo się już do miui przyzwyczaiłem.
mickiewicz

Pochwały: 1

Reklama

Postprzez Mario6294 » 12 cze 2015, o 15:10

Cześć, jestem Mariusz :) Chciałbym podzielić się z Wami moją krótką opinią na temat romu z pierwszego posta. Są to odczucia po miesiącu użytkowania tego systemu (coolpada mam od 9 miesięcy). Piszę o tym, gdyż zastanawiam się do powrotu do poprzedniego modu.

Zacznę od plusów:
- wizualnie jest rewelacyjny, coś a'la system iphona,
- możemy ustawić więcej kolorów diody powiadomień (żółty, niebieski, błękitny, fioletowy, zielony, itd.)
- system jest stabilny, nie tnie,
-gps działa precyzyjniej, nie gubi zasięgu

Minusy:
- gdy telefon podczas ładowania uzyska 100% naładowania baterii wchodzi w bootloader (nie można zostawiać podpiętej ładowarki na noc)
- pomimo włączenia użycia danych w roamingu, nie łączy się z internetem w roamingu krajowym (sieć play)
- brak polskich znaków
- aplikacje mogę pobierać tylko będąc podłączonym do wifi.

Nie zauważyłem większych problemów. Minusy, o których napisałem mogą wynikać z mojej niewiedzy jak to ustawić. Jeśli tak jest,to proszę o nakierowanie mnie.

Pozdrawiam
Mario6294

Postprzez dawedo » 13 cze 2015, o 22:45

mickiewicz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mam to samo u siebie (wersja 5.4.14). Codzienne przez chyba tydzień to wyskakiwalo ale teraz nic się nie pokazuje. Poza tym coś mi się wali te miui. Od razu jak wrzuciłem te wersje nie mam wolnej pamięci. Teraz każdą apke wywala po kilku minutach. Miałem przez to niespodziankę rano gdy budzik nie zadzwonił.
dawedo

Postprzez mickiewicz » 14 cze 2015, o 14:31

poradziłem sobie z tymi powiadomieniami przytrzymując takie info - przekierowało mnie na ustawienia procesu android.com (albo jakoś tak) i odhaczyłem pozwolenie na wyskakujące komunikaty. i przestało wyskakiwać.
jak wspominałem później - miui załapało bootloop przy restarcie, więc wróciłem do AOSP.

ponowię pytanie - może ma kto jakiś dostęp do no nowszego miui multilang (pl)?
mickiewicz

Postprzez dawedo » 18 cze 2015, o 00:00

Lepiej podpowiedz co zrobić żeby apek co chwilę nie wywołało?
dawedo

Postprzez elromano » 19 cze 2015, o 14:49

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Podczas wgrywania należy zrobić ful wipe włącznie z pamięcią, ponownie zrestartować telefon i wówczas wgrać Miui z karty pamięci i problem z ładowaniem baterii, roamingiem krajowym nie powinien wystąpić.
Aby były polskie znaki można pobrać z marketu klawiaturę google i wybrać właściwy język.
Co do pobierania przez wi-fi to w narzędziach wchodzimy w opcję pobrane/ ustawienia i tam ustawiamy limit pobierania (dokładnie nie pamiętam,ale nie mam problemów z pobieraniem z marketu przez sieć mobilną)
Używam Miui 5.4.17 od ok. miesiąca i jak na razie działa bezproblemowo.

Panel sterowania/ Monitor danych/ Ograniczenia aplikacji, mamy systemowe i pobrane

Autor postu otrzymał pochwałę
COOLICOOL- gwarancja braku gwarancji
elromano

Pochwały: 2

Postprzez mickiewicz » 20 cze 2015, o 13:59

ten mickvip jest niezły - najnowsza wersja na needrom jest oznaczona jako EU Multi.
oczywiście bez polskiego języka :P
co za typ.

WRÓĆ
jest wersja multi i EU multi.
w tej drugiej jest pl!
mickiewicz

Postprzez ss1973 » 21 cze 2015, o 22:23

Tak z ciekawości zainstalowałem Eu Multi. Dam znać.

Tapatalk i Coolpad F1 z MiuiV6
ss1973

Pochwały: 2

Postprzez mickiewicz » 22 cze 2015, o 10:37

no ja mam ten rom od mojego poprzedniego posta (w sensie zainstalowałem, zobaczyłem że jest pl i napisałem ;) )
w każdym razie - do tej pory wszystko działa ok. nie zauważyłem błędów.
mickiewicz

Postprzez bandit » 25 cze 2015, o 07:29

Witam, testuje ten room. Poki co wszystko ok prócz czujnika światła. Jak ustawić żeby telefon ściemnial ekran automatycznie? Opcja w pasku nie działa... Dzieki
bandit

Postprzez mickiewicz » 25 cze 2015, o 11:23

nie wiem czy to u mnie tylko, ale na tym miui nowym bateria widocznie słabiej trzyma.
mickiewicz

Postprzez nehtor » 25 cze 2015, o 11:54

mickiewicz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak żeby sie upewnić, mówisz o wersji micvipa "signed_MIUI_v4.4.2_c8297w_5.6.18-EU_Multi "?
wgram ją dzisiaj i sprawdze jak u mnie będzie działać.
nehtor

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje