• Reklama

Minix Neo X5 - krotki test

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Minix Neo X5 - krotki test

Postprzez porke » 12 sie 2014, o 19:59

Witam na forum , wprawdzie to mój pierwszy post tutaj ale forum odwiedzam już od dłuższego czasu śledząc dyskusje . Temat ten jednak założyłam aby napisać krótką recenzję TV Box firmy Minix który udało mi się wygrać na facebookowym konkursie Antelife.com z okazji odbywających się w tym czasie Mistrzostw Swiata w Pilce Noznej 2014. Tak więc potwierdzić mogę że konkursy Antelife to nie sciema i można jednak coś wygrać :) Jednak jednym z wymogów konkursu jest napisanie krótkiej recenzji produktu co też czynię:

Na rynku model Minix NEO X5 występuje w dwóch wersjach : wesrsja standartowa i wersja mini
Przedmiotem tego testu będzie wersja standard razem z dostarczanym free "Air Mouse MiniX Neo M1" który jest dodawany gratis do kazdego zamówienia minix serii Neo:

http://www.antelife.com/minix-neo-x5-rk ... v-box.html

Obrazek

Opakowanie i design:

Odtwarzacz sprzedawany jest w solidnym kartonowym opakowaniu , na górze pudełka umieszczono najwazniejsze dla uzytkownika informacje czyli rodzaj procesora , ilosc ramu podstawowe złącza i na jakim systemie jest opaarty TV Box. Boczna scianka opakowania informuje nas co znajdziemy w zestawie :

Minix Neo X5 X 1
Pilot X 1
Zasilacz 5V X 1
Kabel Micro-USB x 1
Kabel OTG x 1
Kabel HDMI x1
Instrukcja instalacji X 1

Obrazek

Na odwrocie pudełka mamy wypisana pełną specyfikację urządzenia i znaczki wszystkich certyfiktów w tym CE.

Specyfikację produktu przedstawia zdjęcie wymienionej wyżej strony pudełka:

Obrazek

Jeżeli chodzi o wykonanie urządzenia nie ma co ukrywać jak każdy chińczyk designem próbuje sie upodobnić do bardziej znanych marek w tym wypadku design wzorowany jest na zastrzeżonym przez przez firmę z nadgryzionym jabłkiem Apple TV. Nie jest to urządzenie wyglądem identyczne ale bardzo podobne kształty kwadratu z zaokrąglonymi rogami , materiał wykonania jest bardzo wysokiej jakości boki są polerowane a góra i dół matowe z polerowanymi logo. Tu właśnie takie bardzo dziwne rozwiązanie firmy Minix na dole urządzenia mamy bardzo ładny wypolerowany znaczek androida a na górze napis Minix , bardziej odpowiadało by jakby logo androida które jest większe i ładniejsze było na górze urządzenia niż pod urządzeniem :)

Porty urządzenia:

Wersja Neo X5 jest o wiele bogatsza w wyjścia w porównaniu do wersji X5 Mini

Na jednym z boków znajduje się:

Przycisk Power
Gniazdo słuchawkowe (3,5 mm)
Micro jack (3,5 mm)
Port USB
Czytnik kart SD
Port USB Micro ( z obsługą OTG )

Na tyle urządzenia lub boku zależy jak postawić:

Przycisk Recover
1.4a HDMI (Full Hd 3D)
Port optyczny
2 porty USB
Port RJ45 (do podłączenia sieci Ethernet)
i gniazdo zasialania

Pierwsze uruchomienie i testy:

Na samym początku po włączeniu możemy zauważyć że pilot zdalnego sterowania jest najsłabszą częscią zestawu , reaguje dość ociężale i czasem nalezy powtórzyć naciśniecie przycisku by uruchomic daną funkcję , może to być też spowodowane iż urządzenie stało pod półką i irda nie radziła se za dobrze z dotarciem sygnału, na szczescie z pomocą przychodzi dodawany do zestawu kontroler Neo M1 który działa na częstotliwości 2.4GHz i reaguje idealnie. Do urządzenia można podłączyć też klawiaturę bezprzewodową lub zwykłą mysz lub mysz bluetooth tak więc sterowanie przestaje być jakimkolwiek problemem.

Tv Box uruchamia sie okolo 30 sekund przy pierwszym uruchomieniu pyta jaki launcher odpalić po wyborze launchera Minix ukazuje nam sie proste menu bazujace na duzych ikonkach. Instalacja aplikacji jest bardo prosta jak mamy na pendrive pliki apk instalujemy Explorerem , mozna rowniez oczywiscie skorzystac z Google Play.

Pierwsze do testowania poszło odtwarzanie multimediow , tv box obsluguje najwazniejsze formaty jak mp3 czy flac , z filmami mamy do dyspozycji fabrycznie 4 playery , odtwarzanie filmu 1080p z pendrive nie sprawiło problemu zadnemu z nich. Do urzadzenia podłaczylam kabelek LAN i explorerem probowalam polaczyc sie z serwerem samba na moim NASie. Po 20 sekundach czytania biblioteki dostalam sie do folderow i moglam potestowac odtwarzanie filmow po Lanie. Tutaj rowniez TV Box dal doskonale rade , filmy full hd odtwarzal bez zaciecia , problemy zaczely sie kiedy probowalam odtworzyc pliki bluray z dzwiekiem DTS-HD , tutaj chyba juz nie dal rady router i zbyt duzy strumien danych powodowal co kilka sekund zatrzymanie obrazu.

Wydajnosc w grach:

Nie jestem fanka grania ale dla testu uruchomiłam jakies wyscigi motorowkami , gra chodzila plynnie i bez problemow. Po podłączeniu Air Mouse z zyroskopem mozemy grac w gry przechylajac pilota (jak w grach na tablet wykorzystujacych zyroskop).

Instalacja dodatkowych programów:

Bardzo wazna sprawa bylo takze dla mnie sprawdzenie urzadzenia pod kątem dzialania XBMC i Ipla. Oba programy zainstalowaly i uruchomily sie bez problemu , przy xbmc dointalowalam wtyczke weeb.tv - programy weeb.tv działaly bezproblemowo (niektore kanały HD czasem buforowało ale to kwestia mojego łącza).

Podsumowanie:

Miała być krótka recenzja wiec nie będe sie rozpisywać o innych funkcjach , urzadzenie Minix Neo X5 jest urzadzeniem bardzo dobrze wykonanym , estetyczym i jakosciowo bardzo dobrym , nie jest to zadna trzesczaca chinszczyzna z kiepskiej jakosci cienkiego plastiku. Polecam wszystkim ktorzy szukaja czegos bardziej markowego niz sprzedawane na Aliexpress tv boxy niewiadomych producentow. Dwurdzeniowy procesor i dobra optymalizacja w zupelnosci wystarcza do bezproblemowego odtwarzania filmow Full HD a po podłaczeniu Air Mouse urzadzenie jest bardzo przyjemne i szybkie w obsludze.

Dodatkowy pilot Air Mouse Neo M1
Obrazek

Tak wygląda urzadzenie
Obrazek

Obrazek
porke

Telefon:: htc

Reklama

Re: Minix Neo X5 - krotki test

Postprzez Geekbuying » 15 sie 2014, o 09:25

Great review. ;-)
Buy One Get One Free TV BOX!! -->>Click

Leagoo Christmas Sale -- Smart Phone low to $59.99

Elephone Ivory -->> $12.12 To Grab One
Geekbuying
VIP

Telefon:: Cubot, JIAYU, THl

Re: Minix Neo X5 - krotki test

Postprzez mar76ek » 9 lis 2014, o 20:03

Czy czyta dyski hdd powyzej 32GB, np 500GB?

Wysłane z mojego ifiveX2 przy użyciu Tapatalka
mar76ek
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: JY-G4S

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo