• Reklama

MiniPC do ok. 500-600zł

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: MiniPC do ok. 500-600zł

Postprzez Saracen » 5 gru 2016, o 11:21

Flyagaric napisał(a):
Jeśli chodzi o ten sprzęt za ponad 200$, to w życiu bym tyle nie dał za sprzęt nieznanej marki (Voyo).

To tylko było podane jako ciekawostka. Nie mam ochoty tyle wydawać na taki sprzęt.
Saracen

Reklama

Postprzez szymi » 30 gru 2016, o 01:08

https://mediamarkt.pl/komputery-i-table ... AhWY8P8HAQ

do przegladania neta, dokumentów, itp. nic skomplikowanego
za 200zł dobry deal czy szukać czegoś innego?
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Ostrzeżenia: 1

Postprzez muszyna2 » 30 gru 2016, o 10:41

199 zł kupuj i podziękuj.
muszyna2
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez kjacek » 27 sty 2017, o 13:17

Hej, czy ten KIANO SlimStick z MediaM jest rzeczywiście tak beznadziejny? Bo 2GB z Windą 10 to nie za dużo.
Czy da się odpalić i UŻYWAĆ Office?
Jakoś nie mam zaufania do stików.

A może polecacie coś lepszego z Win10, może być z ali/gb/bg itp?
Chodzi mi o sprawdzone rozwiązania, coś do oglądania filmów z sieci, zdjęć, czytania netu w jakiejś sensownej przeglądarce (chrome, firefox, opera) i ewentualnie do pisania czegoś w Ms Office. Gry mnie nie interesują.
Coś co ma w miarę dobre wifi.

Pozdrawiam.
kjacek

Postprzez Flyagaric » 27 sty 2017, o 15:49

Ale jaki budżet?
Odpalić Office'a się da, ale praca z nim, to co innego. CV - spoko. Coś większego, zaczynają się schody.
Jak masz budżet, to bierz coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-ThinkC ... 2352138854
i się nie zastanawiaj.
Jak masz okrojony budżet, to celuj raczej w to, co @szymi podał. Nic po środku nie daje imho wyraźnej poprawy, wartej dopłaty.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 60

Postprzez kjacek » 27 sty 2017, o 16:29

Flyagaric napisał(a):Ale jaki budżet?
Jak masz budżet, to bierz coś takiego:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lenovo-ThinkC ... 2352138854
i się nie zastanawiaj.
Jak masz okrojony budżet, to celuj raczej w to, co @szymi podał.

1. To widziałem na pierwszej stronie, ale wychodzi jakieś 850zł za używkę. Kupowałeś od tego gościa? Maszyna jest silna z opisu.
2. A to co podał @szymi to KIANO SlimStick z MediaM... 200zł można wziąść ze sklepu internetowego, wypróbować i oddać albo zostawić sobie.
kjacek

Postprzez Flyagaric » 27 sty 2017, o 17:05

1. Nie, ja mam z innego źródła, za darmo :) Też dostałem używkę (i5) i sam tylko SSD dołożyłem. To jest firmowy, bardzo solidny i trwały sprzęt. Nic nowego, nawet te z początku wątku, się do niego nie zbliża - ani mocą, ani funkcjonalnie. To jest sprzęt bez żadnych kompromisów - uważam, że lepiej dozbierać do czegoś takiego, niż pakować się w sprzęty za 500-600pln i nie mieć połowy tego co oferuje ten sprzęcior. Wiem co mówię, bo zaliczyłem już sprzęty w chyba każdej kategorii cenowej.
2. Dokładnie.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez TediPower » 27 sty 2017, o 17:10

Ja kupiłem takie coś
http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=5118#ov
Pod inna firmą exone ale to to 1TB dysk do pobierania danych i wysyłania w nocy jak znalazł Win 10 do tego kamerka ukryta jako monitoring, do kozaka się mieści i stoi na przedpokoju TeamViewer zamontowany do obsługi z fona lub kompa.
TediPower
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez Flyagaric » 27 sty 2017, o 22:20

Brixa też miałem - teraz jest u ojca. Dałem w to SSD 32GB (kupione za śmieszne grosiki) do środka i chodził fajnie.
Ma jedną wadę- TV bez regulacji overscana może mieć przycięty obraz (wystaje poza ramy) i niestety nie da się tego wyregulować. Miał tak mój Sharp i taty Toshiba też tak ma ... Intel poprawił sterowniki wideointegry do prawie wszystkiego i dodał odpowiednią regulację, ale nie do tych sprzętów, na tanich układach. Chipset ponoć nie obsługuje takiej regulacji. Denerwujące do tego stopnia, że ojciec zmienił rozdziałkę na 1600x1050.
Był to jeden z głównych powodów, dla którego go zmieniłem.
Polecałbym jednak coś na i3, ale cena robi się odpowiednio większa.

Co jeszcze przemawia za używaną Lenovo M92 Tiny - licencja na Windę 8.1 (czyli Windę 10 też) jest dołączona. Do Brixów i NUCów trzeba dokupić licencję, albo kombinować na lewo.
Flyagaric
VIP

Postprzez kjacek » 28 sty 2017, o 22:13

Bardzo krótka recenzja KIANO SlimStick z MediaM.
- 199zł, to chyba za dużo jak na możliwości sticka
- potrzebny hub usb, aby podpiąć coś więcej niż klawiaturę po normalnym USB
- owszem, kodi działa, zwłaszcza jak podepnie się własny dysk z filmami z wakacji. Raz nad ranem udało mi się nawet obejrzeć coś z youtube, chociaż większość czasu zabierało buforowanie i ciągnęło się to jak smród po gaciach.

U mnie nie da się używać tego sticka do oglądania czegokolwiek z sieci.
Moje Dziecko leżało i fikało nóżkami jak zobaczyło jak toto działa podczas prób wyświetlania filmów z sieci.

Pytanie: To jest na windzie 10. Może ktoś wie jak ustawić parametry sieciowe w windozie 10 tak, aby poprawić oglądanie z sieci? W poprzednich windach jakoś dawało się to lepiej lub gorzej poustawiać. Gdyby ten podstawowy problem rozwiązać, może nawet zostawiłbym sobie tego sticka.

- daje się zainstalować Chroma, Firefoxa
- ale oglądanie filmów z przeglądarki jest równie tragiczne jak z kodi

- 'internety' daje się czytać
- tam jest chyba jakiś Office zainstalowany, ale nie doczekałem odpalenia Worda, trwało to tak długo, że zrestartowałem sticka

Więcej wrażeń może później, na razie jestem zdecydowany oddać ten badziew do MM. Ale mam na to jeszcze prawie miesiąc :-).
W tej chwili prawie wszystkie moje wrażenia są na duże NIE WARTO, chyba, że będą to sprzedawać za 50 zł.
Łatwiej, mega szybciej można działać z byle jakim chińskim smartfonem lub tabletem, tylko tu pojawia się problem z wyświetlaniem zawartości na TV, choć pewnie to także jest już rozwiązane a tylko ja o tym nie wiem ;-).

Pozdrawiam.
kjacek

Postprzez 2000adam » 29 sty 2017, o 10:19

Polecam chuwi box z dwoma systemami windows 10 i android. Kupiłem z tego ogłoszenia http://allegro.pl/tv-box-4gb-ram-chu...NiOWEzY2JjOQ== sprawuje się bardzo dobrze. Opis jest tu http://tnij.org/chuwi
2000adam

Postprzez Saracen » 29 sty 2017, o 12:33

Ja korzystam z Kiano SlimStick od około 3 tygodni i nie mam żadnych problemów z oglądaniem filmów z youtuba. Często mam odpalone dwa okna przeglądarki, gdzie w jednym leci coś z youtuba, a w drugim przeglądam strony internetowe.
Przetestowałem nawet otwieranie wielu kart i tak przy 60 otwartych zajęte jest ok. 90% pamięci, a wykorzystanie procka to ok. 50-55%. Powiem szczerze, że do takich zastosować moim zdaniem w pełni się sprawdza.
Co do office'a to jest on preinstalowany i trzeba dokończyć instalację więc może dlatego musiałeś tyle czekać. Ja osobiście nie używałem office wiec się nie wypowiem jak to działa.
Saracen

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo